Skocz do zawartości

S-turbo brakuje mocy


pgoos

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Forek S-Turbo 2001.

 

Turbina mi ładuje do 0,35 bara, więc w zasadzie nie ładuje wcale (mam logi z lograidera z jazdy na dwójce, trójce i czwórce w razie czego)

Eksperyment: węzyk od siłownika westgate odłączony. Wynik: nadal nie ładuje więcej niż do 0,35.

 

Co może być? Mam swoje hipotezy, ale proszę o fachowe porady :)


Up. Anyone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nieszczelnośc na wydechu do turbo , uppipe , zatkany prekat, wydmuchana uszczelka itp.

2. turbina , a właściwie to wastgate ( słaba sprężyna i puszcza ) zablokuj ( zwiąż ) jakimś drucikiem pręt wastgate aby sie nie ruszał i sprawdz doładowanie

3. nieszczelność za turbiną w dolocie , IC , Y-pipe, zawór DV itp. innej opcji raczej nie ma :)

 

powodzenia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedziano mi też jako przyczynę luzy zaworowe (mam gaz) -> słabsza kompresja. Od nabycia auta 30k km temu ich nie robiłem i nie sprawdzałem.

Nie chcę zaciemniać obrazu, ale czy to też może być przyczyną?

Jak sprawdzić, bez zdejmowania pokrywy zaworów, że luzy są do zrobienia? Jakieś objawy? Ale to osobny temat, więc może go założę w innym wątku albo poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli (zawory) klepią to utrata mocy jest możliwa jak najbardziej, ale utrata doładowania do 0,35 to już raczej nie. Najpierw skupiłbym się na tym co carfit napisał. Przede wszystkim nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...