Skocz do zawartości

Nie włącza się wentylator chłodnicy przy włączonym A/C legacy SBD


pedror

Rekomendowane odpowiedzi

Taki problem po włączeniu klimy nie odpala wiatrak co skutkuje wyłączeniem kompresora A/C.

Klima podczas jazdy działa, natomiast podczas postoju się wyłącza.

Dodam ,że wentylatory włączają się po zagrzaniu silnika.

Byłem w tamtym roku w ASO ,ale się poddali.

Pyt jest następujące czy po włączeniu A/C ECU wysyła jakiś sygnał o załączenie wiatraka i jak to ew. sprawdzić.

Dlaczego o to pytam bo w aucie jest zmodyfikowany soft (bez DPF) jednak nie zwróciłem uwagi czy to się stało po modyfikacji ponieważ była jesień i nie używałem klimy :-).

Przekaźniki, bezpieczniki są ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ECU tym steruje, jak wciskasz A/C to o ile pamietam sterownik klimy poprzez ECU zalacza wentylator. Ja mialem z tym problem, z racji kolizji. W moim przypadku po wcisnieciu A/C wywalalo checka ze ejst problem z wentylatorem. Wentylator oczywiscie byl sprawny. Winny okazal sie ECU, to znaczny podczas zwarcia padl modul sterowania wiatrakami. Naprawa ECU rozwiazala problem, ale tez zanim do tego doszedlem minely miesiace.

Jezeli chcesz sie w to bawic to zacznij od analizy serwisowki, tam masz cala logike rozpisana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...też podejrzewam ECU podjadę do jakiegoś magika i zobaczymy :-) a może kogoś polecisz?

 

Pan Pachowiak jest specem nad specami:

http://labormot.com/

 

Od czasu mojej naprawy, mój serwis Subaru naprawia u niego ECU, a nie wierzyli że się da :).

 

Tylko pamiętaj, że jest to serwis elektroniczny, oni (przynajmniej kiedyś) nie grzebią w autach. Jak przyniesiesz ECU to Ci naprawią, ale diagnoza i wymontowanie to kwestia serwisu.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki...też podejrzewam ECU podjadę do jakiegoś magika i zobaczymy :-) a może kogoś polecisz?

 

Pan Pachowiak jest specem nad specami:

http://labormot.com/

Poszło do "ulubionych". Podziękował. :)

 

 

Gość jest dobry, zaszedłem do niego, trzymając w ręku ECU. Myslałęm marne sznase, niestandardowy samochód, pewnie z częsciami i dokumentacją krucho, ale jak zobaczyłem na stole mierniki, oscyloskopy i kupę bebechów trochę nabrałem optymizmu.

Pan powiedział zapraszam za 2 dni, zapytałem a jak z częściami, testami a on, że poradzi sobie i poradził.

Potem jeszcze naprawiał dla kumpla ECU z Accorda 2.2. Mój serwis też u niego już kilkanaśnie ECU uratował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...