Skocz do zawartości

Błąd P0304


robo323f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi błąd P0304 po zasięgnięciu pomocy powiedziano mi, że to (wypadanie czwartego wtrysku).

Objawy są następujące rano po odpaleniu auto całe drży, ma nie równe obroty, po ruszeniu przerywa i się przydusza i jest tak przez dłuższą chwilę do momentu dobrego zagrzania. Doradzono mi sprawdzenie przewodów prądowych i faktycznie wymagały wymiany, wymieniłem również świece, filtr powietrza jest również nowy. No i tak naprawdę nikt nie wie jak ten temat ugryźć. Jeśli macie jakieś ciekawe spostrzeżenia to proszę o rade.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jeździ na LPG?

Jeśli tak,to luzy zaworów do kontroli/regulacji.

Tak  auto jeździ na LPG jest świeżo po przeglądzie gazu nic złego tam nie wykryli. Jeśli chodzi o zawory były regulowane jakieś 7 tyś km temu to może to już czas na nie?

Pozdrawiam

jeszcze cewka zostaje. u mnie to ona była problemem (miałem nowe kable, świece i zawory świeżo po regulacji).

Witam

Jeśli tak wyglada sprawa to dla pewności wereguluję zawory i będę sprawdzał tą cewkę (przełożę chwilowo od znajomego i zobaczymy jaki będzie efekt)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o zawory były regulowane jakieś 7 tyś km temu to może to już czas na nie?

Trochę za wcześnie na zawory przy takim przebiegu,ale jeśli notorycznie wyskakuje błąd wypadania zapłonu na 4 cylindrze,to sprawdziłbym zaworki właśnie tam.Może jakaś mała niedoróbka regulacyjna. ;)

Cewka jak najbardziej do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakk tylko zawory będą wyregulowane i cewka sprawdzona to dam znać czy pomogło mam taką nadzieję bo jest to dość drażniące.

Tak tylko się zastanawiam dla czego to ustępuje po nagrzaniu auta? ale powinno się coś w krótce wyjaśnić i dam zanać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zawory mają być regulowane w przyszłym tygodniu ale tu znowu dzieje się coś niedobrego (auto się przydusza, przerywa i zdarza mu się nawet delikatnie strzelić z wydechu). Podczas przyśpieszania bardzo przerywa i kaszla, mam nadzieje, że to tylko kwestia regulacji zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam  

zawory wyregulowane, cewka wymieniona no i nic faktycznie przy odpalaniu już tak nie trzęsie ale podczas przyśpieszania dalej go dusi i czasem nawet strzeli sobie.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale gdzieś delikatnie ucieka płyn chłodniczy (ale uszczelka była robiona we wrześniu to już to pomijam zresztą wymiana uszczelki nic nie dała bo dalej gdzieś gubi płyn a wszystko suche). Czy koś może coś podpowie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeje kotleta bo i mnie dopadł błąd p0304(cylinder 4 misfire) i przerywanie, szarpanie podczas jazdy, na początku tylko na LPG teraz też na pb z tym że dzieje się tak nie za każdym razem. W zbiorniku resztka LPG na ok 100-120km i przerywało na LPG i pb. Wyjechałem LPG do zera, zatankowałem 40l LPG, całą drogę powrotną przerywał na LPG i pb.

Po dojechaniu na miejsce, po ponad 30min postoju - zero wyżej wymienionych objawów, auto idzie jak wściekłe. 

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...