Skocz do zawartości

Aktualizacja map w Forku 2005


dedecjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglbys doprecyzowac swoje pytanie? Masz oryginalna navi Subaru i szukasz sposobu aktualizacji map (poszukaj, jest obszerny watek na ten temat) czy mozesz masz tomtoma zamontowanego w Forku. Jesli to druga opcja to zle trafiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys doprecyzowac swoje pytanie? Masz oryginalna navi Subaru i szukasz sposobu aktualizacji map (poszukaj, jest obszerny watek na ten temat) czy mozesz masz tomtoma zamontowanego w Forku. Jesli to druga opcja to zle trafiles

Dokładnie: temat nie wiele ma wspólnego z pytaniem w takim brzmieniu.

Oryginalne mapy do nawigacji do forestera, zawierające Polskę są deczko stare/nieaktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy moglbys doprecyzowac swoje pytanie? Masz oryginalna navi Subaru i szukasz sposobu aktualizacji map (poszukaj, jest obszerny watek na ten temat) czy mozesz masz tomtoma zamontowanego w Forku. Jesli to druga opcja to zle trafiles

Dokładnie: temat nie wiele ma wspólnego z pytaniem w takim brzmieniu.

Oryginalne mapy do nawigacji do forestera, zawierające Polskę są deczko stare/nieaktualne...

 

Tu się nie zgodzę z Tobą. Może to nie odpowiedni temat na taki elaborat, ale ja mam wgrane do oryginalnej subarowskiej nawigacji najświeższe mapy Garmina wersja 2015.40. Tylko w przypadku tych map trzeba wgrywac wersję NT. Mapy wygladaja oczywiście troche archaicznie bo nie ma współczesnych bajerów typu 3d, asystent pasa ale mi się taki oldskul podoba i co najważniejsze jest bardzo aktualny.

Gdybyś chciał wgrać mapę całej europy (Garmin City Navigator Europe NT 2015.40) musisz jedynie podmienić kartę SD włożona do modułu nawigacji) na taką o pojemności 4Gb wczesniej uaktualniając soft. Uaktualnienie softu znajdziesz na stronie Garmina.

 

Istnieje jeszcze alternatywa dla map Garmin, czyli darmowa mapa UMP-PCPL, którą możesz wgrać do swojej nawi. Mapka ta jest tworzona przez pasjonatów uaktualniana co parę dni. Na ich stronie (albo n wikipedii) możesz znaleźć cały opis co to za projekt. Mają oni  również radary (Punkty POI), które są uaktualniane codziennie!!!!. Ja pośmigałem na mapie UMP-PCPL po polsce - działa super w niczym nie odbiega od orginalnej mapy Garmina. Z racji tego że jest uaktualniana niemal codziennie to nawi nie prowadzi cie przez tymczasowo zamknięte uliczki...jesli zostały one zgłoszone

 

Gdyby ktoś chciał więcej informacji proszę pisać tu albo na priva

Edytowane przez Skomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie, skoro wątek już jest  :).

 

Potwierdzam to co napisał @@Skomo, jednak u mnie jest także 3D :). Asystenta pasa można dokupić za około 30 EUR na stronie Garmina.

Wersja 2015.40 NT zawiera już A1 od skrzyżowania z A2 do Piotrkowa, pozostałych planowanych nowości jeszcze nie zdążyłem sprawdzić.

Ten model Keenwood'a + mapa Garmina, z tego co pamiętam był montowany za dodatkową opłata w ASO.

 

W oryginalnej navi odczytującej mapy z płyt DVD, także można użyć map z Polską. Wersja 2013 posiadała już obwodnice Warszawy z węzłami, kiedy budowa dopiero startowała  :D, oraz A1 i A2 w obecnej wersji :).

 

Czy UMP-PCPL działa na jednej karcie z mapą Garmina i można wybierać z której chcemy korzystać? 

Edytowane przez kosmit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d oczywiście jest, chodziło mi bardziej o wyświetlanie budynków itp. Jeśli chodźi o przełączanie map to ja póki co mam je wgrane w dwóch oddzielnych folderach i w zależności od potrzeb i chęci wgrywam do folderu Garmin mapkę z której chce korzystać. Gdzieś jednak czytałem jak połączyć kilka mapek...poszukam i podeślę.

 

Głośno jest o tym, że Garmin z racji tego że system NT jest już przestarzały niedługo przestanie robić aktualizacje map. Szczęściem jest to że ze względu na otwartość systemu map Garmina jest dużo darmowych map, chyba większości zakątków świata, które na bieżąco są aktualizowane.

Dużo informacji jest na forum Garniak.

