Jump to content

HOŁEEEK!!! w Rallycrossie ;)


Premo
 Share

Recommended Posts

Żeby nie rozpisywać sie w rożnych tematach, moze o poczynaniach Hołka i Martina w nowej dyscyplinie porozmawiamy tu.

Ktoś ma w planie wybrać sie na któreś z zawodów? Ja chyba tak :)

 

Już oficjalnie wiadomo, że Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski wystartują w tegorocznych rallycrossowych mistrzostwach świata w klasie LX Lites Cup.

 

Potwierdzenie tej informacji na oficjalnej konferencji prasowej będzie miało miejsce w najbliższy wtorek, ale już wiemy, że Hołek ze swoim uczniem będą kontynuowali współpracę w zupełnie innej dyscyplinie motorsportu.

 

Uczeń i mistrz nie wystartują jednak w topowej klasie Supercars, ale w nieco słabszej LX Lites Cup, gdzie w wyścigach biorą udział podobne konstrukcje, ale o mniejszej mocy bo 310 KM. Wszystkie samochody są identyczne, a bazę stanowi Ford Fiesta. Auta dla tej klasy przygotowuje firma Olsbergs MSE ze Szwecji, ale wiemy też, że samochody Polaków będzie obsługiwał polski zespół mechaników.

 

Kalendarz RX Lites Cup otwiera runda w Portugalii 25-26 kwietnia. Poniżej pełny kalendarz rozgrywek tej serii:

25-26.4 Pista Automóvel de Montalegre (P)

23-24.5 Lydden Hill Race Circuit (GB)

4-5.7 Höljesbanan (S)

22-23.8 Lånkebanen (N)

19-20.9 Circuit de Barcelona-Catalunya (E)

3-4.10 Istanbul Park (TR)

17-18.10 Autodromo di Franciacorta (I)

Edited by Premo
Link to comment
Share on other sites

 

czyli HOŁKA nie będzie na Polskim :( :( :(

 

Będzie B)

 

"Krzysztof Hołowczyc potwierdził start w Rajdzie Polski za kierownicą Forda Fiesty R5. W planach 100 km testów oraz start w Rajdzie Warmińskim."

Link to comment
Share on other sites

LOTTO Team przedstawił rallycrossowe plany na konferencji prasowej w Warszawie. Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski zaliczą cały cykl RX Lites Cup, prowadząc 310-konne Fiesty zbudowane przez firmę Olsbergs MSE w szwedzkim Nynäshamn.

 

Program startów obejmuje siedem imprez w ramach Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Polska dwójka wystąpi kolejno w Montalegre (25-26.4), na Lydden Hill (23-24.5), w Höljes (4-5.7), Hell (22-23.8), na Circuit de Barcelona-Catalunya (19-20.9), Istanbul Park (3-4.10) i Autodromo di Franciacorta (17-18.10).

Słabsza klasa została wybrana celowo na początek, żeby wszystkiego się nauczyć. Zawodnicy zapowiedzieli jednak, że powalczą o zwycięstwo w cyklu. Pierwsze testy odbyły się w środę i czwartek w Słomczynie. Oprócz pracowników Olsbergs MSE, w zespole znajdą się również polscy mechanicy.

 

Krzysztof Hołowczyc na razie nie chce mówić o ewentualnych dakarowych planach. Stwierdził jednak, że serce ciągnie go na Dakar. W Rajdzie Polski Hołek poprowadzi Fiestę R5. Plan obejmuje 100 km testów oraz przygotowawczy start w Rajdzie Warmińskim.

Juz kleją :)

post-708-0-45835700-1429276769_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Super wiadomość. Szkoda tylko, że nic bliżej nie ma :wacko: Rozumiem, że na imprezie World RX of Hockenheim nie będzie serii RX Lite Cup, bo już się zastanawiałem nad długim weekendem w Rzeszy B) 

Link to comment
Share on other sites

 

 

"Krzysztof Hołowczyc potwierdził start w Rajdzie Polski za kierownicą Forda Fiesty R5. W planach 100 km testów oraz start w Rajdzie Warmińskim."

 

 

 

w Höljes (4-5.7)

 

 

ten sam termin ale skoro ogłosił, że jedzie Polski to się bardzo cieszę :)  noclegi już załatwione  B)  

Link to comment
Share on other sites

"LVT jest na stronie mistrzostw, tak samo relacja powinna być, ale to tylko finał jest transmitowane. Po polsku to wszystko na PSE chyba, ale o 22, czyli "premiera", może reszta sezonu będzie live"

Takie info wrzucił chłopak na facebooku, jak będą streemy to będziemy kibicować przy kompach :)


Juz za pare godzin start :)
Komu kibicujecie?

:D
Krzysztof Hołowczyc zaliczył udany początek zmagań w RX Lites. Olsztynianin wygrał swój wyścig w pierwszej kwalifikacji, uzyskując przy okazji 4. czas, w drugiej części był 4. z 6. czasem. Hołek na półmetku rywalizacji zajmuje 5. miejsce. Martin Kaczmarski był 10. w pierwszej części, natomiast w drugiej nie zdołał dotrzeć do mety. Prowadzi Kevin Eriksson.
Link to comment
Share on other sites

Hołowczyc wygrał pierwszy rallycrossowy wyścig, w którym startował. Po czterech okrążeniach wyprzedził Olivera Erikssona o 0,480 sekundy, ale pierwsza trójka w drugim wyścigu była szybsza, stąd dopiero czwarte miejsce olsztynianina w podsumowaniu kwalifikacji. W drugim wyścigu poprzedzonym ulewą, Hołowczyc zajął czwartą lokatę - za Kevinem i Oliverem Erikssonami oraz Tobiasem Brinkiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...