Jump to content

grubość lakieru na Legacy 2005

aero84
 Share

Recommended Posts

Witam Kolegów,

Chciałbym zapytać o dokładne wartości grubości lakieru Legacy (2005). Po ostatnich dyskusjach z kolegą z serwisu zastanawiam się jakie wartości to malowanie fabryczne a jakie to drugi lakier.

Dodatkowo proszę powiedzcie jaka wartość powinna pojawić się na mnasce przedniej I klapie tylnej (element aluminiowe)?

U mnie auto ma tak:

- drzwi, błotniki przód, błotniki tył - 140-160mikronów

- dach 90-110 mikronów

- maska przód i klapa tylna (aluminium) 220-240 mikronów.

Z gory dziękuję,

Pozdrawiam

w związku z tym że subaru są prawdopodobnie nieocynkowane wyniki powinny być w okolicach 90um więc to auto ma dwa lakiery. Niektórzy lakiernicy twierdzą że element posiadający dwa lakiery jest lepiej zabezpieczony przed korozją i odbiciami od kamieni pod warunkiem polakierowania na odpowiednim poziomie.

dach 90-110 mikronów - maska przód i klapa tylna (aluminium) 220-240 mikronów.
Tutaj jak najbardziej fabryczna grubość.

drzwi, błotniki przód, błotniki tył - 140-160mikronów
Raczej ponownie lakierowane, ale na pewno bez szpachli, czyli może w wyniku jakiegoś drobnego zarysowania lub wymiany na nowe elementy. 

Problem w tym, że to moje 4 Subaru, drugi Legacy IV i poprzedni mial dokładnie tak samo. Wg ASO to fabryczny lakier :)

Pozdr

Ps. Chociaż powoem szczerze Forester jest lepiej pomalowany bo wszedzie ma 90-120...

Problem w tym, że to moje 4 Subaru, drugi Legacy IV i poprzedni mial dokładnie tak samo. Wg ASO to fabryczny lakier :)

Pozdr

Ps. Chociaż powoem szczerze Forester jest lepiej pomalowany bo wszedzie ma 90-120...

Może i fabryczny ale już drugi :)