Skocz do zawartości

modyfikacja audio w XV - jak to widzi ketivv ;-)


ketivv

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy wątek, zdjęcia wypisz wymaluj jak z zeszłorocznego wygłuszania mojego STI (tak, tak są tacy co wygłuszają STI :-). Skoro zainwestowałeś we wzmacniacz i chcesz mieć Androida to jako źródło sugeruję rozważyć po prostu montaż tableta + DAC z regulacją głośności. Najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem jest Nexus 7 + Timur kernel ale możliwości jest sporo (ja lada moment zabieram się za montaż Samsunga Tab S 10.5). Oprócz walorów 'audiofilskich' (dekodowanie FLAC-ów jak zainstalujesz Cyanogenmoda, możliwość dobrania DACa pod indywidualny gust co oznacza że jakość dźwięku będzie co najmniej taka sama jak z porzadnego, dedykowanego radioodbiornika) będziesz miał milion innych mozliwości jakie daje czysty Android (Rysiek/Yanosik, Navi jakie kto lubi, monitorowanie pracy silnika przez OBD, dodatkowe zegary, radio internetowe że wymienię tylko kilka tych przydatnych w samochodzie).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro zainwestowałeś we wzmacniacz i chcesz mieć Androida to jako źródło sugeruję rozważyć po prostu montaż tableta + DAC z regulacją głośności.
 

 

myślałem o tablecie ale warunkiem całej instalacji jest BT HF obsługiwany z ekranu urządzenia w desce rozdzielczej (nie na zasadzie kolejnego ekranu na desce rozdzielczej bo tych już w nowych Subaru aż za dużo  ;) ) dodatkowo kwestia sterowania z kierownicy

 

stąd temat tabletu niestety padł, mówię niestety bo "androidowo" jak też "androidowo muzycznie" to najlepsze rozwiązanie, za stosunkowo niewielkie pieniądze dostajemy prosty, sprawny lekki zestaw który swoją skutecznością o lata świetlne wyprzedza tego Blaupunkta 

 

dla mnie DAC nie musi mieć sterowania głośności, to mogę podpiąć pod wzmacniacz, zresztą w kwestii wzmacniaczy to się tez co nieco może zmienić na dniach  ;)

 

 

jak by nie było nie polecam Blaupunkta Cape Town 945 jako sprzętu "pod androida" bo w tym temacie jest słaby, zresztą patrząc na wsparcie po zakupie to chyba Blaupunkt znika ze sceny car audio  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy cale sterowanie z kierownicy dziala, wlacznie z glosowym wybieraniem?
 

 

teraz pod wybieraniem głosowym mam zaprogramowane "mute" bez problemu można zakodować wywołanie komend głosowych, które w przypadku Xperi Z3 Compact via BT były wywoływane na niej w ramach jej systemu (czyli usług googla)

 

wszystkie funkcje sterowania z kery dla "systemu Blaupunkta" działają, dla apek Androida już nie do końca 

np. 

utówr do przodu do tyłu nie działa dla Spotify ale działa dla CD, Radia i każdeo playera multimedów wbudowanego przez Blaupunkta

 

pod przyciskiem Mode mam "menu programu" i to działa dla każdej aplikacji aktualnie wyswietlaniej

 

 

master volume działa zawsze 

 

 

 

czy podlaczyles kamere cofania?
 

 

nie podłączałem, jest taka możliwość

 

być może zrobię system paru kamer działający po LAN ale na ta chwilę całkowicie mnie to nie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaiinteresowal mnie temat, bo kolezanka od 2 lat ma new yorka z mapami igo w swoim xv, stacja jescze win ce

kupila i zamontowala w berlinie, w serwisie dali dodatkowy modul obnizajacy napiecie dla kamery

wszystko bylo ok poza sterowaniem glosowym ale okazalo sie ze wystarczyl poprawny konfig z telefonem

pisze bylo ok, bo niestety padl wbudowany parrot, oczywiscie gwarancja sie skonczyla i pozamiatane

teraz chce nowe stacje na androidzie ale po twoich uwagach nie wiem czy to dobry pomysl

