Skocz do zawartości

Problem(?) z 4eat..


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem,że gdzieś znad przedniego dyfra dochodzą dziwne, nieregularne i niezbyt głośne stuki, kiedy skrzynia jest w pozycji P lub N. Albo to jakiś kamień pod precatem, albo..nie wiem co. Skrzynia chodzi normalnie, nic innego się nie dzieje. 

Macie jakiś typ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy w imprezie, jakiś czas później padło mi  sprzęgło hydrokinetyczne( konwerter).Podjedź do kogoś kto ogarnia automaty, nie ma co czekać. U mnie sypneło tak grubymi drobinami zmielonego metalu że skrzynię nalezało by rozebrać wymyć wymienić co trzeba przy okazji, nowy bądź regenerowany konwerter.  Taniej mi wyszło drugą skrzynię z dyfrem kupić. Ale obyś nie miał tego problemu.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę wystraszyłeś.. Nie zdążyłem zweryfikować tropu z poduszkami pod silnikiem/skrzynią,ale wobec Twojej historii jutro podjadę do zakładu zajmującego się naprawami automatów,żeby rzucili okiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki lub strzelania ze skrzyni mogą być objawem zużytego konwertera. Nie ma co panikować, konwerter można regenerować i nie kosztuje to worka złota ;). Jeżeli to rzeczywiście konwerter to jeżeli sam go wymontujesz i dostarczysz to koszt regeneracji wyniesie 600-700 zł. W jednej z warszawskich firm oferowano mi gwarancję 36 miesięcy bez limitu kilometrów. Na szczęście u mnie problemem okazało się coś innego i tańszego niż skrzynia więc nie skorzytałem.

 

Z drugiej strony uszkodzony konwerter powinien hałasować kiedy przekazuje moment obrotowy a przy P i N tego przecież nie robi. Tutaj niech się wypowiedzą mądrzejsi ode mnie ;)

Edytowane przez zento
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelania nie ma, są tylko te ciche, nieregularne stuki. Skrzynia przerzuca biegi normalnie, wszystkie tryby działają. Olej z filtrem zmieniany 30tyś. km temu, także pod tym względem raczej też powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż.. Poduszki są ok. Raz stuka, raz nie stuka. Dodając gazu gdy skrzynia jest w pozycji P lub N słychać specyficzny krótki wizg ze skrzyni. To normalne? Poza tym czasami przerzucenie z P na R skutkuje takim nieprzyjemnym szarpnięciem/łupnięciem. Jutro podskoczę do speców od skrzyń, chyba czas najwyższy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...