Skocz do zawartości

Forester XT MY15 vs Outback SBD MY13


Pablo_3City

Rekomendowane odpowiedzi

 

sek w tym, ze aktualnym Forku nie trzeba wiele, aby wypasc z fotela, szczegolnie z tego "skorzanego" czy to taki chytry zamysl panow z FHI? moze w taki dziwny sposob dbaja o bezpieczenstwo swoich klientow, co by nie jezdzili za szybko?

 

tak , to taki chytry plan.  :facepalm:  

 

 

potrafi pan wytlumaczyc, dlaczego w topowym modelu Forka (i to z zacieciem "sportowym") sa tak kiepskie fotele? z checia poslucham...

nawet najslabsza Skoda Yeti ma lepsze fotele, moim zdaniem

 

 

 

p.s. tak jak pisalem juz niejednokrotnie: obecny Forek XT to auto bardzo fajne, niestety seryjne fotele to ta przyslowiowa "lyzka dziegciu" :(

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

potrafi pan wytlumaczyc, dlaczego w topowym modelu Forka (i to z zacieciem "sportowym") sa tak kiepskie fotele? z checia poslucham...

 

zapomniałeś zapytać o "szmatkę". 

 

 

ze szmatka i bez podswietlanych slonecznikow jakos dam rade zyc, z kiepskimi fotelami - juz znacznie gorzej... oczywiscie wszystko da sie, z Subaru trudno o lekkie zycie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nawet najslabsza Skoda Yeti ma lepsze fotele, moim zdaniem
 

 

nie wiem jak bardzo fotele w Foresterze są podobne do tych w XV, które to są całkiem inne jak te które znam ze Skody Yeti

 

podstawowa różnica to sprężystość wierzchniej warstwy, w XV bardziej miękkie w Yeti twardsze

pomimo regulacji lędźwiowej w Yeti oparcie i tak było mniej wyprofilowane jak oparcie fotela w XV nie posiadającego takowej regulacji

fotele w Yeti były męczące w dłuższej trasie w XV na razie takiego dyskomfortu nie odczuwam wręcz przeciwnie

 

jeśli przyjąć, że fotele w Yeti były "wystarczające" to w XV są "dobre" z drugiej strony dla mnie Yeti to tak samo dobre auto jak XV

więc i poziom wykonania podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z kiepskimi fotelami - juz znacznie gorzej...

 

ile godzin spędziłeś w tych fotelach ?

 

 

kiedy doslownie wypadam z fotela w pierwszym zakrecie, i musze trzymac sie kierownicy oburacz, to ilosc spedzonych godzin dla mnie nie ma znaczenia ;)

materialowe fotele zapewniaja ciut lepsze trzymanie, natomiast "skorzane" wolaja o zemste do nieba...

 

 

 

p.s. tylko nie trzeba nic pisac o niepoprawnej pozycji za kierownica, niewystarczajaco pionowym oparciu, etc. - wszystko "zgodnie ze sztuka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kiedy doslownie wypadam z fotela w pierwszym zakrecie, i musze trzymac sie kierownicy oburacz, to ilosc spedzonych godzin dla mnie nie ma znaczenia materialowe fotele zapewniaja ciut lepsze trzymanie, natomiast "skorzane" wolaja o zemste do nieba...

 

może ..coś z błędnikiem nie tak.... :huh:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kiedy doslownie wypadam z fotela w pierwszym zakrecie, i musze trzymac sie kierownicy oburacz, to ilosc spedzonych godzin dla mnie nie ma znaczenia materialowe fotele zapewniaja ciut lepsze trzymanie, natomiast "skorzane" wolaja o zemste do nieba...

 

może ..coś z błędnikiem nie tak.... :huh:  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kiedy doslownie wypadam z fotela w pierwszym zakrecie, i musze trzymac sie kierownicy oburacz, to ilosc spedzonych godzin dla mnie nie ma znaczenia materialowe fotele zapewniaja ciut lepsze trzymanie, natomiast "skorzane" wolaja o zemste do nieba...

 

może ..coś z błędnikiem nie tak.... :huh:  

 

 

 

 

6671608328_uderz_w_nozyce.jpg

 

zaraz do waszej "kupki* wzajemnej adoracji" dolaczy "chojny wiem gdzie mieszkasz" i bedzie komplet... :biglol:

 

 

 

 

 

*pot. «duża liczba jakichś osób, zwierząt razem zgromadzonych»

  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zaraz do waszej "kupki* wzajemnej adoracji" dolaczy "chojny wiem gdzie mieszkasz" i bedzie komplet...

 

wypadłeś z fotela... :huh: ?

 

 

znowu jestesmy na ty? za kazdym razem, jak sie wkurzasz, zaczynasz do mnie pisac per ty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Andrzeju, tak sie nie denerwuj, w twoim wieku to niebezpieczne...

 

 

 

na szczescie fotele w Skodzie trzymaja dobrze, wiec wypadanie w ostrzejszych zakretach nie grozi mi... ale milo, ze pytasz ;)

Edytowane przez eddie_gt4
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andrzeju, tak sie ne denerwuj, w twoim wieku to niebezpieczne...
@@eddie_gt4,

 

To, że zasadą jest "mówienie" sobie na forach per ty, to nie znaczy, że obowiązuje również zasada "od TY do DURNIU bardzo krótka droga". Mimo wszystko różnica wieku i , śmiem twierdzić, osiągnięć życiowych powinna sama w sobie wymuszać odpowiedni szacunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

znowu jestesmy na ty? za kazdym razem, jak sie wkurzasz, zaczynasz do mnie pisac per ty Andrzeju, tak sie nie denerwuj, w twoim wieku to niebezpieczne...

