Skocz do zawartości

HOŁEEEK!!! w Rallycrossie ;)


Premo

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie w tym roku będzie bo Ford ma wystawić dwa Focusy RS :)

 

Nowy projekt jest wynikiem współpracy pomiędzy Fordem, Block’s Hoonigan Racing Division oraz brytyjskim M-Sportem. Samochód będzie napędzany na obie osie silnikiem EcoBoost® generującym moc 600 koni mechanicznych.

– Jestem naprawdę szczęśliwy z rozszerzenia mojej współpracy z Ford Performance – komentuje Block. – Móc reprezentować zespół z oficjalnym wsparciem w sezonie 2016, kiedy dołączę do pełnego cyklu FIA RX, jest absolutnie niesamowite. Otwiera to wielkie możliwości, z których ja i mój zespół będziemy mogli z korzystać, w kwestiach inżynieryjnych, badań, rozwoju i doświadczenia.

Wilson wierzy, że udało się stworzyć naprawdę dobry samochód. – Dzięki ścisłej współpracy z naszymi kolegami w Ford Performance i Hoonigan Racing Division do tego projektu zostało włożone bardzo dużo pracy. To niesamowicie ekscytujące, a ja jestem przekonany, że przyniesie sukces.

 

86rguvl.jpg

 

Specyfikacja techniczna:
o86oli8-300x168.jpg

Moc: 600 koni mechanicznych
Moment obrotowy: 900 Nm, od 0 do 60 mil w 2 sekundy
Silnik: 2 litrowy, stworzony przy współpracy Ford Performance i M-Sport. Turbosprężarka Garrett z 45 milimetrową zwężką. Elektronika silnika Cosworth.
Skrzynia biegów: Sadev, sześciobiegowa, sekwencyjna z możliwością regulacji, mechaniczne przednie i tylne dyferencjały.
Zawieszenie: typ SLA, przednie i tylne amortyzatory z trzystopniową możliwością regulacji Reiger
Hamulce: Brembo zaciski 4-tłoczkowe, tarcze 350mm. Hydrauliczny ręczny Sadev
Wnętrze: Recaro Pro-Racer Ultima, FIA-8862 (fotel kierowcy)
Koła: 8 x 17, opony WRX AVON

Edytowane przez Kukson
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hołkowe WRC do sprzedania

 

http://www.car24news.com/colin-mcraes-1997-subaru-impreza-wrc-is-up-for-sale/

 

wstawiłem tutaj, bo w sumie to nie znalazłem lepszego miejsca :) jak co to proszę przenieść we właściwe miejsce.

 

Jeśli moja żona stwierdza że cyt "wstawiłaby taką babcię do garażu i tylko pucowała" to znaczy że dobrze wybrałem te kilka lat temu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

HOŁEK:

Tak, to prawda. Podjąłem niezwykle trudną decyzję o wycofaniu się z dalszych startów w tegorocznych Euro RX Supercar. Lotto ostatecznie nie przedłużyło naszej umowy, a na szybko trudno znaleźć kogoś w połowie sezonu, więc uznałem jako od wielu lat zawodowy kierowca, że w tej sytuacji nie ma sensu kontunować tego projektu. Tak na marginesie to bardzo mnie to "uwierało", że mój ukochany Rajd Polski pokrywa się z zawodami w Szwecji i po raz pierwszy od wielu lat zabraknie mnie w Mikołajkach. W tej nowej sytuacji znowu mogę tam przyjechać, spotkać się z moimi wiernymi fanami na przepięknych mazurskich oesach. I choć będzie to tylko jazda jako "0", to pojadę z Łukaszem Kurzeją kultową "babcią" czyli repliką Imprezy WRC z końca lat dziewięćdziesiątych. Myślę, że dla wielu z Was i dla mnie też będzie to swego rodzju podróż w czasie do okresu, gdy odnosiłem największe sukcesy. Zapraszam do Mikołajek!

:(
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOŁEK:

 

Tak, to prawda. Podjąłem niezwykle trudną decyzję o wycofaniu się z dalszych startów w tegorocznych Euro RX Supercar. Lotto ostatecznie nie przedłużyło naszej umowy, a na szybko trudno znaleźć kogoś w połowie sezonu, więc uznałem jako od wielu lat zawodowy kierowca, że w tej sytuacji nie ma sensu kontunować tego projektu. Tak na marginesie to bardzo mnie to "uwierało", że mój ukochany Rajd Polski pokrywa się z zawodami w Szwecji i po raz pierwszy od wielu lat zabraknie mnie w Mikołajkach. W tej nowej sytuacji znowu mogę tam przyjechać, spotkać się z moimi wiernymi fanami na przepięknych mazurskich oesach. I choć będzie to tylko jazda jako "0", to pojadę z Łukaszem Kurzeją kultową "babcią" czyli repliką Imprezy WRC z końca lat dziewięćdziesiątych. Myślę, że dla wielu z Was i dla mnie też będzie to swego rodzju podróż w czasie do okresu, gdy odnosiłem największe sukcesy. Zapraszam do Mikołajek!

 

:(

Twoją Subarką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, Hołek ma swoją replikę WRC, gdyby pojechał moim Hołkiem to by się ten samochód postarzał o 20 lat :)

 

Jak znam życie Hołek sobie poradzi, już raz został na lodzie zostawiony przez Orlen i dał sobie radę, nie mniej trochę przykro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Rallycross sezon 2017 zaczynamy :)

HOŁKA nie będzie w Barcelonie :(

ale za to Solberg w fabrycznym Polo:

http://rallycross.autoklub.pl/news/petter-testowal-polo,75011

i Loeb w nowym Peugeocie:

http://rallycross.autoklub.pl/news/loeb-chwali-nowego-peugeota,75082

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...