Skocz do zawartości

Nawigacja w Kenwoodach - przypadek czy celowe działanie ?


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem nawigację KENWOODA w SUZUKI, takiej porażki to na prawdę się nie spodziewałem , stacja nawigacyjna zwalniała i niemal całkowicie przestawała działać, kontakty z książki telefonicznej pobierała

tak w zależności od minuty do 10 minut , i mapy to jest dopiero temat dla humorystów :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Link przydatny dla użytkowników stacji Kenwood:

http://www.kenwood.com/cs/ce/

 

Są tam bezpłatnie dostępne wszystkie aktualizacje oprogramowania (wraz instrukcjami, jak to wykonać...).

 

A co do map... od roku 2015 Kenwood wprowadził na rynek stacje multimedialne z 3-letnią bezpłatną aktualizacją map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie macie doświadczenie w waszych nawigacjach, ale ja ściągnąłem najnowszą aktualizację do Garmin Nüvi i mimo, że na pobranej mapie jest oznaczenie 2016, to jednak są drogi, które powstały w 2011 roku (np. owodnice) i dalej ich na mapie nie ma. Wyłączyłem komunikaty głosowe, bo ciągłe nawoływanie do zawracania i jechania drogami, których już nie ma, bo zostały przed kilku laty przebudowane, potrafi wnerwiać.

 

Mam takie wrażenie, że aktualizacja mapy a aktualność mapy do dwie różne sprawy. Może bardziej chodzi o wersję mapy, bo z tą aktualnością bywa różnie. Przejazd przez centrum miast z Garminem to pestka, przy szukaniu adresów na peryferiach miast, czy wioskach, gdzie liczą się konkretne numery domów, tu garmin się wykłada, a Google prowadzi bardzo dokładnie. 

 

Pomijając to, że aktualizacje map z roku na rok "puchną" i o ile kiedyś kupiłem urządzenie z mapą Europy i działało, o tyle teraz jest problem z pamięcią i trzeba dokładać kartę mikro SD 8GB, bo ostatnia aktualizacja przekroczyła już 4 GB (wybrałem więc tylko środkową Europę, która zawiera Polskę i kraje, po których się często poruszam).

 

Czytając ten wątek sam się zastanawiam, czy zamówiłbym nawigację fabryczną, z którą miało by być jeszcze więcej problemów. Jeśli jestem u siebie w kraju i mam smartfona, to technologie StarLink i MirrorLink to wcale nie głupie rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to technologie StarLink i MirrorLink to wcale nie głupie rozwiązanie.

nieglupie jezeli by dzialalo niestety w fabrycznej nawi  mirror link nie chce działac z telefonami z najnowszym androidem ( jest watek na forum ) w kenwoodzie tez przestał działac po najnowszej aktualizacji androida w z3 compact. Dlatego  pewnie jeszcze troche wody w rzece upłynie zamin urzadzenia staną sie ze sobą kompatybilne. Najlepiej byłoby gdyby stacja multimedialna w aucie była stale podłączona z netem i moznaby bezposrednio na niej  odpalic google maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najlepiej byłoby gdyby stacja multimedialna w aucie była stale podłączona z netem i moznaby bezposrednio na niej  odpalic google maps.
 

 

to da się zrobić, oczywiście dochodzi problem ewentualnego roamingu i działania offline po zjechaniu z trasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stacje multimedialne mnie trochę przerażają. Najgorsze jest to, że kosztują krocie, a szubko się starzeją, co potem ogranicza ich funkcjonalność. Co do androida, to wiem, że takowe problemy wystepują, bo nawet sparowanie moich poprzednich samsungów nie przebiegało bez problemów, szczególnie jeśli właśnie przesiadałem się w auto zastępcze. Z iPhonem 5/5S jakoś sobie te stacje radziły, ale o wiele łatwiej było mi sparować starą nokię przez BT jak telefony z androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że kosztują krocie, a szubko się starzeją, co potem ogranicza ich funkcjonalność

