Skocz do zawartości

Cypr w 4 dni - co zobaczyć?


tzd

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku maja spędzę 4.5 dnia na Cyprze, noclegi w Limassol. Będzie do dyspozycji auto.

 

Doświadczeni podróżnicy, co z kategorii "must see" trzeba zaliczyć? pół dnia na plaży wystarczy, wolałbym też coś fajnego zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa razy - ostatnio w grudniu - plaże nie porywają, ale warto pojechać na zachód na plażę Lara - miejsce wylęgania żółwi i ogólnie kawał piachu - dojazd po strasznych dziurach. Po drodze wąwóz Avacas - w dalszej części wygląda jak zdjęcia z rektoskopii - ciekawe zjawisko - polecam buty górskie - woda. Warto wjechać na Olympos - najwyższą górę - dobra droga, okazja do spaceru - uwaga - znacznie zimniej niż na dole - kilkanaście stopni różnicy. Nie jestem fanem starożytności, ale freski w Phafos robią na mnie wrażenie (grobowce nie). No i Kurion - bardzo blisko Limassol. Nicosia robiła raczej smutne wrażenie, może to kwestia pogody tego dnia. Ciekawa była wycieczka po kilku winnicach ale nie łatwo pogodzić degustacje z prowadzeniem auta. Możesz trafić na ulotki źródła Appolina - to typowa pułapka na turystów, ale sympatyczna - dojazd też dość terenowy, ale dla każdego auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To były upalne 4 dni :)

całkiem spontanicznie wyszło właściwie to, co opisywał Alfik.

1) Pafos - wykopaliska i mozaiki (robią wrażenie)

2) skała Afrodyty

3) pyszne lokalne jedzenie w pobliskim miasteczku Kouklia

4) wjazd na Olympos, w ogóle przejazd z Limassol do Nikozji przez góry - bardzo ciekawa widokowo wycieczka, po drodze kilka fajnych wiosek i kościółków,

5) Nikozja, bez szału, faktycznie trochę smutno, szczególnie w okolicach check pointu, a strona turecka - biedniej i wszechobecny kicz,

6) Limassol i okolice, Kourion, słone jezioro Akrotiri (niestety o tej porze nie ma flamingów), genialna plaża Akrotiri / Lady's mile (aż żałowałem, że nie mam auta do driftu ;-) 

 

Do Avacas nie dojechaliśmy, drogi robiły się coraz gorsze, i jakoś nie mieliśmy pewności czy dobrze jedziemy.

 

Zdecydowanie polecam, na 3-4 dni można się wyrwać i sporo zobaczyć, albo nieźle opalić (początek maja dał nam pełne słońce i temperaturę koło 28 st, chociaż woda w morzu nie zachwycała (dało się jednak wykąpać, dla kogoś zaznajomionego z Bałtykiem nie będzie strasznie).

 

W tydzień można by zobaczyć jeszcze więcej, i zapuścić się dalej do części tureckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...