Skocz do zawartości

Obniżenie hałasu poniżej 100db - tor POZNAN


bor

Rekomendowane odpowiedzi

 Mam pełen przelot z końcowym tłumikiem devila 2,5', silnik 2,,5 blow, 2004r, USA.

 

Mam problem na torze w Poznaniu. Na prostej hałas wynosił ok 120 db, czyli o wiele za dużo. Założyłem strumienice na środku  wiele nie pomogło, obniżyłem do 114 db, a w POZ czepiają się powyżej 100. Gość od tłumików miał problem aby coś zmieścić, gdyż jest ciasno. 

mam dwa pytania :

1. co mógłbym zastosować, aby obniżyć hałas przy pełnej mocy? (oczywiście nie chciałbym tej mocy tez ograniczać:) )

2. czy możecie polecić jakiegoś speca od tłumików na dolnym śląsku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jedynym rozwiązaniem jest tłumik środkowy przelotowy nie żądna strumienica,podjedz do ultera zrobią ci odpowiedni tłumik albo szukaj jakiś aftermarket firmowy,poziom głośności zależy od pojemnosci puszki  i rodzaju wygłoszenia w tłumikach,oczywiście mówimy tu o tłumikach przelotowych pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na prostej hałas wynosił ok 120 db

 

na 'badaniu' przy 1/3 obrotów też tyle masz? Tak przynajmniej kiedyś sprawdzali :)

 

 

 

Kto mierzy na prostej?  :huh:

 

Pomiar jest na wjeździe a limit poziomu głośności układu wydechowego na rok 2015 wynosi 93 dB(A) (mierzone przy 3500 obr/min.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumiki powymieniać ,Blitze ,Invidie... to z głośnie tłumiki na full przeloty, wymienić na  tylni tłumik z dużą puszką i dodatkowy środkowy rezonator lub dwa mniejsze i zejdziecie około 15 -20dB wtedy nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...