Skocz do zawartości

Aktualizacja map w Forku 2005


dedecjusz

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, > raven < napisał:

Witam, mam pewnie banalne pytanie...gdzie znajduję się karta SD w nawigacji, mam Forestera 2.0 SG XC z my06 :unsure:

Jest to oryginalna navi Subaru, z mapami europy zachodniej, bez Polski i chciałbym spróbować wgrać coś aktualnego i polskiego...na razie nie mam pojęcia jak to zrobić więc pewnie będę Was prosił o pomoc.

 

Sprecyzuj jaką masz nawigację.

Komunikat na ekranie po włączeniu zapłonu da Ci odpowiedź.

Jeśli masz navi 3D to na 99% jest to KNA-G520 z karta SD.

Zapewne masz także navi z czytnikiem DVD w schowku (być może z płytą), lecz odłączony od monitora a nowsza wersja navi jest zamontowana za ekranem i tam też jest czytnik SD.

Czy po wyjęciu płyty masz jakiś komunikat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mam płytę z prawie całą A1, obwodnicami Warszawy i nie wiem czym jeszcze, ale teraz to i tak już nie aktualne...


Do XT z 2005 dokupiłem navi KNA-G520 i co kilka miesięcy legalnie aktualizuję mapy Polski (Europa też jest dostępna) wraz z POI.

Jedyny problem do dźwięk z nawigacji. Potrzebny konwerter (czarne lub białe pudełko) wczepiane w kabel z navi do monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej to zamiast fabrycznej navi wsadzić tableta i mieć co tylko dusza zapragnie. Tu: https://forum.subaru.pl/topic/69208-tablet-w-foresterze/page/5/ jest trochę na ten temat napisane - może kiedyś się wezmę ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mam płytę z prawie całą A1, obwodnicami Warszawy i nie wiem czym jeszcze, ale teraz to i tak już nie aktualne...

Do XT z 2005 dokupiłem navi KNA-G520 i co kilka miesięcy legalnie aktualizuję mapy Polski (Europa też jest dostępna) wraz z POI.
Jedyny problem do dźwięk z nawigacji. Potrzebny konwerter (czarne lub białe pudełko) wczepiane w kabel z navi do monitora.
Też bym chętnie dokupił, ozłocę za taki zestaw z konwerterem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

 

Potrzebuje pomocy bo nie jestem w stanie ogarnąć to sam po lekturze forum. To co udało mi się ustalić to to, że płyty DVD/CD w czytniku, który znajduje sie w schowku nie mam. Czyli mam nowszą wersję navi z kartą SD za ekranem.

Czy jest mi ktoś w stanie łopatologicznie wytłumaczyć jak wgrać w miarę nowe mapy Polski na tą kartę? Czego do tego użyć? 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr Reichert napisał:

Cześć,

 

Potrzebuje pomocy bo nie jestem w stanie ogarnąć to sam po lekturze forum. To co udało mi się ustalić to to, że płyty DVD/CD w czytniku, który znajduje sie w schowku nie mam. Czyli mam nowszą wersję navi z kartą SD za ekranem.

Czy jest mi ktoś w stanie łopatologicznie wytłumaczyć jak wgrać w miarę nowe mapy Polski na tą kartę? Czego do tego użyć? 

1.jpg

2.jpg

Masz nawigację Garmina, mapa jest na karcie SD. Najpierw zaktualizuj software do najnowszej wersji bo ta co masz nie wiem czy obsługuje FAT32 i karty większe niż 2GB, np. stąd:

https://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00495-01

A potem aktualizujesz mapy kupując je od Garmina, w pakiecie odstajesz soft do ich aktualizacji na karcie. Czytnik kart z tego co pamiętam jest pod daszkiem. 

