Skocz do zawartości

Solina


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witajcie !! Po ponad 20 latach jak tam byłem chcę ponownie odwiedzić Bieszczady !! dlatego pytam Was jaką miejscówkę polecacie nad Zalewem Solińskim - gdzie byliście - miejscowość ew. jakiś namiar na pensjonat ,kwaterę, hotel, agroturystyka (4 dorosłych 5 dzieci ) co warto zwiedzić w okolicach Zalewu !! może jakiś forumowicz prowadzi taką działalność to poproszę info na PW.Dzięki Juras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !! Po ponad 20 latach jak tam byłem chcę ponownie odwiedzić Bieszczady !! dlatego pytam Was jaką miejscówkę polecacie nad Zalewem Solińskim - gdzie byliście - miejscowość ew. jakiś namiar na pensjonat ,kwaterę, hotel, agroturystyka (4 dorosłych 5 dzieci ) co warto zwiedzić w okolicach Zalewu !! może jakiś forumowicz prowadzi taką działalność to poproszę info na PW.Dzięki Juras

 

Goraco polecam te kwatere: http://bieszczady.dobrynocleg.pl

Tuz przy zaporze Myczkowce, kilka minut samochodem od Soliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że trochę późno szukasz, może być sporo miejsc pełnych.

No i przygotuj się na spory szok, Bieszczady teraz a 20 lat temu to kompletnie inne miejsca.

 

W Bieszczadach dalej można znaleźć dużo fajnych i niezatłoczonych miejsc, ogólnie jest to nadal jeden z mniej zagęszczonych rejonów turystycznych w Polsce. Natomiast Solina w okresach wakacyjnych to syf i malaria, należy omijać z daleka... i przyjechać np. wiosną albo jesienią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na bliskości zalewu a jednocześnie nie lubisz tłumów, to omijaj Polańczyk, Jawor, Solinę itp.

Polecił bym Ci Półwysep Olchowiec, - też jest tłoczno ale nie aż tak jak w miejscowościach ww.

Są tam domki i dodatkowo ładny duży pensjonat, ala karczma, z tym że nocleg chyba coś około 140 zł od osoby, o ile dobrze pamiętam

Chyba że ogólnie chcesz pojeździć po Bieszczadach to polecam np. Dużą Pętlę Bieszczadzką - jadąc nią wystarczy zjechać w pierwszą lepszą dróżkę żeby odkryć jakieś urokliwe zakątki.

Na pewno przeżyjesz szok jak tu przyjedziesz - 20 lat temu byłą tu idylla, a teraz w sezonie urlopowym omijam miejscowości wymienione wyżej szerokim łukiem ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie - z którego miejsca jest najbliżej i najłatwiej wejść na Tarnicę ??? - pójdę z dziećmi !!

Jak kolega wcześniej napisał, Wołosate jest najszybciej i najbezpieczniej. Ale proponuję zejść połoniną w stronę Ustrzyk, tylko musi was ktoś podrzucić na Wołosate a samochód zostawić na parkingu jak się schodzi na Ustrzyki. Moim zdaniem to jest najpiękniejsze zejście. Fajna trasa też jest z Mucznego, tylko dość sporo spinania, ale też pięknie.

Z Wołosatego niestety pod kątem widokowym jest najgorzej dużo się idzie przez las, ale nie jest jakoś źle. 

Jak będziesz w Polańczyku to proszę idź na Kawę do Stanicy (bar wraz z pizzą) po prawej stronie w stronę WOPR. Dobra muzyka, miły właściciel, pyszne domowe lody, rewelacyjna bita śmietana do kawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem i polecam.! Byłem na Zaporze Myczkowska i Solina ,płynąłem statkiem po Jeziorze, odwiedziłem Polańczyk,Łańcut i z Wołosatego wszedłem na Tarnicę,pojeździłem Małą i Dużą Pętlą Bieszczadzką.Piękne drogi- żadnej Policji fotoradarów,suszarek-boczne szutrowe drogi lasów państwowych super do szaleństw.

Edytowane przez Juras K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest gdzie pojeździć- Biały Krzyż,Kubalonka,Przegibek ale u nas robią łapanki :-(

 

 

 

 

Lanosik w Bieszczadach nad Soliną

 

 

gallery_3110_19_9352.jpg

 

 

Dawno nie widziałem drewnianego mostu !!

 

gallery_3110_19_91571.jpg

Edytowane przez Juras K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...