Jump to content

uszczelniacz i łożyska w skrzyni

Bo_Lo
 Share

Recommended Posts

Leci olej z uszczelniacza przy wyjściu na wał,będę to wymieniał  w środę.Czy przy tej okazji wymienić też jakieś łożysko? Jak to wygląda z tymi łożyskami z tyłu skrzyni?Ile ich jest,jakie przybliżone koszta i czy da się bez zdejmowania skrzyni? Ostatnio zauważyłem że przy wyższych prędkościach jak chamuje silnikiem to słychać delikatne rzężenie/terkotanie z tunelu na wysokości skrzyni(podczas przyspieszania cisza) ale to może być cokolwiek np osłona termiczna bo widziałem że trzyma się tylko na połowie śrub,a przed wymianą sprzęgła nic nie rzężało i pewnie jak mechanik tą osłonę ruszył to teraz rzęzi.ehhh

Możliwe że to osłona, jak jest luźna albo już styrana życiem to potrafi nieźle drgać. Ja usuwam wszystkie i zaklejam wydech taśmą termiczną dla świętego spokoju. 

Edited by Hiszpanu

Częściowo juz tez tak zrobiłem.Pytanie bardziej tego typu:czy przy okazji uszczelniacza da się tam stosunkowo łatwo wymienić jakies łożysko ,czy z tymi lozyskami to grubsza operacja? Chodzi o to ze nie chciałbym zeby sie okazalo ze mając zdjęty wydech i wal nie zrobiłem jakiejś oczywistej rzeczy przy okazji(jak Np łożysko zamachu i uszczelniacz przy okazji sprzegla) .

Edited by Bo_Lo

jak odkręcisz dupkę skrzyni to masz dostęp do kilku łożysk z centralnym mechanizmem różn. włącznie. Tam są chyba 3 lub 4 łożyska. Można je sprawdzić przy okazji, ale mogę od razu powiedzieć, że jeżeli to jest to rzężenie (

)

to na pewno nie są to te łożyska (chyba, że to duże przykręcane śrubami bo tego nie wymieniałem)

Edited by SOpEL