 

eddie , wręcz odwrotnie.. :)  w moim wieku pośmiać się z samego rana to zdrowo.... :yahoo: można wypaść z fotela.... :D

 

 

 

na szczescie fotele w Skodzie trzymaja dobrze, wiec wypadanie w ostrzejszych zakretach nie grozi mi... ale milo, ze pytasz

 

eddie - nie pędz tak bo ci się rozrząd rozsypie.... :yahoo:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

kiedy doslownie wypadam z fotela w pierwszym zakrecie, i musze trzymac sie kierownicy oburacz, to ilosc spedzonych godzin dla mnie nie ma znaczenia materialowe fotele zapewniaja ciut lepsze trzymanie, natomiast "skorzane" wolaja o zemste do nieba...

 

może ..coś z błędnikiem nie tak.... :huh:  

 

 

 

 

6671608328_uderz_w_nozyce.jpg

 

zaraz do waszej "kupki* wzajemnej adoracji" dolaczy "chojny wiem gdzie mieszkasz" i bedzie komplet... :biglol:

 

 

 

 

 

*pot. «duża liczba jakichś osób, zwierząt razem zgromadzonych»

 

A wystarczyłoby podnieść zad ze śniegu, troszkę pobiegać i od razu byłoby lepiej. Ale wygodniej i bezpieczniej jest tylko ponarzekać*

 

* to była alegoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (...) eddie , wręcz odwrotnie.. :)  w moim wieku pośmiać się z samego rana to zdrowo.... :yahoo:  

 

 

no to super, posmiac sie zdrowo w kazdym wieku, dobre emocje to podstawa*... bo jak wiadomo, wszystkie choroby przez nerwy (i tylko niektore przez milosc :wub::D )

 

 

 

 

 

*dot. rowniez aut - jezeli auto nie sprawia radosci, tylko nerwy, to trzeba szybko dzialac (madox, to bylo do Ciebie - kup juz wreszcie tego XT'eka zamiast SBD ;):D )

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

dlaczego w topowym modelu Forka (i to z zacieciem "sportowym") sa tak kiepskie fotele?

Już kiedyś była na ten temat ( foteli ) dyskusja. Kierowcy mają tutaj różne preferencje. Natomiast symptomatycznym jest, że fotele w Foresterze krytykują glównie ci, którzy tym autem na codzień nie jeżdżą ...   

 

 

 

Andrzeju, tak sie nie denerwuj, w twoim wieku to niebezpieczne...

 

 

zaraz do waszej "kupki* wzajemnej adoracji" dolaczy "chojny wiem gdzie mieszkasz" i bedzie komplet..

Powyższe wypowiedzi są .... sorry ... poniżej Pana poziomu.

Zarzucanie na Forum Subaru, że ktoś może się nie zgadzać z Pańską krytyką Subaru .... słabo

Wytykanie p. Andrzejowi .. wieku ... jeszcze słabiej.

 

Przyznaję, dawniej, gdy Pańskie permanentne promowanie zakupów w "Burundi" w jakimś sensie szkodziło naszym interesom było to robione z wiekszą dozą humoru.

Teraz coraz częściej ( niestety !) spłyca Pan swe wypowiedzi  i powtarza utyskiwania w różnych wątkach

Stąd :

1. Minus przy cytowanej powyżej  wypowiedzi;

2. Sugestia - a może bardziej konstruktywnie. Może, korzystając z Pańskiego "wygnania" spróbować zorganizowac wspólne zwiedzanie Kazachstanu ( czy też innego dziwnego miejsca, w którym Pan wylądowal - sorry nie pamiętam dokładnie gdzie Pana aktualnie zaniosło ). Może w "naszych podróżach" coś o tym ( być może ciekawym ?) miejscu napisać ?

 

Pozdrowienia i życzenia redukcji ( przebijającej w Pańskich wpisach ) frustracji

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Dyrekcja z fotelami ma racje - jazda testowa wzbudza negatywną opinię. Jazda na co dzień daje lepszy obraz. Na tyle lepszy, ze juz mi sie nie chce oddawac ich do Tapcaru.

 

Trasa Warszawa - Livigno na raz i wysiadka, zalozenie butów i nart, parę godzin na stoku i duuzo taniego alko wieczorem - do zrobienia po 15 godzinnej podróży w FXT bez bólu. Czy mozna o lepszą reklamę? ;)

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo. Trasa powyżej 10h i wysiadam z xt prosty a kłopoty z kręgosłupem na codzień mam. Mam wrażenie, że dobrze jest ustawiona miednica, a oparcie nie powoduje garbienia. W octavii 2 wytrzymywałem góra 2h mimo regulacji, a potem poduszki - po 4h wychodziłem połamany. Co do trzymania (nie mam skory) też nie narzekam, bo przy automacie zaparcie sie lewą nogą pozwala sie zakotwiczyć w fotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W octavii 2 wytrzymywałem góra 2h mimo regulacji, a potem poduszki - po 4h wychodziłem połamany
 

 

to chyba największa wada Skody, w dłuższej (nawet niespecjalnie długiej trasie) fotel potrafił zamęczyć, pomimo regulacji itp.

 

ten w XV na pierwszy rzut oka "bez bajerów" dosłownie odwrotnie, lekki dyskomfort do czasu aż sobie człowiek "miejsca nie zagrzeje" a potem można długie godziny śmigać 

 

poznanie bliżej "na pierwszy rzut oka dziadowskich foteli" w XV to chyba największe pozytywne zaskoczenie jakim to auto mnie uraczyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...