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś znajomy wygłuszał vw T2 matami bitumicznymi (chodziło jeszcze o prace duzych elementów blachy) pamietam wtedy że przeraziła mnie waga tego całego wygłuszenia którego i tak niebyło jakoś specjalnie dużo. WIdze ze Ty zrobiłeś to innymi materiałami ale za to jest tego sporo w całym samochodzie , wiesz może w przybliżeniu ile kg dozuciłes do samochodu ? W końcu masa wrogiem przyśpieszenia :P ale za to zapewno komfort jazdy powiekszył sie znacząco , bo w lesniku szum przy wiekszej predkosci zagłuszał ori radio na 30 oczku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

teraz chce nowe stacje na androidzie ale po twoich uwagach nie wiem czy to dobry pomysl
 

 

jak Android ma być postawą tej stacji to niech się nie pcha w tego Blaupunkta 

 

chiński "no name" będzie dwa razy tańszy a "androidowo" lepszy 

 

mogę wręcz powiedzieć, że Blaupunkt "oszukuje" ta stacja to nie jest Android w samochodzie tylko stacja multimedialna pracująca na systemie Android 

 

w tym tez jest zainstalowany Parrot HF ogólnie OK ale drażnią drobnostki jak brak możliwości zmiany dźwięku dzwonka rozmowy przychodzącej, ani nie można go zmienić ani wyciszyć nić, książkę adresową ściąga bez znaczników "gwiazdka (ulubione)" kontakty choć wg. Blaupunkta ma być inaczej a w ramach zaimportowanej po BT książki w menu Parrota nie można już tych znaczników dodać 

zaleta szybko się łączy, bezproblemowe parowanie


 

 

Ty zrobiłeś to innymi materiałami ale za to jest tego sporo w całym samochodzie , wiesz może w przybliżeniu ile kg dozuciłes do samochodu ?
 

 

trzeba by było podjechać i zważyć auto, przed o ile dobrze pamiętam z pełnym zbiornikiem płynu do spryskiwacza i połowa baku było chyba 1510 kg 

 

teoretycznie maty + pianki (gąbki) pewnie z 30 kg choć wbrew pozorom XV to duże auto do tego z 10 kg - co i tak jest bardzo lekko -  sprzętu audio c(to się może jeszcze zwiększyć) sama masa wygłuszeń już nieznacznie ale pewnie z 3-5 kg jeszcze przybędzie

 

to wciąż jest i tak lekkie auto w porównaniu do Skody Yeti  ;) cały czas jest zakładane -10% w stosunku do poprzedniczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

teoretycznie maty + pianki (gąbki) pewnie z 30 kg choć wbrew pozorom XV to duże auto do tego z 10 kg - co i tak jest bardzo lekko -  sprzętu audio c(to się może jeszcze zwiększyć) sama masa wygłuszeń już nieznacznie ale pewnie z 3-5 kg jeszcze przybędzie
 

 

 

to tyle co nic ,  paczke mas bitumicznych pomimo ze wygladała niepozornie to myslałem ze z ziemi nie podniosę. Musze poczytac dokładniej ten wątek , zwłaszcza jako chodzi o stacje multi na andoidzie bo coś moje myśli zaczynają krązyc w tym kierunku. 

 

Dobra robota z tym audio ! Robota pierwsza klasa!  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zwłaszcza jako chodzi o stacje multi na andoidzie bo coś moje myśli zaczynają krązyc w tym kierunku. 
 

 

to zdecydowanie nie ten Blaupunkt on co prawda tez jest "made in China" ale ja polecam takiego prawdziwego "made in China" kosztuje dwa razy taniej androidowo będzie 10 razy lepiej 


 

 

paczke mas bitumicznych pomimo ze wygladała niepozornie to myslałem ze z ziemi nie podniosę
 

 

to nie są maty bitumiczne, ogólnie maty butylowe oczywiście też swoje ważą

 

dzisiaj parę rzeczy zrobiłbym inaczej, nieco mniej mat za to inne "gąbki" niestety diabelnie drogie (wielokrotnie droższe) teraz jestem na etapie zmian części z nich to będzie "odrobinkę kosztowało"

 

problemem w testach jest to, że operacje ciężko jest cofnąć lub jest to bardzo materiało-pracochłonne 

