Skocz do zawartości

Czujniki cofania Forester '08 nie działają


BARTIG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z niedawno zakupionym Foresterem. Nie działają czujniki cofania. Poprzedni właściciel twierdzi, że brakuje jakiegoś wyświetlacza który powinien byc w miejscu jak na zdjęciu. Czy faktycznie to wystarczy żeby czyjniki zadziałały ? Czego dokładnie mi brakuje ? Nie mogę nigdzie znaleźć niczego takiego na aukcjach.

post-21513-0-98378800-1429693469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% ma rację. W prawdzie żona ma dorabiane czujniki z tym wyświetlaczem, ale rzeczywiście tam jest miejsce na wyświetlacz plus biper. Zadzwoń do ASO może to kwestia 100 zł i nie ma co się rozczulać nad akcjami. Paza tym jak szukasz na akcjach, to szukaj hasłem "części do forestera 2008" i dzwoń do każdego ze znalezionych czy to ma...

Coś mniej więcej takiego tam ma być: http://allegro.pl/czujniki-cofania-subaru-z-montazem-warszawa-i5048403884.html

Zobacz na 2. zdjęciu.

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą do ASO. Twierdzą, że w Foresterach w ogóle nie były monotwane czujniki cofania. Musiał ktoś je dołożyć. Raczej samej centralki nigdzie nie znajde. Pozostaje mi wymienić cały zestaw.

Edytowane przez BARTIG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie dokupisz samego wyświetlacza... Szukaj na allegro jakiś używek, pewnie będzie pasować z dowolnego z wyświetlaczem lub nowy... Ten co Ci podesłałem pewnie będzie sam wyświetlacz pasował, tylko 350 zł niepotrzebnie wydane...

Masz tu akcje, z wyświetlaczem już za niecałe 40 zł :-) Zamontuj sam wyświetlacz i powinno działać... Powodzenia

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=czujnik+cofania&search_scope=category-620&bmatch=s0-mt-0113<br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego dokładnie mi brakuje ? Nie mogę nigdzie znaleźć niczego takiego na aukcjach.

 

Podstawa pod wyświetlacz i wtyczka wyglądają, jak od Amervox RS4D (niedawno takie montowałem):

4724_2.jpg

 

Niestety nie są to najtańsze czujniki, ale da się dokupić sam wyświetlacz: http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-4724-Wyswietlacz-do-czujnikow-parkowania-AmerVox-RS-4-sklep-Warszawa.html (od strony wyświetlacza jest druga wtyczka, także będzie P&P). Mając 14 dni na odstąpienie od umowy zakupu możesz zamówić i sprawdzić.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą do ASO. Twierdzą, że w Foresterach w ogóle nie były montowane czujniki cofania. Musiał ktoś je dołożyć. Raczej samej centralki nigdzie nie znajde. Pozostaje mi wymienić cały zestaw.

 

Dziwne bo w moim montowało aso przed sprzedażą :). Tyle ze inny model.

 

Centralki poszukaj w bagażniku po prawej stronie pod panelami "podłogowymi",  jest tam wnęka. U mnie tam siedzi centralka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zszedl z nich lakier Na jednym czujniku w calosci a na drugim 1/2. W serwisie gdzie zajmują się montowaniem czujników powiedzieli ze nawet sprawdzać nie będą bo sa na 100% do wymiany.

Edytowane przez BARTIG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedl z nich lakier Na jednym czujniku w calosci a na drugim 1/2. W serwisie gdzie zajmują się montowaniem czujników powiedzieli ze nawet sprawdzać nie będą bo sa na 100% do wymiany.

Ile krzyknęli za montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...