Skocz do zawartości

Opony letnie 16"


Sebson

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić komplet opon do Legasia, rozmiar 205/55/16, budżet około 1tyś.

 

Co polecacie? jakie użytkujecie? Zastanawiam się nad Bridgestone potenza re022, dunlop sportmaxx rt, bądź coś z niższej półki, jak Kumho ecsta ku31, firestone itd.

 

Czekam na jakieś podpowiedzi :)

Edytowane przez Sebson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czego oczekujesz od opon, bo generalnie Bridgestone RE002, czy Firestone FH SZ90 to twarde gumy i komfort będzie gorszy niż np. Fuldach SportControl.

 

Ja w Legacy mam FH SZ90 i w porównaniu do Michelinów Primacy HP (obie opony 205/55/16) Firestony są twardsze i głośniejsze (czytaj mniej komfortowe), za to auto szybciej reaguje i według mnie prowadzi się bardziej precyzyjnie.

 

ciekawym wyborem jest również: Semperit SPEED-LIFE 2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja dziś założyłem  Dunlop SP Sport Bluresponse 205/55 R16 91 v

Pierwsze wrażenia pozytywne po przesiadce z z kół 205 45 17

Rewelacja po dziurach tłumienie opony a czas pokaże co dalej.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od 2 lat na Bridgestone Ecopia EP150 dokładnie w tym rozmiarze. Jestem bardzo zadowolony z właściwie każdego parametru. Tylko cena za komplet tu byłaby koło 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W poprzednim autku Toyota T 25 miałem Dunlop SP Sport 01 205/55 R 16 91 W całkiem przyjemnie się jeździło i nawet na mokrym dawała radę teraz mam Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 91 V 

jest też całkiem przyzwoita może trochę hałasuje i ma nienajlepszy indeks zużycia paliwa (ale to raczej subaru nie przeszkadza i tak spali ile być nie wlał) na mokrym bardzo poprawna i abs nie ma zbyt wiele do roboty.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie skończyło się na Toyo Proxes t-1r :) Opona dość cicha ale wydaje mi się dosc twarda. 

Poprzednio miałem założony profil 60 i pewnie dlatego takie odczucia. 

Cena zakupu 940zł z przesyłką.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...