 

Generalnie ja na forkowej budce bez problemu przejechałem rok temu Chorwacje i kawałek Bośni i nic mi więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzieś jednak czytałem jak połączyć kilka mapek...poszukam i podeślę.

czekam z niecierpliwością, gdyż złącze USB chcę wykorzystać do podłączenia odbiornika TCM i będzie problem ze zdalnym przegrywaniem danych na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób łączenia map dla starszych urządzeń Garmina opisany jest np. tutaj lub tutaj.

Będzie potrzebny darmowy program GMapTool. Na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowane, ale zapewniam, że nie jest. W razie czego służę pomocą.

Po wgraniu połączonych map (oczywiście można połączyć więcej niż 2 mapy) w menu urządzenia (ustawienia/system/mapy ?) powinien się pojawić wybór map. Nie mam w samochodzie oryginalnej nawigacji, więc nie wiem, czy i jak dokładnie, ale powinno to działać.

 

 

...złącze USB chcę wykorzystać do podłączenia odbiornika TCM i będzie problem ze zdalnym przegrywaniem danych na karcie.

A na to sposobem może być: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/75680-obk-my07-mapy-nawigacji/#entry2163604

Edytowane przez Kambol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Kambol, dziękuje  :), zupełnie zapomniałem że istnieją przedłużacze czytnika kart SD  :biglol:.

Teraz tylko potrzebuję czasu, żeby zapoznać się ze wszystkim i testować  :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w menu urządzenia (ustawienia/system/mapy ?) powinien się pojawić wybór map. Nie mam w samochodzie oryginalnej nawigacji, więc nie wiem, czy i jak dokładnie, ale powinno to działać.

tak, to jest i wyświetla preinstalowaną starą mapę + aktualną Garmina z karty SD  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób łączenia map dla starszych urządzeń Garmina opisany jest np. tutaj lub tutaj.

Będzie potrzebny darmowy program GMapTool. Na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowane, ale zapewniam, że nie jest. W razie czego służę pomocą.

Po wgraniu połączonych map (oczywiście można połączyć więcej niż 2 mapy) w menu urządzenia (ustawienia/system/mapy ?) powinien się pojawić wybór map. Nie mam w samochodzie oryginalnej nawigacji, więc nie wiem, czy i jak dokładnie, ale powinno to działać.

 

 

...złącze USB chcę wykorzystać do podłączenia odbiornika TCM i będzie problem ze zdalnym przegrywaniem danych na karcie.

A na to sposobem może być: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/75680-obk-my07-mapy-nawigacji/#entry2163604

Połaczyłem 3 mapki programem GMapTool...sprawa banalnie prosta.

Jak widać mapki bardzo aktualne, tylko pojawił się problem. Navi widzi mapki ale nie ma tam opcji wyboru. Czy ktoś coś...znaczy sie mógłby doradzić.

Poniżej widok z MENU->Ustawienia->System->Mapy_Szczegółowe.

Mam wrażenie że system korzysta z mapy CityNavigator, bo tylko przy niej zawsze znacznie dłużej wyliczał trasę, i teraz tak robi

 

...pomocy!!!!  :o

 

gGravoI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Skomo, mapy przełączasz nie w "o Systemie" tylko w menu Narzędzia->Mapy, na samym dole masz "Mapy szczegółowe" (albo jakoś tak  :)  ), wyświetlają się wszystkie zainstalowane mapy. Po zaznaczeniu mapy możesz wybrać "włączona / wyłączona".

Mam nadzieję że dobrze opisałem, za jakiś czas będę w aucie to sprawdzę.

 

U mnie UMP nie ma polskich znaków tylko krzaczki  :(, bez względu czy wgrywałem wersje NI czy ogonki. Ktoś, coś wie na ten temat?

Edytowane przez kosmit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem nie mam w samochodzie oryginalnej nawigacji, więc piszę w oparciu o działanie mojego zewnętrznego odbiornika Garmina.

To, co wrzuciłeś wyżej i ścieżka jaka do tego prowadzi wskazuje, że to jedynie informacje o systemie i używanych mapach (pewnie można też wyświetlić informacje o mapie bazowej, wersji oprogramowania itp.). Spróbuj poszukać w Ustawienia->Mapa->...  - u mnie w tym miejscu (dość zaskakująco) trzeba wejść w "Informacje" i tu jest wybór map. Przeszukaj całe menu, jeśli jest gdzieś wybór, to na pewno znajdziesz ;)

 

Edycja: Nie odświeżyła mi się strona i nie widziałem, że kosmit już odpowiedział, zatem sprawa jasna.

