Skocz do zawartości

Dudnienie z okolic filtra powietrza OBK 2010 diesel


Mirciaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory miałem 3 Forki w dieslu i nic takiego nie było. Trochę nie fajnie bo silnik przez ten odgłos jest dość głośny. Czeka mnie dłuższa podróż i prócz obawy o pęknięcie wału boje się tego ogłosu.

Aha czy na połączeniu wlotu i obudowy filtra powinna być jakaś uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem 3 Forki w dieslu i nic takiego nie było. Trochę nie fajnie bo silnik przez ten odgłos jest dość głośny. Czeka mnie dłuższa podróż i prócz obawy o pęknięcie wału boje się tego ogłosu.

Aha czy na połączeniu wlotu i obudowy filtra powinna być jakaś uszczelka?

To raczej nie odgłos pękającego wału. Może jakaś nieszczelność w dolocie, coś nie zapięte, rezonuje itp............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem 3 Forki w dieslu i nic takiego nie było. Trochę nie fajnie bo silnik przez ten odgłos jest dość głośny. Czeka mnie dłuższa podróż i prócz obawy o pęknięcie wału boje się tego ogłosu.

Aha czy na połączeniu wlotu i obudowy filtra powinna być jakaś uszczelka?

 

Ja 'moje' dudnienie słyszałem tylko na biegu jałowym. Jeśli słyszysz je w innych sytuacjach, może mówimy o czymś innym.

Z przodu samochodu jest sporo plastikowych elementów, które mogły się poluzować. U mnie np. dudnią panele pod podłogą kiedy obrosną śniegiem wyrzucanym spod przednich kół - ale zdarza się to najwyżej dwa razy w roku więc nie nie robię. Niemniej dudnienie jest zjawiskowe - nie dość, że głośne to jeszcze nasila się po odjęciu gazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z przodu samochodu jest sporo plastikowych elementów, które mogły się poluzować

 

dokładnie. Sprawdź przede wszystkim mocowania obudowy filtra powietrza i pozostał plastiki. Sprawdź czy "buczenie" nie znika po dodaniu gazu. Oznaczałoby to, że jakiś element wpada w rezonans.

Normalnie taki objaw nie występował u mnie ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro jadę do ASO Koper na czyszczenie wtrysków może tam coś wymyślą przy okazji. Może jest to niedomykający się egr np.


Witajcie

Byłem w ASO. Podobno ten typ tak ma. Panowie z ASO KOPER stwierdzili, iż natura zna takie przypadki jak mój lecz to nic groźnego, więc dopóki nic się nie rozpadnie jeżdżę spokojnie. Super sprawa pozostawienie autka w motelu Subaru (reklamka) ale dla pracujących z Wawy istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panie Andrzeju

Nie wiem czy to zmiana pracy czujników może jakiś luz w dolocie ? Samochód potrafi przez jakiś czas pracować normalnie (cicho) , a po chwili pojawia się dudnienie. Może zna Pan takie przypadki. Jest się czym martwić???


Aha Powinienem dodać. W chwili zakupu pojazdu brakowało łapacza powietrza (serwis ze szczecina zapomniał zamontować przy wymianie filtra), część dokupiłem w serwisie i klops dźwięk jest. Może jakiś wewnętrzny element dudni? Z zewnątrz wygląda ok. żadnych poluzowań czy braków.


Oczywiście buczenie na wolnych obrotach, ustaje po dodaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście buczenie na wolnych obrotach, ustaje po dodaniu gazu.

 

bez dodawania gazu tez ustaje po chwili..., :) 

 

 

Jest się czym martwić???

sluchałem jak pracuje (czasem buczy chwile po uruchomieniu i przestaje) 

 

 

chwilowa zmiana głosności związana z pracą czujników...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...