 

naprawdę Subaru od aut premium dzielą lata świetlne  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NewSuberator, pełne wygłuszenie samochodu typu Impreza na dobrych matach butylowych to nawet 50-60kg, butylowo-bitumicznym Dynamatem Extreme wyjdzie pewnie z 15-20 kg mniej, chociaz są spece od car audio co podobny efekt osiągają (podobno) dokładając zaledwie 15-20 kg bo wiedzą gdzie warto przyklejać a gdzie to nie ma sensu. Moim zdaniem nawet 50kg w samochodzie nie przeznaczonym do sportu nie robi różnicy a różnica w komforcie jazdy jest po prostu szokująca (nawet nie chodzi o car audio tylko o ogólny poziom szumów i hałasów). Mat bitumicznych się już od dawna nie stosuje jeśli robota ma być zgodna z regułami sztuki - ciężkie, dobrze izolują ale kiepsko tłumią no i pracują w małym zakresie temperatur (zimą pękają, latem spływają).

 

Ketivv - a uszczelki drzwi wyciszałeś? :-) Jedna znana firma się tym chwali i zastanawiałem się jak oni to dokładnie robią...


P.S. Jakie dokładnie 'diabelnie drogie gąbki' masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketivv - a uszczelki drzwi wyciszałeś? :-) Jedna znana firma się tym chwali i zastanawiałem się jak oni to dokładnie robią...

 

ogólnie to "no idea" są tacy do wypełniają czymś uszczelki owalne wewnątrz, można też spróbować dokleić coś włochatego wzdłuż uszczelki

P.S. Jakie dokładnie 'diabelnie drogie gąbki' masz na myśli?

absorber35_close_grande.jpeg

 

SILENT COAT SOUND ABSORBER 35

 

26522281414_e7e5791b1b_b.jpg

 

cały system w tym Blaupunkt-cie jest mocno niedopracowany ale przymykając oko na niedoskonałości daje też odrobinę zakładanej wygody

czy cale sterowanie z kierownicy dziala, wlacznie z glosowym wybieraniem?

 

w ramach odpowiedzi o samo wybieranie głosowe przez zestaw Parrota na stcji Blaupunkt Cape Town 945 EU

 

można takową funkcję wywołać (także przez przypisany przycisk na kierownicy) w przypadku podłączonego po BT urządzenia na Androidzie wywołuje to uruchomienie usług głosowych na tymże podłączonym urządzeniu więc nie ma problemu żeby zlecić "telefonowi" podłączonemu po BT komendę

 

"zadzwoń do Jola komórka prywatny"

 

telefon w ramach usług Androida to wykona a sam Parrot przełączy ekran Blaupunkta w tryb aktywnej rozmowy telefonicznej

 

niestety system Blaupunkt-a jest delikatne mówić "do pupy" tzn. ma problem z obsługą dźwięków pochodzących z różnych źródeł lokalnych jego stacji co może doprowadzić użytkownika do szału, jeśli ich produkty są (właściwie były) tak niedoskonałe nie dziwie się, że zbankrutowali

 

nie tyle nie polecam co wręcz przestrzegam przed zakupem jeśli ktoś chce używać tą stacje ze Spotify, które jest fabrycznie preinstalowane przez Blaupunkt-a

 

w ramach dalszych testów Mapy Here

 

27142315746_d3b3bab3b4_b.jpg

 

26570940613_fbb884ce4a_b.jpg

 

odrobinę czuć, że w trakcie samych ustawień trasy Blaupunkt jest "za słaby" w trakcje samej nawigacji raczej działa bezproblemowo, dzisiaj w planach wymiana karty pamięci na właściwą pojemność i test działania "off line" (edycja 23.05.2016)

 

 

ogólnie to stacja z lepszym HW i Androidem to dobre rozwiązanie do auta - tylko niestety takich prawie nie ma ale wierze, że się pojawią 

27144213551_5ef757dfae_b.jpg

27178822306_0c3d7dd651_b.jpg

starsze Mapy Googla - dobrze działają i pewnie takie zostaną docelowo

 

Here musiały wylecieć, choć są bardzo fajne to niestety jest problem z dostępem do ustawień w celu wybrania lokalizacji dla map off-line

 

mówi się trudno, będzie się trzeba wspierać archaicznym otrzymanym wraz z urządzeniem iGO, który ogólnie działa ale wrażenie z użytkowania jest jakbym się w czasie o 10 no może o 8 lat cofnął  ;)

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaupunk Cape Town 945 jest na Androidzie, to jedyny powód wyboru tego urządzenia i niestety "androidowo" jest słaby.

