Skocz do zawartości

Panewka - pierwsze objawy


koszykbb

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w moim WRX'ie zaczęło coś lekko stukać z częstotliwością rosnącą wraz z obrotami silnika. Na biegu jałowym praktycznie niesłyszalne, przy około 2500 obrotów zaczyna być słychać lekko.
Póki co jest to bardzo cichy dźwięk ale zaczynam się obawiać, że może to być początek stukającej panewki stąd też kilka pytań:
1. Czy panewka zaczyna stukać cicho i z czasem coraz głośniej?
2. Czy jak już zastuka to czy w początkowej fazie może na biegu jałowym nie być jej słychać w ogóle a przy jeździe pod obciążeniem tak?

3. Czy to ciche szybkie stukanie od około 20 sekundy filmiku poniżej może być pierwszym objawem uszkodzonej panewki? Dodam, że wcześniej tego stukającego dźwięku nie było tylko silnik ładnie kulał się po wszystkich obrotach a teraz w okolicy 2500 słychać ten dźwięk.


 

Ojciec mówi, że mam jakąś obsesję na punkcie tego silnika ale kiedyś już słyszałem w Imprezie znajomego, jak silnik tak cichutko stukał a parę dni później padła panewka.


Będę wdzięczny za wszystkie sugestie odnośnie tego, co mogę sprawdzić.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic nie słyszę. Najlepiej by było jakbyś otworzył maskę i spod maski obroty wbijał. TO co nagrałeś to jakbyś dał do posłuchania dobrej jakości piosenkę i zasłonił głośniki matą tłumiącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslisz ze masz panewke to hmm... zdejmij miske olejową i poszukaj tam złota, albo całego elementu panewki. Ewentuaalnie kup nowy filtr oleju, a ten co masz rozbebesz i poszukaj brokatu. Ponoc na bagnecie mozna tez poszukac, czy sie cos tam nie "błyszczy".

 

A2 jak panewka stuknęła to stuknęła. Remont silnika i jeździsz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe filmiki. Trzeba dać głośniej bo strasznie cicho się nagrało.
Stukanie nasila się w okolicach 2500 obr. a potem praktycznie jest już niesłyszalne.

Drugi filmik nagrany ze statywu na telefon przyklejonego do szyby.

Dodam, że stukanie słychać niezależnie od tego, czy silnik jest ciepły czy zimny.

 

ktoś ma jakiś pomysł?

 

https://www.youtube.com/watch?v=klT0Ov7gQRM&feature=youtu.be

 

https://www.youtube.com/watch?v=SzUqSKD3Pb4&feature=youtu.be

Edytowane przez koszykbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stukać napinacz paska rozrządu ale to jest odgłos stukającej korby sorry.jak wyżej radzono wykręcić filtr oleju i zerknąć czy nie ma opiłków

 

 

Edyta im dłużej będziesz jeździł po mechanikach tym droższy będzie remont

 

Samsung&tapatalk

Edytowane przez koziolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedokręcona świeca może dawać efekt stukania jak panewka. Ucieka kompresja przez nieszczelność i słychać stuk. Było już kilka takich przypadków na forum.

Sprawdzenie nic nie kosztuje.

Na szybko znaleziony temat:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/58673-stukanie-w-silniku-20t-wrx-03-filmik/?hl=+niedokr%C4%99cona%20+%C5%9Bwieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Niedokręcona świeca może dawać efekt stukania jak panewka. Ucieka kompresja przez nieszczelność i słychać stuk. Było już kilka takich przypadków na forum.

Sprawdzenie nic nie kosztuje.

Na szybko znaleziony temat:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/58673-stukanie-w-silniku-20t-wrx-03-filmik/?hl=+niedokr%C4%99cona%20+%C5%9Bwieca

Potwierdzam.Mi się co kilka miesięcy wykrecala w mazdzie .zawsze na tym samym cylindrze.Wtedy pukało jak panewa.

W subaru zauważyłem ze zawsze przy wymianie świec te które wykręcam to praktycznie bez oporu odkręcam.mimo ze przykrecam dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korba albo panewki osamakiller, nic innego mi do głowy nie przychodzi, ale różne inne klamoty mogą się tłuc, najlepiej jak kolega wyżej napisał, osłuchać silnik dokładnie;)  w każdym zakresie obrotów stuka? jaki to dźwięk głuchy czy bardziej metaliczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...