Skocz do zawartości

spalanie Forester 2.0XT 2014


bart1612

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie Subaru pracuje nad swoimi silnikami - w szczegolnosci tymi zasilanymi PB. Kiedys było nie do pomyslenia zeby 2 litrowa jednostka benzynowa majaca stały AWD i moc 240  z turbo, 150 bez turbo, wazaca 1,5 tony potrafiły spalic 8 litrów  w przpadku XT czy 6-7 w przpadku wolnossaka na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie Subaru pracuje nad swoimi silnikami - w szczegolnosci tymi zasilanymi PB. Kiedys było nie do pomyslenia zeby 2 litrowa jednostka benzynowa majaca stały AWD i moc 240  z turbo, 150 bez turbo, wazaca 1,5 tony potrafiły spalic 8 litrów  w przpadku XT czy 6-7 w przpadku wolnossaka na trasie.

Nie tyle pracuje co nadrabia stracony czas. Zmniejszenie spalania to sprawa przejścia na wtrysk bezpośredni co inni producenci zaczęli wdrażać z 10 lat temu :) Oby te silniki były trwalsze niż 2.5 turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O to właśnie chodziło, dziękuję :)

 

Bardzo fajnie, że przy wzroście mocy spalanie spadło. Genialne auto.

 

... jest genialnie nieobliczalne, czym więcej pali tym wiekszy zasięg ... czy to nie spełnienie marzenia każdego Subaryty? ... :-)))

 

 

 

Zdaje się że zasięg liczony jest ze Średniej za kilkanaście kilometrów więc wszystko jest możliwe  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie tyle pracuje co nadrabia stracony czas. Zmniejszenie spalania to sprawa przejścia na wtrysk bezpośredni co inni producenci zaczęli wdrażać z 10 lat temu :) Oby te silniki były trwalsze niż 2.5 turbo.

nie moge sie z Toba zgodzic poniewaz nowe silniki serii FB, które potrafia spalic mniej niz DIT sa na wtrysku wielopunktowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnia z 6500km głownie miasto i krótkie odcinki 13,4l

 

 

zliczone od grudnia - tylko miasto (sporadycznie trasa, bardzo sporadycznie)  12-13 litrów

 

o sorki nie doczytałem ze to 2014 :biglol:  z miejsca w myslach przeczytałem 2004 :unsure:

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzień dobry, planuję zakup auta, rozważam zakup Forestera 2.0XT. Chciałbym dopytać użytkowników, czy prawdą jest to, co podaje importer w materiałach technicznych na temat średniego spalania tego modelu, czyli 8,5 litra na setkę.

 

Pierwszy raz mogę powiedzieć, że średnie spalanie 8,5l to prawda (wskazanie komputera bo realnie 9 - 9,2)). Sam jestem zaskoczony. Zmieniłem tej zimy miejsce zamieszkania i jeżdżę w trybie mieszanym odcinek 20 km w jedną stronę (10 km pod miastem, 2 km przeprawy szutrami w tempie 20 km/h, reszta to warszawski Mokotów i to ten najbardziej zatłoczony). Warunkiem jest spokojne obchodzenie się z gazem, czyli nie rajdowe! Oczywiście przynajmniej 2 razy na takim odcinku muszę sobie depnąć i nie unikam wyprzedzania - jadę jak najbardziej dynamicznie, bo okazuje się że można połączyć niskie spalanie z mocą auta. Zimą ten sam odcinek zamykałem średnio w 9,8-10,2l.

Teraz gdy nastała wiosenna temperatura spalanie spadło o 1 litr. Zobaczymy jak będzie latem, być może realnie wyjdzie te 8,5l :)

Średnie spalanie z komputera z 19 tys km - 10,00. Na pewno spadnie z czasem z uwagi na aktualnie pokonywane dłuższe i mieszane odcinki.

 

Najwyższe spalanie jakie odnotowałem po Warszawie na odcinkach do 10 km w okresie wiosenno - letnim i to podczas jazdy z dużą fantazją bawiąc się trybami pracy S i S# to 12,8. Sorry, ale więcej nie dałem rady wycisnąć…Normalna jazda zawsze oscylowała w książkowych 11 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wklejam potwierdzenie że jak się chce to można......

Trasa Szczecin - Hirtshals ....

Przepisowe poruszanie się po autostradach (z chwilowymi "pokazami" możliwości Forka .... 120-190 ;) ).

A po mieście standard 12.....

post-17453-0-67008000-1430925156_thumb.jpg

post-17453-0-98548900-1430925174_thumb.jpg

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 300km po Polsce, prędkości nie grożące mandatem (tak do +10), ale przyśpieszenia grożące niechęcią pasażerów (sporo wyprzedania albo krętej drogi) - prawie 11 litrów mierzone na stacji, a nie z komputera. Ale jechałem sam. W piątek jadę tę samą trasę z ciotką i córką. Liczę na mniej niż 8/100 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nam wychodzi średnio 8,6 - 9 (nam, bo Żona zawyża zużycie, a ja zmniejszam, choć nie jeżdżę wolniej): 5% drogi gruntowe i takie tam, 25% miasto małe i duże, 40% drogi krajowe i wojewódzkie, 25% drogi lokalne, 5% autostrada.

Na drogach krajowych mieści się w 8.

Na autostradzie - był raz na dotarciu - 9,8 - 10.

 

Ogólnie przy tej masie i aerodynamice nie jest źle. Wyliczyłem sobie, że proporcjonalnie do silników 140 KM spala mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...