Skocz do zawartości

Forester problem z silnikiem FILMIK


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No to się podpinam.... mój forek ponoć też miał też regulację 40k temu ale dziś na przeglądzie okresowym wyszło, że poziom CO2 na LPG jest 300 a maks to ~100 i diagnosta stwierdził że penwnie wypalone gniazda zaworowe.. 

 

Także będe musiał też chyba działać, no chyba że Pan się myli - oby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zworki?

Niestety, od wczoraj czekam na @ z wyceną. Dzisiaj też już go nie dostanę, bo mają do 16:00. Nie ujmując renomie MTS zastanawiam się czy dobrym posunięciem było się tam pchać zamiast do Wro na Kiełczów go odstawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci, dziwne gierki są między nimi - takie wrażanie subiektywne odniosłem :-) Ja na Kiełczów złego słowa nie powiem a co najważniejsze - samochód zastępczy w cenie.

Coś mi się obiło mocniej o uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj odebrałem Misia z MTS od Pana Marka. Byłem u niego pierwszy raz i powiem szczerze, że zrobił na mnie bardzo duże wrażenie swoją wiedzą i podejściem. Do tego jak wykształcony muzyk ma mega słuch i słyszy w samochodzie to czego ja nie słyszałem. Jako, że miałem podać tutaj co zostało zrobione proszę o to lista najważniejszych elementów w drobne nie ma sensu się wczytywać:

 

1) Wymieniony kompletny nowy rozrząd (okazało się, że ten zakładany w Subaru DE został źle założony i się kończył) 
2 ) Sprawdzone i wyczyszczone pierścienie tłokowe i tłoki 
3 )Wykonana szczelność zaworów + nowe: 
  • uszczelki pokrywy zaworowej x 2
  • uszczelka świecy pokrywy zaworowej x 4 
  • uszczelka wałka rozrządu x 2 
  • uszczelka wału korbowego tył 
4 ) Wykonane planowanie głowic i dodatkowo nowe:
  • uszczelka głowicy x 2 
5 ) Wykonana szczelność układu wydechowego + nowe:
  • uszczelka kolektora ssącego x 2 
  • uszczelka kolektora wydechowego x 2 
  • uszczelka zaworu dolotowego x 8 
  • uszczelka zawory wydechowego x 8 
6 ) Wymienione: 
  • Olej w silniku 4.5 litra 5W30
  • Filtr oleju 
-----------------------------------------------------
 
Wrażenia: 
  1. Forek odpala szybciej niż pomyślę :) Jak to piszą handlarze na dotyk. Wcześniej też nie było z tym problemu, ale teraz jest szybszy
  2. Silnik pracuje jakby lżej bez wysiłku, nazwałbym to delikatną pracą, ale Bokserowi nie przystoi (jak w masło  :biglol: )
  3. Lepiej przyśpiesza i jest bardziej elastyczny 
  4. Pracuje zdecydowanie ciszej. 

Dodatkowo Pan Marek wykonał kompletny przegląd samochodu i z rzeczy do zrobienia mam tylko pierdoły (z czego się ogromnie cieszę i wiem, że dobrze kupiłem):

  1. W najbliższych 3-5 miesiącach łożysko w lewym tylnym kole
  2. Można, ale nie trzeba gumki stabilizatora przód 

 

Aha i jeszcze prawa żarówka światła postojowego hehehe o co nie prosiłem :)

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. No to go na bank nie sprzedasz w najbliższym czasie :) . Ciesz się - warto.

Trochę $ poleciało nie ukrywam, ale wiem, że mam zrobione prawidłowo i na porządnych częściach. 

 

Co do sprzedaży to odpowiem tak samo jak pisałem jednemu koledze z forum na PW - od 3 tyg rozmawiam z jednym gościem z NL na temat 2.0 XT 2004 rok.

 

Mimo wszystko:

  • Jak zostawię to wiem, że pojeździ bezawaryjnie przez kolejne długie lata
  • Jak zdecyduję się sprzedać (tylko z uwagi na zamianę na 2.0 XT w kolorze czarnym :biglol: )to, wiem co sprzedaję, mam na wszystko papiery, znam go już jak starego przyjeciela i nie będę musiał się za nic wstydzić, bo jest w stanie jak to określają handlarze IGŁA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...