Skocz do zawartości

Forester 2,0 N/A 2006r - coś klekocze w silniku


lordpix

Rekomendowane odpowiedzi

U taty w foresterze coś zaczęło klekotać.

Nie brzmi to dobrze. Na zimnym nie słychać, pojawia się po rozgrzaniu.

Na ucho to gdzieś z lewej strony silnika stojąc przed autem.

Tu jest filmik

 

Z tego co kiedyś czytałem komuś klapała niedokręcona świeca. Ale nie mam pojęcia co to jest,

Jak się doda gazu to dźwięk "przyspiesza" wraz z obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puściłem filmik kumplowi mechanikowi no i jemu to brzmi jakby nie pracował na wszystkich garach, rolkę i napinacz na ucho wykluczył. Posłuchał, posłuchał i mówi: Wiele widziałem i słyszałem ale forek jak "ciungnik" to na pewno nie może pracować.  Ale wiesz jak jest - mechanik jak prawnik nie zbada nie stwierdzi z pewnością. Silnik bokser - cylindry i z lewej i z prawej wiec pewnie z tymi garami po lewej coś nie halo. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Trzeba w takim razie jutro go zostawić u mechanika. Obyto była pierdoła a nie niespodzianka "silnik do wymiany" :/

Przebieg mały, auto zadbane więc to tym bardziej denerwujące.

 

Ale na filmiku faktycznie brzmi jak ciągnik. Na żywo trochę mniej to słychać. Podczas jazdy w kabinie nie słychać. Dopiero jak się wysiądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puściłem filmik kumplowi mechanikowi no i jemu to brzmi jakby nie pracował na wszystkich garach, rolkę i napinacz na ucho wykluczył. Posłuchał, posłuchał i mówi: Wiele widziałem i słyszałem ale forek jak "ciungnik" to na pewno nie może pracować. Ale wiesz jak jest - mechanik jak prawnik nie zbada nie stwierdzi z pewnością. Silnik bokser - cylindry i z lewej i z prawej wiec pewnie z tymi garami po lewej coś nie halo. Pozdro

Jesli nie pracuje na wszystkich garach to trzęsie się jak galaretka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nagle to nie wiem. Jak ostatnio słyszałem to silnik chodził dobrze. Teraz pojechałem i słyszę, że coś stuka.

Ja tym autem nie jeżdżę więc nie wiem czy stało się to z dnia na dzień, a ojciec nie pamięta... Tym bardziej, że jak się jedzie to nie słychać wewnątrz.

Na pewno nie miesiące czy tygodnie.

 

Pooglądałem trochę filmików i to może być to co wkleił maniooo, może być piston slap, panewka itd. Wszystko mi pasuje.

Tylko o pistol slap piszą, że raczej na zimnym. A tu jest odwrotnie.

Jutro rano może na zimnym jeszcze zwrócę dokładnie uwagę ale zdaje mi się, że tego nie słychać.

Nie będzie to tak, że na zimnym oleju panewki nie będzie słychać?

Ale panewki padły u mnie brzmiały zupełnie inaczej.

 

@akir nie trzęsie się jakoś szczególnie.

 

Update:

 

Sytuacja ponoc opanowana. Przy okazji robione sa inne rzeczy wiec auto odbiore w poniedzialek to potwierdze.

Ale tak do wiadomosci, skoro juz dalem filmik.

Niedokrecona swieca.

Czyli diagnoza gdzies, kiedys, kogos z forum byla Ok.

Edytowane przez lordpix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...