 

To jest głównie stacja multimedialno-nawigacyjna Blaupunkta "działająca w środowisku Android" ma to swoja podstawowa wade apk Blaupunka mieszaja sie niemilosiernie z apk Androidowymi (jedne i drugie działaja pod Andkiem ale niemalze calkowice ze soba nie wspolpracuja)

 

Moim założeniem był Android sam w sobie a nie to co wpakował do niego Blaupunkt wiec pewnie z 80% funkcjonalnosci jest dla mnie zbedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myslales o chinskich( tak wiem wszystko robione jest w chinach podobno nawet w jednej fabryce i na tych samych podzespolach :) ) stacjach multimedialnych na androidzie tak tutaj na forum polecanych?

Jak wyglada polaczenie z netem przez hotspota?? Google maps dziala? Myslales o podłaczeniu tylnej kamerki do tej stacji?

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie myslales o chinskich
 

 

myślałem jednakże zależy mi na "poprawnym" sygnale audio stąd decyzja o Blaupunkcie, założenie było i cały czas jest jedno stacja musi być androidowa, stąd tyle zwlekałem z decyzją liczyłem na ukazanie się Parrota RNB6 ale niestety nie uświadczymy go na rynku "aftermarket" a czas biegnie a u mnie audio jakby w aucie niedokończone a skoro "grat" zostaje to trzeba dokończyć

 

 

 

tak wiem wszystko robione jest w chinach podobno nawet w jednej fabryce i na tych samych podzespolach
 

 

nie doczytałem czy ta stacja jest z Chin czy z Malezji  ;) natomiast co by nie powiedzieć wierze, że odrobina podzespołów jest w nim jednak lepsza dla przykładu moduł HF BT to Parrot działający całkiem dobrze

 

 

 

Myslales o podłaczeniu tylnej kamerki do tej stacji?
 

 

nie, to mnie nie będzie interesowało

 

 

 

Jak wyglada polaczenie z netem przez hotspota??
 

 

na tą chwilę stacja łączy się z netem w ramach wifi udostępnionego z Sony XZ3C, będą testy z modemem USB, sam być może tego nie będę potrzebował

 

 

 

Google maps dziala?
 

 

tak, jakaś stara wersja instalowana z pliku

 

na tą chwilę fabryczny soft z jakimś "starszym" Spotify (jest zainstalowane fabrycznie) do tego z plików apk doszły Google Maps + Yanosik

 

za parę dni odpowiem jak się to spisuje w tej konfiguracji

 

 

obiecałem sobie, że dzisiaj nie będę nic dłubał jednak spontanicznie w ramach wizyty u @@CASKP, znowu mała zmiana

 

27186516966_51ecd1e047_b.jpg

gniazda USB zamiast gniazda zapalniczki (sorry za jakość zdjęcia po kolejnych zalaniach fon się buntuje)

 

stacja nie ma wbudowanej karty wifi w paczce jest taka mała na USB widoczna na zdjęciu docelowo pewnie wyląduje w innym miejscu, same gniazda już tu zostają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

plany były dumne ale ... :(

się chwilowo odrobinkę pogmatwało
 

27549175556_b09177951a_c.jpg


przypadkiem okazało się, że moduł TMC działa, tu akurat słowackie dane uchwycone niedaleko mojego rodzinnego miasta

27420128115_c1f826ddfe_b.jpg

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być zmiana anteny celem poprawy sygnału GPS jak i GSM ale nowa nie chciała działać dla zakresu FM/AM

 

Może jeszcze z tym powalczę, znowu okazało się że rozwiązanie Subaru technicznie działa bardzo dobrze bo na niej sygnał jest bardzo dobry ;)

