Skocz do zawartości

Subaru - lubię to!


Amstaff23

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając forum od jakiegoś czasu zaczyna mnie powoli irytować, że połowa wpisów to biadolenie, narzekanie na Subaru i wychwalanie pod niebiosa Skód, Kii i innych Opli. Ja nie mówię, czy to dobre samochody, czy złe, a ktoś, kto nimi jeździ jest taki czy owaki. Mam to ogólnie gdzieś.

Chciałbym natomiast na Oficjalnym Forum Marki spotkać ludzi, którzy są w tych autach zakochani (prawie jak właściciele Zafiry ;) ).

 

Jest już milion wątków o SBD, UPG, "Skoda lepsza" wyleciała, a zakładam ten wątek specjalnie tu, aby można go było moderować, jeśli zostanie.

 

A do rzeczy, szukam aktualnie auta dla żony, musi mieć automat i nawet nie spojrzałem na Fabię, BO MAM JĄ PO PROSTU GDZIEŚ :) Chcę kupić Imprezę lanosa. I mimo, że będzie 10 razy wolniejsza od mojego Forka, pewnie 12 razy wolniejsza od Fabii i nie będzie rabatu jak w Volvo - jeśli się uda, będę się cieszył jak głupi :)

 

Musiałem się tym z kimś podzielić ;)

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A do rzeczy, szukam aktualnie auta dla żony, musi mieć automat (...) Chcę kupić Imprezę lanosa

 

automat 4-biegowy*... lubie to! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

 

 

 

*w XT'eku nawet dawal rade, ale w n/a... musisz bardzo nei lubic malzonki ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) A do rzeczy, szukam aktualnie auta dla żony, musi mieć automat (...) Chcę kupić Imprezę lanosa

 

automat 4-biegowy*... lubie to! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

 

 

 

*w XT'eku nawet dawal rade, ale w n/a... musisz bardzo nei lubic malzonki ;):D

 

Ona się cieszy jeszcze bardziej ode mnie :)

Przeskakuje z Yarisa i dla niej to jest prom kosmiczny :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając aspekt emocjonalny opisywanego zjawiska to minie już cholera bierze ze względów czysto praktycznych... 26.png

szukając konkretnych informacji muszę brnąć, nurzać się w jałowej dyskusji, którą prowokują i podtrzymują ludzie, których intencji nie jestem w stanie pojąć... 35.png

choć zaczynam, sądząc po efektach, podejrzewać że chodzi o zohydzenie tego Forum mnie personalnie 18.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przyjdzie Madox i razem z Edkiem pozamiatają ...

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Od tego są inne wątki, gdzie madox spokojnie może trolować... ekhm!! Przepraszam, oczywiście chciałem napisać - królować :)

 

Mam świadomość wszystkich wad Subaru, tak samo jak tego, że wszystkie auta jakieś mają. A jak nie mają, to kosztują milion euro :)

Ja naprawdę mam gdzieś rankingi, wykresy, lepszą deskę i zawieszenie regulowane jednym guziczkiem.

Zawsze marzyłem o Subaru, gapiąc się na plakat skaczącego Hołka (wielkości drzwi i połowy ściany :) ), a odkąd je mam, cieszy mnie każdego dnia.

Miałem w życiu kilkanaście samochodów, łącznie ze swieżymi BMW (które też bardzo lubię) i żaden nie dawał mi tyle radości z jazdy i zadowolenia, co Subaru.

Polecam je kazdej osobie, która ma trochę benzyny we krwi, bo dla większości kierowców typu od A do B - faktycznie rabat, mniej na Statoilu i tańsze klocki, dzadzą wiecej radości. A z tej drugiej części każdy, kto się bliżej zapoznał, jest rownież zakochany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna inicjatywa! Gratulacje Amstaff23! :) SBD w życiu bym nie kupił przede wszystkim dlatego że nie przyspiesza, ale na benzynę turbo najlepiej w STI, mimo wad nadal będę polować. Subaru jeżdzę od 9 lat i już nie wyobrażam sobie zmiany marki. Mój obecny WRX daje mi mega frajdę i oprócz pamiętnego smoka, nigdy nie miał żadnej poważniejszej awarii. A zalet ma miliony. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc "sobie" kupić Imprezę, wymyśliłem w 2009 roku, że zmienię żonie golfa IV na Imprezę kombi.  :evil2:

Imprezę znałem wtedy tylko z rajdów, sam od roku jeździłem Legacy SBD, więc uznałem, że 2,5NA będzie miał wystarczająco dużo mocy (175KM). Bardzo szybko przekonałem się, że do WRX-a mu trochę brakuje i lepiej jedzie mój Legaś, jednak moja żona zakochała się w tym aucie. Zwłaszcza gdy w zimie jako jedyna podwiozła dzieci prawie pod same drzwi do szkoły, przez nieodśnieżony parking. :D

I w dalszym ciągu twierdzi, że to najlepsze auto jakim jeździła i nie chce słyszeć o zmianie na nowsze. 

