Skocz do zawartości

uszczelniacz (siemering) chłodnicy klimy Imprezy GH


Hrumque

Rekomendowane odpowiedzi

Przy chłodnicy klimy, tam gdzie idzie przyłącze z sprężarki - jest taki śmieszny mały biały o-ring (simering?) - niestety u mnie pęknięty i całe ciśnienie uciekło... 

post-17219-0-55559500-1430157273_thumb.jpg

- tutaj fotka poglądowa takiego przyłącza (ale z innego modelu imprezy) - po prawej stronie klocek przykręcany do chłodnicy, i tutaj jest czarny oring. U mnie był biały - nie wiem czy to oryginał czy jakiś wynalazek

 

Klimownicy się poddali - nie mają czegoś takiego - jest od "typowych" o-ringów 2x grubszy (grubość gumki to około 2.8mm), jest wyjątkowo mięciutki pulchniutki, a równocześnie niewielki średnicą: zewnętrznie jakieś 12mm, wewnętrznie jakieś 6.5mm (ciężko zmierzyć dokładnie, bo mój się rozpadł na pół)

 

Czy to gdzieś występuje w przyrodzie? Czy to u mnie ktoś coś rzeźbił i wsadził coś dziwnego? 

Edytowane przez Hrumque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w okolicy jakiejś hurtowni specjalizującej się w uszczelnieniach.

Powinni dobrać odpowiedni o-ring.

Powinni.. ale nie znaleźli niczego pasującego - albo jest czarne z gumy (wątplili, czy to przy klimie zda egzamin, bo ani ta chemia, ani zakres temperatur), albo nie ma takiego rozmiaru (jak jest z silikonu/nitrilu) 

post-17219-0-01962400-1430217959_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nigdzie nic nie znalazłem sensownego, kupiłem od chińczyka - wyszło taniej i szybciej ;)

HTB1BBEYGVXXXXc1aXXXq6xXFXXXM.jpg

Kupiłem dwa rozmiary:

http://www.aliexpress.com/item/10-x-Red-Silicone-O-Ring-Oil-Seals-Gaskets-Washers-11mm-x-2-5mm/32262292170.html

http://www.aliexpress.com/item/10-Pcs-12mm-OD-3mm-Thickness-Red-Silicone-O-Ring-Oil-Seals/32262312845.html

... i nie wiem który z nich przypasował, bo przyszły razem wymieszane w jednym woreczku - wziąłem pierwszy do ręki, zamontowałem, i działa - trzyma ciśnienie ok już miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wymianie chłodnicy klimy zapobiegawczo też wymieniłem te oringi. Bez problemu dobrali mi w większym sklepie motoryzacyjnym. Aa i zwykłe czarne niby nie powinny być zakładane do klimy. Są specjalne do klime oringi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...