 

P.S. Jakby ktoś miał taki zestaw Kenwood KNA-G520 do Subaru to ja chętnie odkupię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Reichert napisał:

Dzięki, próbował ktoś z Was wrzucać zamiast map Garmina polska otwarta mapę, aktualizowaną codziennie? http://ump.waw.pl/wszystkie.html

Do tego urządzenia nie, ale miałem GPSa Garmina, w którym korzystałem z map UMP. Mapy wrzucasz tak samo jak update map Garmina za pomocą MapSource.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 09:01, skwaro napisał:

Do tego urządzenia nie, ale miałem GPSa Garmina, w którym korzystałem z map UMP. Mapy wrzucasz tak samo jak update map Garmina za pomocą MapSource.

Tak, działa bardzo dobrze, lecz jest różnica pomiędzy trasami wyznaczanymi przez mapy Garmin'a i UMP.

Na stronie była także instrukcja jak połączyć w jeden plik mapę Garmina i UMP, żeby można było wybierać którą chcesz użyć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kosmit napisał:

Tak, działa bardzo dobrze, lecz jest różnica pomiędzy trasami wyznaczanymi przez mapy Garmin'a i UMP.

Na stronie była także instrukcja jak połączyć w jeden plik mapę Garmina i UMP, żeby można było wybierać którą chcesz użyć :).

Dokładnie tak, do tego w rapach projektu UMP są także punkty POI obejmujące m.in fotoradary, które też warto wrzucać i aktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 14.06.2020 o 15:29, skwaro napisał:

Masz nawigację Garmina, mapa jest na karcie SD. Najpierw zaktualizuj software do najnowszej wersji bo ta co masz nie wiem czy obsługuje FAT32 i karty większe niż 2GB, np. stąd:

https://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00495-01

A potem aktualizujesz mapy kupując je od Garmina, w pakiecie odstajesz soft do ich aktualizacji na karcie. Czytnik kart z tego co pamiętam jest pod daszkiem. 

 

P.S. Jakby ktoś miał taki zestaw Kenwood KNA-G520 do Subaru to ja chętnie odkupię ;)

dzięki Waszej pomocy udało się odpalić i zainstalowac mapki z 2020, po kilku miesiącach uzytkowania zdecydowałem że ide jednak w radio 2 din z andkiem. Cały zestaw z wiazkami, zmieniarką Kenwood KNA-G520 wyjąłem z auta i mam na sprzedaż. Jezeli ktoś z Was jest chętny to zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr Reichert napisał:

dzięki Waszej pomocy udało się odpalić i zainstalowac mapki z 2020, po kilku miesiącach uzytkowania zdecydowałem że ide jednak w radio 2 din z andkiem. Cały zestaw z wiazkami, zmieniarką Kenwood KNA-G520 wyjąłem z auta i mam na sprzedaż. Jezeli ktoś z Was jest chętny to zapraszam na PW

Leci PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
4 minuty temu, ada///m napisał:

Ktoś może potwierdzić czy na zdjęciu jest wszystko co potrzebne żeby odpalić navi ?

20220104_170508_resize_44.jpg

Tak, wygląda na komplet. Oczywiście pod warunkiem że masz daszek w aucie.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, skwaro napisał:

Tak, wygląda na komplet. Oczywiście pod warunkiem że masz daszek w aucie.

Ok dzięki.

Daszek też jest.

Wyszarpałem to ze swojego forka i chciałem się upewnić czy to wszystko.

Warte jeszcze to coś dzisiaj? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ada///m napisał:

Ok dzięki.

Daszek też jest.

Wyszarpałem to ze swojego forka i chciałem się upewnić czy to wszystko.

Warte jeszcze to coś dzisiaj? 

To rarytas bo Garmin i da się wgrać najnowsze mapy 2022.10 czyli na pierwszy kwartał tego roku. @ipsx82, Ty pytałeś o taki komplet, dogadujcie się.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ada///m napisał:

Ok dzięki.

Daszek też jest.

Wyszarpałem to ze swojego forka i chciałem się upewnić czy to wszystko.

Warte jeszcze to coś dzisiaj? 

Dla mnie tak, nawet bez daszka bo daszek mam. Ile chcesz za ten komplecik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...