Skocz do zawartości

Przedni napęd przestałdziałać (Justy I )


Zajackrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Koledzy!

Wczoraj za nie wielkie pieniądze (1000zl) kupiłem Justy 1 z 1990r.

Ssmochód z zewnątrz w stanie fatalnym, skorodowany i poobijany w każdym miejscu (chociaż podłoga i kielichy wyglądają zadziwiająco dobrze jak na stan zewnętrzny)nie mniej jest opłacony do przyszłego roku więc mam trochę czasu na zabawę :) (potem najwyżej pójdzie na złom)

Ale do rzeczy.... Sprzedawca chyba zbyt uczciwy nie był ponieważ dzisiaj najnormalniej w świecie przestał działać przedni napęd... czyli:

Na 2wd nie dzieje się nic kiedy dodam gazu(obroty rosną, nie jedzie), jednak po puszczeniu sprzęgła słychać dość wyraźnie jak cos gdzieś się kręci i hmm, ociera?

Po załączeniu 4wd dźwięk chrobotania/kręcenia znika a samochód ma napęd jedynie na tylną oś.

I druga sprawa: Jeśli rzeczywiście coś złego się podziało w napędzie i przywrócenie 4wd będzie nieopłacalne w moim przypadku, to czy duże szkody wyrządzam Justynie , dając jej wycisk np na szutrze ?

Jutro Justy jedzie do mechanika, jednak chciałem się u niego pojawić z jaką kolwiek wiedzą teoretyczną, zatem pomożecie?

Pozdrawiam 

Edytowane przez Zajackrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to sprawdzić przeguby zewnętrzne albo węwnętrzne. Albo któryś się zerwał, a może po prostu wypiął ze skrzyni, mi kiedyś przy 140km/h podczas wyprzedzania wypadła półoś - od tamtej pory nie jeżdżę tak szybko :D

 

A co do RWD, jeździłem tak pół roku wcale nie oszczędzając samochodu (nawet KZK zaliczyłem) i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...