Skocz do zawartości

regeneracja zacisków 2.0 n/a 117KW


pawel9222

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę gdzie regenerować zaciski do mojej imprezy- sedan 06r.

Hamulce w standardzie: przód 2- tłoczkowe, tył 1-tłoczkowy tarczo-bęben.

Przy manewrowaniu na np. parkingu zaciski trzymają i trzeba mocniej ruszyć aby puściły.

Ja nie mam z tym problemów, ale żona często pali sprzęgło, gdy nie może delikatnie ruszyć.

Szukam warsztatu, który zrobi to profesjonalnie i w miarę tanio.

Najlepiej w okolicach Szczecina, ale z demontażem i wysyłką w Polskę nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie odpowiedź na Twoje pytanie, ale... jeśli jesteś na tyle techniczny żeby samemu wykręcić zaciski, to myślę że nie będziesz miał żadnego problemu żeby zrobić to samemu. Wystarczy zestaw naprawczy Autofren za ok. 30 zł/szt, w sklepie internetowym znajdzie się nawet za około 20 i smar do zacisków. Wystarczy wyjąć tłoczki, wyczyścić ładnie w środku, nasmarować i załozyć nowe gumki. Ewentualnie jeśli tłoczki są skorodowane to kupić nowe.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy manewrowaniu na np. parkingu zaciski trzymają i trzeba mocniej ruszyć aby puściły.

Nieco dziwny objaw, gdyby hamulce nie odbijały, grzały by się w czasie jazdy.

Objawy, o których piszesz są bardzo podobne do hill-holdera (hamulce trzymają do pełnego puszczenia sprzęgła)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Z samodzielną regeneracją nie będzie problemu bo już odkręcałem zaciski przy wymianie tarcz i klocków.

Chciałem zrobić to w jakimś zakładzie aby przy okazji wypiaskować i pomalować na nowo zaciski, żeby były ładne:)

W takim razie dzisiaj jadę po zestawy naprawcze i w sobotę coś podziałam.

 

P.S. zaciski nie grzeją się w czasie jazdy, a moja impreza nie ma hill-holdera... niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy regeneracji zacisków warto wypolerować, przeczyścić i nasmarować także prowadnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...