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie potrzebujesz tych pokręteł to zawsze można pójść w coś z większym ekranem 

http://www.aliexpress.com/item/1024-600-2-din-Android-4-2-2-CAR-DVD-Player-FOR-Subaru-Forester-2015-WIFI/32518292773.html

 

Do navi na pewno wygodniejsza i na andku 

 

nieźle to wygląda 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do navi na pewno wygodniejsza i na andku 
 

 

to co mam też jest na andku, jeśli ktoś nie jest zainteresowany lepszą ścieżką audio to Blaupunkta Cape Town 945 EU którego posiadam z pewnością nie polecam, bardzo męczące urządzenie jeśli:

- chcesz używać internetu 

- używasz zamiennie aplikacji "pod Androida" i "fabrycznych" - wg. własnego widzimisię zmienia jakość i wysokość sygnału audio na wyjściach 

 

jeśli Blaupunkt tworzył właśnie takie produkty to rozumiem czemu bankrutuje 

 

 

 

 

jak nie potrzebujesz tych pokręteł to zawsze można pójść w coś z większym ekranem 
 

 

niemalże tożsame urządzenie znam 

 

http://audiocarshop.pl/pl/p/Radio-dedykowane-Subaru-Forester%2C-XV-Crosstrek%2C-Impreza-WRX%2C-Impreza%2C-Legacy-Levorg-Android-4.4.4-CPU-4x1.6GHz-Ram-1GHz-Dysk-16GB-Ekran-HD-MultiTouch-OBD2-DVR-DVBT-BT-Kam/900

 

nie spodobało mi się z wyglądu ekran wystaje ponad płaszczyznę tapicerki jakby był doklejony 

 

 

do tego niewiadomą jest jakość sygnału audio jak tez nie miałem informacji jak ta wersja Androida poradzi sobie z USB DAC np. takim jak http://www.audioquest.com/dragonfly-series/

 

obecnie wiem, że próby zainstalowania podobnych urządzeń androidowych jako "kombajn telefon, navi, muzyka" z dobrym audio wydają się niemalże niewykonalne co nie oznacza, że są złe same w sobie 

 

niemalże każdy "no name Chińczyk" będzie wystarczająco dobry i chyba jedyne czym bym się kierował to cena, interesujące wydają się urządzenia 

https://www.carjoying.com/eu-warehouse.html?p=1

 

 

ja chciałem wyeliminować połączanie BT dla "pasma audio" gdybym chciał tylko oprawić sobie wygodę użytkowania smartfonu w aucie kupiłbym 

1460700328_9e425e828cb50dde5e87b21204f15

 

 Sony XSP-N1BT

 

nie jest piękne ale tanie i funkcjonalne w przypadku użytkowania smartfonów Sony Xperia nawet bardzo bo w prosty sposób zapewnia im ładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nawi to jest dokładnie to samo jeszcze nie mają tego na stanie więc pewnie zamawiają z chin i sprzedają 1000 zł drożej 

jak ci tak zależy na jakości to bez piecyka w bagażniku raczej nie ma co kombinować 

 

tutaj masz praktycznie taki sam tył tego sprzętu 

http://www.ebay.com/itm/Quad-Core-Android-5-1-Car-DVD-GPS-For-SUBARU-Forester-14-16-HD-1024-600-deckless-/262471187252?hash=item3d1c807b34:g:kekAAOSwepJXVR5G

 

Wszystkie te chińskie kombajny produkuje 1 fabryka i mają takie same podzespoły , od tych za 150 $ do 500 $

dlatego kupował bym tylko z nowszym andkiem żeby dłużej się tym cieszyć 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igo reaktywacja ;)

od kilku dni legalnie i oficjalnie mozna instalowac program nawigacyjny igo na androida

nie jest to program oemowy tylko licencja do konta google

dostepny w goo-sklepie w wersji europejskiej - jest tez izraelska wersja primo bez map europy

dziala na stacjach multimedialnych z andkiem od ver 4.0

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam igo primo z mapami Europy w Blaupunkcie, zwykła navi bez emocji ;)

Wraz z Blaupunktem jest dostarczany moduł TMC ktory działa wraz z iGo

 

Po 2 latach używania Google Maps obsługa iGO to era kamienia łupanego ;)

Glowna zaletą jest praca w całości offline.

 

 

 

 

 

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...