Skocz do zawartości

wyważanie kół po zmianie


Lookash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pewnie ten temat już był gdzieś poruszany ale ze względu na objętość forum nie mogłem znaleźć. Mianowicie chodzi mi czy po wymianie sezonowej całych kól (opona + felga) to również wyważacie koła nawet jeżeli wszystko wydaje się ok? Gdzieś czytałem że powinno się wyważać niezależnie co 10k km ale z doświadczenia wiem że czasem po wyważeniu to miałem gorzej niż przed i musiałem jeździć poprawiać. Zwykle stosowałem metodę że jak nie ma drgań to nie ruszam , ale przy nowym samochodzie może powinienem wykazać więcej troski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim aucie wywazalem miałem 2 komplety koł osobne na zimówkach i osobne na lenich . Wywazałem co 2 lata ale robiłem to profilaktycznie pomimo ze nie biły ( zazwyczaj jak koło jest nie wywazone to bije powyzej 120km/h )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co po psiknieciu plasti dipem?

Nic. Osobiście jestem zdania, że wyważanie robię przy zakładaniu nowych opon na felgi. Jak są założone poprawnie i wyważone, to sezonowo zmieniam koła bez ponownego wyważania. Przy zmianie kół kontroluję czy ciężarki są na swoich miejscach. Gdybym się musiał martwić o wyważanie po każdym powrocie z błotnistej drogi, to zabrakłoby mi środków na życie, bo wszystkie zostawiłbym u wulkanizatora. :) Więc przy "malowaniu" też nie powinno być problemu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim aucie wywazalem miałem 2 komplety koł osobne na zimówkach i osobne na lenich . Wywazałem co 2 lata ale robiłem to profilaktycznie pomimo ze nie biły ( zazwyczaj jak koło jest nie wywazone to bije powyzej 120km/h )

Ja zazwyczaj wyważam po każdej przekładce ale tym razem tego nie zrobiłem, bo tuż przed zdjęciem robiłem korektę. No i nie bije nawet przy 200 km/h...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...