 

@@Amstaff23, żona będzie zadowolona :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

A co tam. Gdy zaproponowano mi objęcie ( do dziś aktualnej ) funkcji o Subaru wiedziałem ... mało.

A znałem z autopsji ( zawodowo testowałem samochody ) prawie wszystkie samochody na rynku.

Prywatnie miałem wtedy ( praca w Nissanie ) Patrola Station - do dalszych wyjazdów i terenu, Primerę P11 2.0 / 150 KM na codzień, Sunny GTiR - do zabawy.

Subaru było dla mnie ( przyznaję !) ... brzydkie i staromodne.

Dopiero gdy pojeździłem intesywnie Forsterem i Legacy przekonałem się do oferowanej techniki.

Po prostu w świecie,  w którym prawie wszystkie samochody są mniej więcej wymienne Subaru byly i są ... inne.

Tak więc zafascynowała mnie ta oryginalność i jej praktyczne skutki dla bezpieczeństwa aktywnego ( później także pasywnego ).

Oraz wynikająca z tego frajda z jazdy.

 

I tak już pozostało do dziś - czyli zaliczam się z pewnością do szacownego grona : proszę o akceptację mojego akcesu :)

 

 

Pozdrowienia

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2011 po naprawie swojego OBK SBD oddałem go, dotychczas jeżdżącej A klasą. Od tamtego czasu, aż do sierpnia zeszłego roku z niego nie wysiadła, udało się dopiero ją namówić na przesiadkę na FXT. Przed zakupem FXT proponowałem jej różne alternatywy (q5, X3), ale nie było w ogóle mowy. Po każdej przejażdżce innym samochodem twierdziła, że brak jej "tego czegoś". A to podobno mężczyźni bardziej są fanami samochodów ... i twierdzą, że znają się lepiej.

 

Inna sprawa, że jako fanka OBK woli jeździć FXT ;)

 

Również najstarszy syn, który za 2 lata zacznie samodzielnie "powozić", ma jasno sprecyzowane poglądy. O innej marce nie chce słyszeć. Woli stare Subaru od najnowszego czegokolwiek innego :)


 

 

I tak już pozostało do dziś - czyli zaliczam się z pewnością do szacownego grona : proszę o akceptację mojego akcesu :)

 

Myślę (jestem pewien), że zasadnym by było, aby objął Pan honorową funkcję Przewodniczącego Antymalkotenckiego Ruchu TF

 

 

 

:)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - lubię swojego Forka, razem ze wszelkimi wadami (nienajlepsze fotele, brak regulacji wysokości kierownicy, mały bak paliwa) i pierdółkami typu piszczące drzwi i hałasujące uszczelki (brak ramek). Lubię je tak bardzo, że od ponad 3 lat nie myślę już nad tym jak by tu uzbierać na auto marzeń. Cieszę się za każdym razem jak do niego wsiadam i nawet tak gorąco tutaj na forum omawiana kwestia UPG w 2.5 nie zmieniła mojego nastawienia (jestem świeżo po wymianie). Na papierze jest wiele aut które mojego Forka zawstydzą, w jałowej dyskusji na temat spalania, aktywnych wycieraczek, czujników parkowania i innych pierdół właściciel każdej Skody wyjdzie zwycięsko, a ja mimo wszystko dalej będę jeździł z bananem na twarzy i przepalał dinozaury ciesząc się nie tylko samym dźwiękiem, ale każdą zmianą biegu czy pokonanym zakrętem czując się przy tym jak Colin   :yahoo: . Tego się nie da rozsądnie ani logicznie wytłumaczyć. Ludzie chyba widzą że coś jest ze mną nie tak, albo auto jakieś takie specjalne, bo sporo znajomych brało lub bierze pod uwagę kupno Subaru jako swojego kolejnego auta, a ja się tylko uśmiecham :)

Edytowane przez marhof
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to tylko kobieta ...

 

Mógłbyś doprecyzować?  zla.gif

 

Ups ... to taki skrót myślowy ...

 

Tak troszkę chciałem dogryźć tym, co się uważają za:

a) najlepszych kochanków

b ) najlepiej znających się na polityce

c) najlepszych kierowców

 

a nie potrafią odróżnić klimatu prowadzenia Subaru od Skody ;)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zawile się tłumaczysz. :unsure:  

 

I jeszcze zwalasz na kolegów z forum, którzy merytorycznie dyskutują o różnych markach.  :rolleyes:   

 

Ciekawe czy żona czyta forum. Choć pewnie nie, bo to tylko ... ;)

 

Sorry za OT, ale jest wśród nas trochę forumowiczek, które mogły się poczuć ... hmm, dziwnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie 12 lat miałem 9 samochodów - za każdym razem innej marki - w tym SUBARU - po wymianie na Volvo S60 8.png 

które zamieniłem na Mercedesa B klase 29.png

parę dni temu... zamówiłem Forestera 24.png

P.S. dla mnie koronnym dowodem na wyjątkowość SUBARU jest sympatia jaką darzy tę markę moja KOBIETA 22.png

Edytowane przez Michał KR
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...