Skocz do zawartości

Subaru Impreza 2.0 160KM - Twarde sprzęgło


LukaszOst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem, w rodzinie jest już jedna Impreza z 2007 roku, z tym samym silnikiem. Dzisiaj nią jechałem i zaraz potem przesiadłem się do swojej. Ciężko chodzi u mnie sprzęgło, nie ma dramatu, nie jest twarde jak skała, ale chodzi trochę ciężej niż w tej drugiej. Da się to bez problemu wyczuć. Bierze dobrze, nic się nie ślizga. Czy to oznaki kończącego się sprzęgła, czy może jakieś wężyki są temu winne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to tylko " urojenia po przesiadce" ...dlaczego? Bo po calym tygodniu jezdzenia dafem wsiadam do mojego WRX I " ale mam twarde sprzeglo" ale jak wsiadl znajomy wlasciciel WRX to stwierdza ze mam lekkie sprzeglo. Reasumujac moze twoje jest nazwijmy to starsze biz tamto co nie znaczy stare...ja bym olal I jezdzil, jak dziala ok to jest ok

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to tylko " urojenia po przesiadce" ...dlaczego? Bo po calym tygodniu jezdzenia dafem wsiadam do mojego WRX I " ale mam twarde sprzeglo" ale jak wsiadl znajomy wlasciciel WRX to stwierdza ze mam lekkie sprzeglo. Reasumujac moze twoje jest nazwijmy to starsze biz tamto co nie znaczy stare...ja bym olal I jezdzil, jak dziala ok to jest ok

Dziękuję bardzo! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imprezach 2006 były kłopoty z fabrycznym smarem na łożysku wyciskowym. Rozebrać, nasmarować... Będzie spokój na lata.

Dziękuje bardzo za pomoc

Żeby nie zakładać nowego tematu, napiszę jescze tutaj - Nie działa mi elektryczna szyba kierowcy, reszta jest ok. Jak klikam opuszczanie/podnoszenie to słuchać takie puknięcie jakby coś tam się działo, ale szyba stoi. Na co zwrócić uwagę jak rozbiorę drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak jest w Imprezach ale podejrzewam że raczej mechanizm się zaciął. Coś w końcu tę szybę musi podnosić i opuszczać. Zdejmij boczek, poruszaj ręką cały mechanizm i nasmaruj na nowo :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...