Skocz do zawartości

Kupno Subaru Impreza wrx 'blobeye'


Mateusz Grzęda

Rekomendowane odpowiedzi

co do hamulcow mam wrx i wlasnie z klockami jak kolega pisal ds premier albo TRW juz nie pamietam dokladnie.... to szczerze lipa jest.... :(

sa 2 rozwiazania :

-sti zlote <drogo>

-lub bardzo dobry klocek <- szybko tarcza ucieka>

ja wybralem 2

carbony rc5+ super sprawa !!  i inne auto ...polecam tylko pisk,i tarcze....ale w szoku jestem bo koszt gladkich tarcz przod ok 350-90zl ! wow carbony tez 550zl

do ep3 carony ponaddd 1k i tarcze tyle samo  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak ja wiem ale chodzi mi tylko o te remonty silnika za 10 tysiecy czy sa nie nieuniknione?? 

a nie że kupie i pozniej poł roku odkaladac na remont  :D

 

Jak przeraża Cię koszt ewentualnej naprawy za 10k pln, to odpuść sobie, nie stać Cię na to auto... i mówię naprawdę serio.

 

Możesz kupić samochód z którym nic nie będzie trzeba robić przez 2 lata a równie dobrze silnik padnie po miesiącu. To jest subaru i nikt gwarancji na ponad 10-letnie auto nie da. To samochód dla pasjonatów, dla których koszty nie są głównym problemem :).

Sam się przekonałem, bo jak kupowałem, to nie zakładałem, że wpakuję kilkadziesiąt tysięcy w przeciągu roku. Część napraw była wymuszona, ale te zamknęłyby się w sporo mniej niż wspomniane 10k pln. To jest niestety choroba, bo zdrowy człowiek sprzedałby po kilku miesiącach :biglol:.

 

 

 

A jak już padnie i zrobisz ten remont, to będziesz miał na dłuuuuuugo :)

 

I tak i nie. Jak będziesz użytkował z głową to starczy, jak nie to nie starczy :).

Druga sprawa to typ silnika - EJ20 daje więcej komfortu psychicznego, ale już wygrzebany EJ25 potrafi doprowadzić do zawału ;). Choć WRXów blobeye chyba z EJ25 nie było.

WRXów 2,5 nie było, więc o tym silniku nie musi w ogóle myśleć a naprawy dotyczą każdego samochodu ponad 10letniego. Jak to ma być jego daily car to zakładam, że nie będzie go non stop katować do odcinki bo zabije go spalanie... Zresztą jak w każdym innym 2.0 samochodzie. Wiem co mówię, bo sam używam jako daily car wrxa i nie pałuje go za każdym razem gdy olej osiągnie swoją temperaturę, więc jak mniej będzie upalany to dłużej pożyje (zostajr tylko kwestia historii samochodu)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doskonałym rozwiązaniem jest kupno Imprezy N/a tak jak ja to zrobilem... Zastanawiałem sie dlugo , liczyłem , przeliczyłem i stwierdziłem ze na pierwszy ogień pojdzie wersja bez turbo. Koszta utrzymania tego samochodu niczym nie odbiegają od mojego chociażby poprzedniego auta jakim byl Opel Vectra C. Musiałem jednak przekonać moja luba do tego auta. Sprzedała swoja upragniona Audi A4 B6 i owszem bylo wygodniejsze, większe, dla niej ładniejsze ale nawet ona sie przekonała do tej marki. A najbardziej przekonał ja moj uśmiech za kazdym razem jak nia jedziemy. Ja szukałem tzw perełki ale i z tym jest problem nawet w n/a . Oglądałem kilka aut na terenia dolnegoslaska i śląska i kierowałem sie tylko tym co przeczytałem na forum. Znalazłem w Krakowie wlasnie swoje cudo. Na zdjęciach wyglądało i wyglada nadal idealnie ale ma kilka obcierek, popękany zderzak. Mialo przygodę i przetarty caly bok od kierowcy. Jest szpachla i kolejna warstwa lakieru. Ale za to mechanicznie jest w bardzo dobrym stanie choć nie posiada książki serwisowej. Przebieg 86tys nie do potwierdzenia, ale ASO Bełtowski w Krakowie powiedzieli ze jest bardzo realny patrzac na stan mechaniczny tego auta i tego ze byl sprawdzany u nich 2 lata wczesniej. Cena jaka musiałem za niego zapłacić to prawie 30tys i nie jedna osoba mi powiedziała ze to kupa kasy jak za auto z 2005r ale nie żałuje ani jednej złotówki. Kolor, wygląd choć to tylko N/a robi swoje i nie ma osoby ktora by sie za nia nie obejrzała. Wiec kazda niezdecydowana osobę do zakupu subaru szczerze namawiam bo warto. Jesli miałbym sprzedać swoja Imprezę to tylko po to zeby zamienić ja na inna ;) a tak nawiasem mówiąc mam auto od lutego a dotychczasowe koszty poza tankowaniami (podtlenek elpigi) to okolo 600zl na płyny,filtry, oleje, regulacja gazu ;) wiec niewiele ;)

Pozdrawiam

Mateusz

post-20313-0-44547000-1432584103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...