Skocz do zawartości

Pytanie o gwarancję - TPMS


Tiger

Rekomendowane odpowiedzi

Producenci i dystrybutorzy powinni być również świadomi obowiązku powiadomienia Prezesa UOKiK, gdy dowiedzą się, że wprowadzili na rynek produkty niebezpieczne.

 

 

Jeżeli używa się fabrycznego zestawu uszczelniającego do kół zgodnie z instrukcją obsługi - co może powodować uszkodzenie fabrycznego układu bezpieczeństwa - to chyba możemy mówić o produkcie niebezpiecznym?

 

 

 

Rozumiem próbę złagodzenia wyowiedzi, ale łączenie UOKIK z mediami nie pozostwiło innej możliwosci interpretacji, niż właśnie jako próby "straszenia" .

 

Myślę i pewnie niebezpodstawnie, że media mogłyby by pomóc w sytuacji jak tu istnieje, gdzie wypowiedzi DT zamiast próbować wyjaśnić sprawę, tylko dolewają "oliwy do ognia" i dziwę się Dyrekcji, ze na to pozwala a potem się dziwi, że kogoś może to denerwować....

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Widzę, że moja prośba nie została uwzględniona. Szkoda.

Jeżeli używa się fabrycznego zestawu uszczelniającego do kół zgodnie z instrukcją obsługi - co może powodować uszkodzenie fabrycznego układu bezpieczeństwa - to chyba możemy mówić o produkcie niebezpiecznym?

Jeżeli to miał być żart, to na końcu należalo umieścić :)  

Natomiast jeżeli napisał Pan na serio .... to pozostaje mi odesłać do strony rzeczonego UOKIK i odnaleźć definicję produktu niebezpiecznego.

 

 

 

Myślę i pewnie niebezpodstawnie, że media mogłyby by pomóc w sytuacji jak tu istnieje, gdzie wypowiedzi DT zamiast próbować wyjaśnić sprawę, tylko dolewają "oliwy do ognia" i dziwę się Dyrekcji, ze na to pozwala a potem się dziwi, że kogoś może to denerwować...

Media mają "pomóc" w dyskusji na Forum ? !

DT zgodnie z wcześniejszą informacją przekazał stanowisko FHI.

Ja poinformowalem o dalszych krokach.

 

Przed ich dokonaniem jest to dla mnie EOT

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg DT zastosowanie fabrycznego zestawu uszczelniającego może spowodować uszkodzenie czujnika fabrycznego TPMS

W którym miejscu zostało to napisane?

 

Delikatnie pisząc Twój wniosek jest sporą nadinterpretacją wypowiedzi DT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adam lepiej sprawdz co masz w bagazniku.

 

w nowych Forkach jest dojazdówka dlatego pytam. Co innego fakt, że w złym rozmiarze. W OBK MY10 miałem gluta.....


 

 

Co do pozostałych pytań: - dojazdówki nie są wyposażane w czujnik TPMS, gdyż jak wiadomo ( zazwyczaj ) mają inne ciśnienie.

 

 

 

 

nie będziemy instruowali jak wyłączyć TPMS, albowiem ( zgodnie ze statystyką ) byloby to działanie zmniejszające bezpieczeństwo i sprzeczne z homologacją;

 

 

i wszystko jasne. Przynajmniej wiemy, że po założeniu dojazdówki lub innego kompletu kół należy ignorować komunikat błędu.

Dziękuje za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Karas powiedział Adam lepiej sprawdz co masz w bagazniku. w nowych Forkach jest dojazdówka dlatego pytam. Co innego fakt, że w złym rozmiarze. W OBK MY10 miałem gluta..... Dyrekcja powiedział Co do pozostałych pytań: - dojazdówki nie są wyposażane w czujnik TPMS, gdyż jak wiadomo ( zazwyczaj ) mają inne ciśnienie. Dyrekcja powiedział nie będziemy instruowali jak wyłączyć TPMS, albowiem ( zgodnie ze statystyką ) byloby to działanie zmniejszające bezpieczeństwo i sprzeczne z homologacją; i wszystko jasne. Przynajmniej wiemy, że po założeniu dojazdówki lub innego kompletu kół należy ignorować komunikat błędu. Dziękuje za wyjaśnienia.

I do takich celów służy forum SIP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...