Skocz do zawartości

Jaki bagażnik rowerowy wybrać?


Kardol

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna coraz cieplejsza a lato tuż tuż... Zastanawiam się nad bagażnikiem na rowery do samochodu. Polecacie jakieś konkretne rozwiązanie? Zastanawiam się nad czymś z oferty tego sklepu internetowego: [edycja moderatora]. Tylko nie wiem czy moge wybrać pierwszy lepszy który wpadnie mi w oko i spełni oczekiwania, czy stoi za tym większa filozofia? Jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jakiś spamer, który w chamski sposób reklamuje swój sklep...

Oczywiście, mam ogromny sklep internetowy z ponad 2 milionami części samochodowych i zamiast kupić sobie reklamę w serwisach branżowych to pisze posty na forum i liczę że ktoś kupi bagażnik na rowery ^^ 

 

Hak mam ale wolę coś na dach. andrzejmalut a jaki to model bagażnika? Budżet bez znaczenia ale bez przesady... ze złota nie musi być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardol, ja mam bagażnik/platformę na hak. Na dwa rowery, z własnym oświetleniem i miejscem na tablicę rejestracyjną. Taki bagażnik, to chyba najdogodniejsze rozwiązanie, najmniejsze opory powietrza, nie musisz targać na dach samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki na hak Thule Xpress zdaje się, w kształcie litery V, na 2 rowery. Na moje potrzeby wystarcza, ale rowery zasłaniają tablicę rejestracyjną, więc na długie wojaże raczej nie polecam.

A możesz napisać, jak to jest z tymi przepisami w Norwegii? Rozumiem, że tak jak w PL, tablice muszą być widoczne. A wolno, np. na bagażniku rowerowym na hak (platformie) powiesić "tablicę informacyjną"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz hak to dla 2-4 rowerów tylko bagażnik tylny. To jedyna słuszna opcja, ale trzeba mieć aby go docenić:

 

- nie dźwigasz rowerów na dach

- niski środek ciężkości

-zamykany w kilku miejscach

-minimalne opory powietrza

- dużo większą prędkość na autostradzie

- zakładasz go i sciagasz w 30 sek

-dach masz wolny np na box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam taki na hak Thule Xpress zdaje się, w kształcie litery V, na 2 rowery. Na moje potrzeby wystarcza, ale rowery zasłaniają tablicę rejestracyjną, więc na długie wojaże raczej nie polecam.

A możesz napisać, jak to jest z tymi przepisami w Norwegii? Rozumiem, że tak jak w PL, tablice muszą być widoczne. A wolno, np. na bagażniku rowerowym na hak (platformie) powiesić "tablicę informacyjną"?
Nie wiem. Ją mam tylną tablicę przyklejpną do klapy więc nie da się jej przełożyć. A jak wozilem rower to kontroli nie miałem.

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ją mam tylną tablicę przyklejpną do klapy więc nie da się jej przełożyć

 

i nie możesz. Tablice powinny być przymocowane do auta na stałe. Wydział komunikacji 1szt. nie wyda ale można zgłosić kradzież tablicy i mamy egz. montowany na bagażnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam taki na hak Thule Xpress zdaje się, w kształcie litery V, na 2 rowery. Na moje potrzeby wystarcza, ale rowery zasłaniają tablicę rejestracyjną, więc na długie wojaże raczej nie polecam.

A możesz napisać, jak to jest z tymi przepisami w Norwegii? Rozumiem, że tak jak w PL, tablice muszą być widoczne. A wolno, np. na bagażniku rowerowym na hak (platformie) powiesić "tablicę informacyjną"?
Nie wiem. Ją mam tylną tablicę przyklejpną do klapy więc nie da się jej przełożyć. A jak wozilem rower to kontroli nie miałem.

 

Sent with Tapatalk

 

Dlatego ja mam wydrukowaną tablicę, którą mam przyczepioną do platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ją mam tylną tablicę przyklejpną do klapy więc nie da się jej przełożyć

i nie możesz. Tablice powinny być przymocowane do auta na stałe. Wydział komunikacji 1szt. nie wyda ale można zgłosić kradzież tablicy i mamy egz. montowany na bagażnik ;)

Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, że mowa o Norwegii, a nie naszym kraju?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mają się zmienić od połowy roku i będzie można legalnie wystąpić o dodatkową tablicę na bagażnik

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17831722,Beda_dodatkowe_tablice_rejestracyjne_na_bagazniki.html

Zbiór obietnic przedwyborczych wg mnie. MIR wszystko robi z opóźnieniem, a to czego nie robi ma opóźnienie do kwadratu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...