 

U mnie UMP nie ma polskich znaków tylko krzaczki  :(, bez względu czy wgrywałem wersje NI czy ogonki. Ktoś, coś wie na ten temat?

 

Hm... NI powinna być bez znaków diaktrycznych, dziwne, że są krzaki...

Masz najnowszy soft w KNA? http://www8.garmin.com/support/agree.jsp?id=1479

Edytowane przez Kambol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem.

Ustaw. -> Mapa -> Mapy szczegółowe .

post-1093-1432558935,0898_thumb.jpg

 

Mam ostatni soft 4.20.

Spróbuję nagrać na kartę wszystko od nowa, może gdzieś pojawił się błąd.

Edytowane przez kosmit
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko działa. Dzięki za wszystkie wskazówki.

Aktualizacja softu w KNA-G520 na 4.2 daje możliwość odczytu kart 4Gb, gdzieś czytałem że urzadzenie to powinno przy tej wersji oprogramowania pociągnąć nawet kartę 8Gb. Sprawdzaliście już może  to?? Wolę się spytać zanim sam przystapię do rozbiórki budki.

 

PS Ja mam najnowszy soft 4.2 i dla wersji mapy NI także nie mam jakichkolwiek problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta 8GB SDHC class 10 (SanDisk Ultra) działa bez problemu, mam wrażenie, że nawet szybciej wyświetla mapy niż najprostsza 8GB zastosowana wcześniej .

Przy wersji NI nie masz krzaczkow?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam krzaków działa bez zarzutu. Jedyne co robie to przed zgrywaniem punktów POI z UMP-pcPL edytuje plik i usuwam polskie znaki żeby nie wyświetlał krzaczków...ale to tylko dla punktów POI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na mapie i w wyszukiwaniu mam krzaki... .

Jeszcze sprawdzę ustawienie języka tekstu, gdyz chyba tam byly dwie opcje .

To chyba jest co edytować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to.

A czy przed instalacją najnowszego softu (4.20) tez miałes problemy z krzakami? Może przeinstaluj ponownie oprogramowanie.

 

PS1  Teraz to juz gdybam ale może to ta większa karta pamięci coś psuje. Jednak w opisie  softu jest napisane że obsługuje karty do 4Gb? Zawsze uważam że trzeba sprawdzić nawet najbardziej absurdalne możliwości

 

PS2 Trochę zrobiliśmy OT od problemu kolegi dedecjusza. Aby wrócic na pierwotne tory (jednoczesnie opisujac nasz problemy  :D) niech dedecjusz opisze bardziej szczegółowo jego problem. Podeślij nam zdjecia Twojego Naviboxa aby stwierdzić w ogóle co masz za ustrojstwo tam wpakowane 

Edytowane przez Skomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzaki zniknęły po ponownej instalacji NI  :).

Wszystko działa na 8GB. Gdzieś czytałem, że aktualizacja softu do 4.20 umożliwia także użycie kart >2GB, nie podawali ograniczeń  :).

 

Niestety POI nie są widoczne...  :(. Loader utworzył folder POI, lecz navi go nie widzi.

 

 

Jedyne co robie to przed zgrywaniem punktów POI z UMP-pcPL edytuje plik i usuwam polskie znaki żeby nie wyświetlał krzaczków...
 

Masz możliwość podesłania działającego pliku?  ;)

 

 

 

PS2 Trochę zrobiliśmy OT od problemu kolegi dedecjusza. Aby wrócic na pierwotne tory (jednoczesnie opisujac nasz problemy  ) niech dedecjusz opisze bardziej szczegółowo jego problem. Podeślij nam zdjecia Twojego Naviboxa aby stwierdzić w ogóle co masz za ustrojstwo tam wpakowane 

jednak opisujemy rozwiązania problemów zgodnie z tematem :D.

dedecjusz, podsyłaj więcej info to coś się wymyśli z Twoją navi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, mam pewnie banalne pytanie...gdzie znajduję się karta SD w nawigacji, mam Forestera 2.0 SG XC z my06 :unsure:

Jest to oryginalna navi Subaru, z mapami europy zachodniej, bez Polski i chciałbym spróbować wgrać coś aktualnego i polskiego...na razie nie mam pojęcia jak to zrobić więc pewnie będę Was prosił o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacekw napisał:

Tam nie ma karty, jest płyta. W schowku. Ale z tego co wiem, nie ma aktualnych map :(

no ja na przykład mam kartę SD ale nie mam płyty. W schowku przed pasażerem jest czytnik płyt (z tego co pamiętam to pusty) a po zdjęciu plastików pod pokrętłami klimy jest gniazdo i karta SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...