stacje multimedialne jak sama nazwa wskazuje to nie tylko wbudowana nawigacja ale "centrum multimedialne" twojego auta. Zazwyczaj oferują dużo lepszą jakość dźwięku niz seryjne radia ( chociaz podobno clarion Subaru nie jest wcale taki zły ),jakies radia internetowe i inne  gadzety typu mirror link, odtwarzanie filmów, tuner telewizyjny itp itd. Co do starzenia się nie wydaje mi sie zeby ograniczało to funkcjonalnosc pod warunkiem ze firma co jakis czas wypuszcza update softu i map.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

pytanie do robiacych update map w kenwoodzie:

czy po wlozeniu karty z aktualizacja map mozna je jakos wgrac na kenwooda czy sa one odczytywane tylko z karty sd i musi byc ona caly czas w urzadzeniu? Wlasnie zrobilem sobie update map przez garmin express na karte micro sd( po zaplaceniu 60eur i postepowniu zgodnie z instrukcjami itp itd )  gdyz nie moglem zniesc braku s8 i obwodnicy wroclawia,  wlozylem do urzadzenia karte micro sd i za bardzo nic sie nie chce dziac oprocz chwilowego komunikatu wczytywanie map...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wlozylem do urzadzenia karte micro sd i za bardzo nic sie nie chce dziac ...

 

I jak, poradziłeś sobie? Znajomy 'ekspert' twierdzi, że nowa mapa musi zaczytać się z karty na stację. Wtedy nastąpi reboot i navi zacznie działać.

 

Tak przy okazji twoja aktualizacja to taniocha, bo kumpela aktualizowała blaupunkta new york za 120 euro w naviextras.

Mapy 3 kwartał 2015 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak . I obwodnica Wrocławia i s8 i s17 ( obwodnica lublina)jest na nowych mapkach :yahoo:  Nie wiem z którego miesiąca jest aktualizacja  ale wersja wersja mapy to 2015.01 czyli nie taka nowa

W kenwoodzie proces aktualizacji wygląda tak ( możne potomnym się przyda)

1) wkładasz microsd do kenwooda wgrywasz na nia pliki konfiguracyjne

2) następnie wkładasz ta kartę do kompa wchodzisz na kenwood garmin , ściągasz wtyczkę do przeglądarki, strona znajduje twoje urządzenie kenwood z karty i najnowsza aktualizacje do tego urządzenia

3) płacisz ( trzeba miec kartę kredytowa bo inaczej się nie da zapłacić), automatycznie ściąga sie garmin express, którego musisz zainstalować na kompie . Program ściąga zakupiona mapę na karte microsd

4)wkładasz kartę do kenwooda i juz. Na kenwoodzie pojawia sie napis wczytuje mapy i korzysta z tych z karty  microsd. Po wyciągnięciu karty micro sd pojawia sie napis brak map i kenwood przełącza sie na mapy preinstalowane w urządzeniu.

Zaluje ze na update zdecydowalem sie dopiero teraz bo w końcu mam w pelni funkcjonalne urządzenie. Ale lepiej późno niż wcale. W chwili obecnej kupując stacje kenwooda ma się 3 letnia bezpłatna aktualizacje map garmina. Chociaż pewnie za pol roku będę musiał znowu aktualizować

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt ze po podlaczeniu mojej Z3C pod kenwooda kabelkiem od mhl telefon calkowicie traci sygnal gps (feler wyskoczyl po aktualizaji do lolipo'a) to pewnie nie aktualizowalbym kenwooda tylko smigal na google maps a tak to zostalem zmuszony... Jak to szybko czlowiek staje sie niewolnikiem urzadzen multimedialnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czytam te Wasze opisy o tych nawigacjach i utwierdza mnie to w przekonaniu, że dobrze zrobiłem nie dopłacając do fabrycznej navi i pozostać przy swojej w telefonie. Aktualizacje darmowe, o nowych aktualizacjach jestem powiadamiany, mam mapy całej europy i od kilku lat korzystam z niej bez problemów. Jest to oczywiście HERE Maps i HERE Driwe w mojej Noki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...