Jump to content

Podświetlanie radia, przycisków, zapalniczki i schowka.

kriskristoffers
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś z posiadaczy OBK miał taką dziwną sytuację? Przy wyłączonym zapłonie lub światłach mijania wyświetlacz radia i panel navi świeci normalnie, zapalniczka, schowek i czerwone przyciski na środku ciemno. Po przekręceniu kluczyka lub włączeniu świateł mijania, wyświetlacz navi i wyświetlacz radia ciemnieje (ale widać co nieco), przyciski na czerwono się zapalają oraz podświetlenie zapalniczki i schowka. Wczoraj auto było na serwisie i był odłączany akumulator. Jeżeli ktoś miał taki przypadek proszę o info co jest nie tak. Załączam 2 zdjęcia - zapłon włączony i wyłączony.

post-838-0-03895800-1429292799_thumb.jpg

post-838-0-22299200-1429292809_thumb.jpg

Jasność wyświetlacza mozesz regulować tym przyciskiem pierwszym od lewej pod wyświetlaczem. A jak masz ustawione pokrętło obok regulacji lusterek.

• 1 year later...

Podłącze się bo mam podobny problem choć nie do końca. Padło mi podświetlenie wszystkiego poniżej zegarów tzn.: radio (wyświetlacz radia świeci), światła awaryjne (trójkąt), sterowanie klimą i nawiewem, podświetlenie skrzyni biegów oraz te przyciski po lewej stronie kierownicy (fotka). Posprawdzałem bezpieczniki które wydaje mi się że powinny za to odpowiadać ale są ok (może pominąłem jakiś?). Szukałem na forach w USA ale tam generalnie jak mają problem z podświetleniem to wiąże się z brakiem możliwości sterowania klimą i radia. U mnie wszystko działa normalnie, tyle że w nocy nic nie widzę :) Ktoś miał taki problem i wie co z tym zrobić - ciągle licze na jakiś felerny bezpiecznik ale nie mogę go zlokalizować.

sub_swieci.jpg

to proponuje pomierzyć, albo wymienić wszystkie, które mogą być odpowiedzialne za podświetlenie...miałem ten sam problem. Jak pójdę do autka to napiszę jak się u mnie nazywał

Edited by mr_soze

• 1 month later...

Problem nadal pozostał - bezpieczniki są ok. Przycisk "Disp" od kompa jeszcze działa a poniżej lipa. Generalnie dziwna sprawa bo podświetlenia nie ma a klima i radio świecą i działają. Szukam nadal po forach USA ale bez skutku. Chyba czas poszukać ogarniętego elektryka :/ A tak to wygląda:

deska.jpg.cd8665b3f2626e357286586e5585dd12.jpg