Skocz do zawartości

STI urwana tylna półoś- przyczyna?


bor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. 


podczas dokonywania nawrotu, tzn. skręt kierownicą>ręczny> gaz, urwała sie tylna połoś. Mechanik powiedzial ze to typowa bolączka subaru.


Zatem pytanie do Was, czy często to sie zdarza?


Jaki popełniłem błąd?  który dla STI jest niewybaczalny.


 


Bedę wdzięczny za wasze opinie, aby uniknąc podobnego błędu w przyszłości. 


dodam ze jest to 2,5 US, 2004 z DCCD (dccd bylo ustawione na auto), nawierzchnia sucha, asfalt z pitchem i zwirem. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukręcenie półosi czy awaria przegubu w mocnych autach się zdarza,szczególnie jeśli auto jest wykorzystywane do amatorskiej jazdy sportowej.Subaru tu nie odbiega od innych marek z napędem 4x4,wręcz bym powiedział,że napędy należą do bardzo wytrzymałych.

W ukręcenie się półosi w 10-letnim aucie,nie dopatrywałbym się błędów,bolączek itp.

 

 

No jak dawałeś gazu gdy ręczny jeszcze trzymał to chyba proste że się ukręci

No.Zwłaszcza,że ten ręczny seryjny,to trzyma masakrycznie w GD. :mrgreen:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W ukręcenie się półosi w 10-letnim aucie,nie dopatrywałbym się błędów,bolączek itp.

 

dokładnie przecież półoś w upalanym aucie to część eksploatacyjna ;)

 

Na I rundzie Rallyland w tym roku jak tomek.s ukręcił półoś to w kilka minut udało się od innych załatwić dwie półosie i auto wróciło do domu na kołach więc na wszelki wypadek niektórzy mają ze sobą zapas :-)

 

Duże ryzyko ukręcenia półosi masz gdy są przejścia z nawierzchni śliskiej na bardzo przyczepną i są większe obciążenia dla napędów. Dodatkowo im lepsza opona tym napędy mają trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zatem pytanie do Was, czy często to sie zdarza?

 

Oj, może być często. Mam ten sam rocznik i model, coś już urwałem i.... raczej zacznij się przyzwyczajać ;) .

 

Półoś tylna ma "wadę" konstrukcyjną i ukręca się najczęściej przy wielowypuście na który zakładany jest przegub zewn.

Zdarzyło mi się to "kilka" razy, zwłaszcza po zamontowaniu sprzęgła spiekowego :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...