Skocz do zawartości

Udostępnianie historii serwisowej przez ASO


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo :)

 

Niektóre ASO udostępniają bez problemu historię pojazdu (osobiście tego doświadczyłam, gdy pojechałam do serwisu z numerem rejestracyjnym i zapytałam o historię pojazdu wystawionego na sprzedaż), inne nie chcą tych informacji udostępniać nawet nowemu właścicielowi.

 

W nawiązaniu do pytań i wątpliwości Forumowiczów w sprawie udostępniania i nieudostępniania przez różne ASO historii serwisowej samochodu zakupionego bądź wystawionego na sprzedaż zwracam się z pytaniem, czy istnieją procedury w tej sprawie?

Jeśli tak, to jakie?

Jeśli nie, to czy można wprowadzić procedury umożliwiające poznanie takiej historii serwisowej?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Jeśli nie, to czy można wprowadzić procedury umożliwiające poznanie takiej historii serwisowej?

Określone procedury są w trakcie wprowadzania, poprzez "moje Subaru".

Należy pamiętać, że wobec samochodów innych osób nie bardzo można takie dane udostępniać.

Natomiast w ramach "moje Subaru" będzie to jak njabardziej możliwie.

Jesteśmy przekonani, że własciwa historia serwisowa będzie też pozytywnie wplywała na wartość samochodu przy jego odsprzedaży.

 

Co do szczgółów odsyłam do Flippera ( może będzie mógł umieścić opis tej fukcjonalności - nie jestem pewien, na jakim jesteśmy etapie  ).

 

Pozrdrowienia 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

czy jest jakiś "update" w tej kwestii tzn czy istnieje możliwości sprawdzenia historii pojazdu, którego od jakiegoś czasu jestem właścicielem?

Sprawdzałem na "moje subaru" ale nie znalazłem takiej opcji.

 

Pozdrawiam,

Tapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji Moje Subaru nie będzie już zmian.

Mogę jednak zdradzić, że pracujemy nad zupełnie nowym rozwiązaniem (Moje Subaru to tylko mała część tego projektu), które wypełni tę lukę w wiedzy nt. historii pojazdu. Do końca roku powinniśmy mieć coś co możemy pokazać :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W tej wersji Moje Subaru nie będzie już zmian.
Mogę jednak zdradzić, że pracujemy nad zupełnie nowym rozwiązaniem (Moje Subaru to tylko mała część tego projektu), które wypełni tę lukę w wiedzy nt. historii pojazdu. Do końca roku powinniśmy mieć coś co możemy pokazać

Witam,
Pojawiły się jakieś nowości w rej kwestii?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 10:14, Flipper napisał:

W tej wersji Moje Subaru nie będzie już zmian.

@Flipper czy osoba kupująca samochód używany pochodzący z sieci ASO PL ma możliwość wpisania danych tego pojazdu do "moje Subaru"? czy poprzedni właściciel nadal zatrzymuje dane na swoim koncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pumex1 napisał:

@Flipper czy osoba kupująca samochód używany pochodzący z sieci ASO PL ma możliwość wpisania danych tego pojazdu do "moje Subaru"? czy poprzedni właściciel nadal zatrzymuje dane na swoim koncie?

Cześć danych poprzedni właściciel nadal widzi ale już np. aktualnego przebiegu nie.

 

To ja też mam pytanie: czy w dobie EU doczekamy się takiej platformy dla całej Europy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2020 o 17:09, Tapicefor napisał:

Witam,
Pojawiły się jakieś nowości w rej kwestii?

W dalszym ciągu trwają prace nad wewnętrznym systemem, z którego Moje Subaru korzysta. To duży projekt, a zasobów czasowych do realizacji jest ile było... :(

 

W dniu 11.04.2020 o 16:56, pumex1 napisał:

@Flipper czy osoba kupująca samochód używany pochodzący z sieci ASO PL ma możliwość wpisania danych tego pojazdu do "moje Subaru"?

Taka osoba sama - nie. Dealerzy mają możliwość dodania takich zapisów do systemu. Pojawia się jednak pytanie - jak autoryzować / weryfikować takie zapisy, skoro Moje Subaru ma serwować oficjalne dane.
 

W dniu 11.04.2020 o 22:42, FilipBB napisał:

To ja też mam pytanie: czy w dobie EU doczekamy się takiej platformy dla całej Europy?

Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Nasz aktualnie działający system został uruchomiony w 2012 r ponieważ nie było na horyzoncie UE (ani też JP) takiej platformy.

Otrzymałem zgodę na budowę własnego - autorskiego (stąd pierwsza wersja Moje Subaru), a po pięciu latach jego działania (jako, że dalej niewiele wskazywało na pojawienie się centralnego systemu) na budowanie kolejnej wersji, która dzięki API będzie w stanie wymieniać informacje nt. pojazdu z dowolnym dealerem / importerem Subaru, firmą współpracującą (jak u nas Keratronik, czy SJS) na świecie. Z danych takiej właśnie aplikacji będzie korzystać m.in. Moje Subaru.

Moje Subaru to będzie wisienka na torcie. Robimy na razie tort. Obrazując sprawę po "naszemu"... mamy silnik, zawieszenie, zasadniczą część karoserii i wnętrza oraz filozofię działania, składamy wszystko w całość, ale nie - nie można się jeszcze przejechać :P Mam mieć "testy" jeszcze w kwietniu br. :drool:dam znać jak wypadły...

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Nasz aktualnie działający system został uruchomiony w 2012 r ponieważ nie było na horyzoncie UE (ani też JP) takiej platformy.
Otrzymałem zgodę na budowę własnego - autorskiego (stąd pierwsza wersja Moje Subaru), a po pięciu latach jego działania (jako, że dalej niewiele wskazywało na pojawienie się centralnego systemu) na budowanie kolejnej wersji, która dzięki API będzie w stanie wymieniać informacje nt. pojazdu z dowolnym dealerem / importerem Subaru, firmą współpracującą (jak u nas Keratronik, czy SJS) na świecie. Z danych takiej właśnie aplikacji będzie korzystać m.in. Moje Subaru.
Moje Subaru to będzie wisienka na torcie. Robimy na razie tort. Obrazując sprawę po "naszemu"... mamy silnik, zawieszenie, zasadniczą część karoserii i wnętrza oraz filozofię działania, składamy wszystko w całość, ale nie - nie można się jeszcze przejechać Mam mieć "testy" jeszcze w kwietniu br. :drool:dam znać jak wypadły...

Witam, są nowe wieści w temacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...