Jump to content

Spryskiwacz szyby tylnej, nie działa

Hiszpanu
 Share

Recommended Posts

Witam, nie działał mi od kupna spryskiwacz tylnej szyby, jako że no nie jest to aż tak potrzebne zostawiłem to na potem, czyli na dziś. Rozebrałem wszystko z tyłu na klapie, dyszę przedmuchałem, drugą dyszę z "kuleczką" na przewodzie rozruszałem, to mi powiedział stary właściciel że właśnie ta kuleczka mogła się zastać. Niestety nic to nie dało, jedynie tyle że raz na 10 razy prób użycia spryskiwacza splunie lekko płynem i tyle. Prąd powinien dochodzi bo pompka pracuje, z tyłu jak by jakiś przekaźnik pykał a płyn nie leci, chodź to raczej od wycieraczek. Co to może być? Jakiś syf trafił do przewodu? Albo pompka już nie daje rady? Bo przód psika fajnie. Jak odłączył dyszę spryskiwacza i został sam przewód który idzie przez klapę to też płyn nie leci. Autko impreza gc kombi. 

Wężyk gdzieś nie pękł? Biegnie sobie klapą bagażnika - po lewej stronie. Później za podnośnikiem wzdłuż lewego boku auta, aż do komory silnika.

• Upvote 1

Mokro nigdzie w aucie nie ma, ani nie czuć płynu w środku. W komorze silnika tam gdzie jest taki trójnik (przymocowany do ściany grodziowej) który idzie od pompki na tył (rozdziela chyba płyn na przód i na tył), to tam płyn dochodzi to może gdzieś się jakiś syf przedostał do przewodu w połowie autka, albo pękł bo wszystko hula a płynu nie ma. 

Edited by Hiszpanu

Możesz mieć zapchany wężyk albo siadła pompka. Ja sprawdzałem tak, że wężyk od spryskiwacza tylnego podłaczyłem do pompki spryskiwaczy przód. Jak dalej nie bedzie lecieć woda to masz oddpowiedz zapchany wężyk  a jak pójdzie woda to pompka juz nie domaga. U mnie okazało się, że sam spryskiwacz jest zapchany

• Upvote 1

Spokojnie płyny sprawdza, na bieżąco :) Jutro zrobię tak jak mówicie i sprawdzę, mam nadzieje że tylko się przewód zapchał po tylu latach to miał prawo.