Skocz do zawartości

Forester XT MY15 vs Outback SBD MY13


Pablo_3City

Rekomendowane odpowiedzi

W octavii 2 wytrzymywałem góra 2h mimo regulacji, a potem poduszki - po 4h wychodziłem połamany

To prawda, też tak kiedyś miałem.

W zeszłym roku pojechaliśmy z kolegą Skodą RS w Bieszczady, na tylnej kanapie czuliśmy się, jak na desce. Drewniane siedzenia w dawnych wagonach kolejowych (pamięta ktoś?) były o niebo wygodniejsze.

 

Fotele w Foresterze III, mimo tandetnego materiału, były bardzo dobre, a w IV są jeszcze lepsze. Gorzej z zawieszeniem, które "poprawiono" tak, że teraz tłucze i dalekie jest do komfortu. Ukłon w stronę klienta niemieckiego? Mam nadzieję, że z czasem zmięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

dlaczego w topowym modelu Forka (i to z zacieciem "sportowym") sa tak kiepskie fotele?

Już kiedyś była na ten temat ( foteli ) dyskusja. Kierowcy mają tutaj różne preferencje. Natomiast symptomatycznym jest, że fotele w Foresterze krytykują glównie ci, którzy tym autem na codzień nie jeżdżą ...   

 

 

 

Andrzeju, tak sie nie denerwuj, w twoim wieku to niebezpieczne...

 

 

zaraz do waszej "kupki* wzajemnej adoracji" dolaczy "chojny wiem gdzie mieszkasz" i bedzie komplet..

Powyższe wypowiedzi są .... sorry ... poniżej Pana poziomu.

Zarzucanie na Forum Subaru, że ktoś może się nie zgadzać z Pańską krytyką Subaru .... słabo

Wytykanie p. Andrzejowi .. wieku ... jeszcze słabiej.

 

Przyznaję, dawniej, gdy Pańskie permanentne promowanie zakupów w "Burundi" w jakimś sensie szkodziło naszym interesom było to robione z wiekszą dozą humoru.

Teraz coraz częściej ( niestety !) spłyca Pan swe wypowiedzi  i powtarza utyskiwania w różnych wątkach

Stąd :

1. Minus przy cytowanej powyżej  wypowiedzi;

2. Sugestia - a może bardziej konstruktywnie. Może, korzystając z Pańskiego "wygnania" spróbować zorganizowac wspólne zwiedzanie Kazachstanu ( czy też innego dziwnego miejsca, w którym Pan wylądowal - sorry nie pamiętam dokładnie gdzie Pana aktualnie zaniosło ). Może w "naszych podróżach" coś o tym ( być może ciekawym ?) miejscu napisać ?

 

Pozdrowienia i życzenia redukcji ( przebijającej w Pańskich wpisach ) frustracji

 

 

witam po przerwie ;)

 

Panska wypowiedz niestety bardzo krzywdzaca i malo obiektywna... ale niech tam, bylo przepadlo :biglol:

 

a propos "dziwnych miejsc" i ich zwiedzania - w sierpniu zaliczylem Poludniowy Kazachstan i Kirgizje (Issyk-kul), a w nastepnym roku, na wiosne, planuje zwiedzanie "rosyjskiego" Altaju i Mongolii, a takze wypad nad Bajkal - sa odwazni/chetni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fotele w Foresterze III, mimo tandetnego materiału, były bardzo dobre, a w IV są jeszcze lepsze. Gorzej z zawieszeniem, które "poprawiono" tak, że teraz tłucze i dalekie jest do komfortu. Ukłon w stronę klienta niemieckiego? Mam nadzieję, że z czasem zmięknie.

 

 

Poważnie lubisz miękkie samochody? Mnie zbiera na wymioty0wacko2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gorzej z zawieszeniem, które "poprawiono" tak, że teraz tłucze i dalekie jest do komfortu.

 

No nie, absolutnie z tym się nie zgadzam. Nie jest to kanapa, ale zachowuje się bardzo harmonijnie. Obiektywnie komfort jest jak najbardziej zadowalający, plomb nie wytrząsa, nawet na długiej trasie nie daje się we znaki.

 

Subiektywnie - jeśli ktoś woli samochody w stylu starych francuzów - to rzeczywiście nie dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wracając jeszcze do tych nieszczęsnych foteli - fakt są dosyć wygodne, a odpowiednie ich ustawienie

- pozwala jeździć w długie trasy i się nie zmęczyć, ale o trzymaniu bocznym naprawdę należy zapomnieć - pomimo solidnie ściągniętych pasów .....

A miejsce pasażera to już w ogóle poniżej krytyki - niestety.... Żona ma Nissan QQ - i tutaj są oba fotele są extra - czyli spokojnie można....

 

Ja mam wersje Comfort więc środek na szczęście to materiał i troszkę ratuje sytuacje....

- ale i tak rozczarowanie i niewykorzystany potencjał samochodu zostaje!!!

 

A może - ktoś myślał już o wymianie/przebudowie foteli do najnowszego XT

- są takie możliwości bezproblemowej przekładki/modyfikacji???

 

 

Wracając zaś do meritum wątku - tak OBK ale z 2.0 DIT /i niech tam nawet CVT/ - prawdopodobnie byłby ideałem..... - poza  WRX STI oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pomimo solidnie ściągniętych pasów .....

 

zablokuj. Wtedy nie ma opcji na słabe trzymanie.

 

 

 

A miejsce pasażera to już w ogóle poniżej krytyki - niestety.... Żona ma Nissan QQ - i tutaj są oba fotele są extra - czyli spokojnie można....

 

tu niestety jest słabo. Powinna być taka sama regulacja jak dla kierowcy.

 

 

 

są takie możliwości bezproblemowej przekładki/modyfikacji???

 

może z Levorga będą pasować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o zmianie siedzeń, z poprzedniego STI. Nawet miałem taką parę na oku ;) , ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

 

 

Sprzedałem Forestera i czekam na Levorga. :D

 

 

 

może z Levorga będą pasować.....

 

 

Jest taka szansa. Tylko skąd wziąć takie fotele?  :rolleyes:


Trzymanie boczne można natomiast poprawić, wymieniając skórę na siedzisku i oparciu na alcantarę. ;) Ktoś to nawet chyba popełnił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...