Skocz do zawartości

Legacy 2,5 automat DOHC czy SOHC


niedoberek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich serdecznie...po miesiacach gdybań i rozmyślań, udało mi się wreszcie stać właścicielem pięknego Legacy sedan 2,5 automat 2007. Autko użytkował od nowosci (od 3000mil) mój przyjaciel, który to sprowadził je sobie ze stanów z urwanym zderzakiem przednim i lampą. Poza tym kazda część "kocha" magnes niegdy nie uderzona, nie malowana poduszki od poczatku fabryka:) Auto od poczatku do dziś przejechało 90 tys mil a kolega z racji tego, iż jest wybitnie sumiennym człowiekiem i znanym w chyba całej Polsce lekarzem, auto traktował bez oszczędności i wszystko pieczołowicie wymieniał na czas na najlepszych mozliwych komponentach, a używał autka dosłownie, na dojazdy do kliniki i do daczy ewentualnie...auto od początku jeździ na MOTUL-u. Przed sprzedażą przeszło przeglad całkowity z wymianą filtrów, rozrzadu i ew paru el zawiechy...jednym słowem jest idealne. Ja zamierzam autko zagazować i sadzę, ze jeszcze długo mi posłuży. Pytanie moje brzmi: Jak poznać czy mój silnik jest DOHC czy SOHC? 
Planuje takze założyć mu filtr stozkowy i zrobić wydech tak by słychać było boxera. Czy jest sens puszczać go z kwasówki włacznie z kolektorem (tzn. czy bedzie współmierny do kosztów przyrost mocy) Czy nie ma sensu i do normalnej jazdy starczy stożek i końcowe tłumiki? Dziękuję z góry za pomoc bardziej doswiadczonych kolegów i czekam z oczywistą niecierpliwoscia na odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/15642-dohc-vs-sohc/page-3#entry1850193

Stożek sobie daruj,mocy nie podniesie a tylko dostarczy kłopotów czy awarii.

Co do wydechu,to masz cały wątek poświęcony bulgotowi w autach z silnikami N/A,ale przyrostów mocy również się nie spodziewaj,tylko poprawa dźwięku a nie osiągów.

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/21287-co-zrobi%C4%87-%C5%BCeby-subaru-na-bulgota%C5%82o/page-76#entry2245208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super rzeczowa odpowiedź dziękuję serdecznie...A jak co do reszty zagadnienia...jak rozpoznać czy jest SOHC czy DOHC??? AAAAA juz kumam...na wsi siedzę NET się nie słucha to drugi link wrzucało kwadrans...dziekuję raz jeszcze

Edytowane przez niedoberek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...