Skocz do zawartości

Wysokie spalanie. 2,5 AT LPG.


Wojt_O

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że spalanie jest jednak za wysokie. Mój Legacy ma już ponad 330kkm i 16-17 litrów/100km palił tylko w zimie z boxem na dachu przy prędkościach przejazdowych 140-150 km/h.

Ogólnie spalanie w trasie było ok 11 LPG i 13LPG w mieście. Pół roku temu zmieniałem cały wydech i z średnicy 80cm przeszedłem na 90cm i spalanie spadło o 1 litr :).

Nie wiem ile auto ma przebiegu i ile bierze oleju. U mnie wymiana jest co 10kkm i leje olej 5w40, dolewam 0,5 litra oleju. Nie wiem na jakim jeździsz oleju i ile jego dolewasz pomiędzy wymianami.

Obstawiałabym, że był stosowany inny olej i masz częściowo zatkane katalizatory, co powoduje dodatkowe opory przepływu spalin a tym samym większe zużycie benzyny i gazu.

Ja jeżdżąc przepisowo w trasie schodzę poniżej 10 LPG lub 8PB. Dodam, że instalacja ma ponad 100kkm i jest to BIGAS by Jako.

Silnik jest prosty i zawsze można pokusić się jeszcze o regulację zaworów, choć złe luzy to nie 3-4 litry/100km większego zużycia.

Odnośnie stacji paliw tankuje od kilku lat przede wszystkim na Lotosie lub opcja dwa - Orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Od ostatniego wpisu zrobiłem jakieś 3,5kkm. Ogólny wniosek jest taki, że przy bardzo spokojnej jeździe jestem w stanie zejść do ok 15,5 litra w mieście i 14 litrów w trasie. Olej na którym jeżdżę to Motul półsyntetyk. Nie dolewam, bo nie bierze praktycznie nic. Wymiany co 10-12 kkm. Małą różnicę w spalaniu obserwuję w zależności od stacji, na której tankuję. I tak: na Statoil, Orlen przejeżdżam więcej km niż na BP czy zaprzyjaźnionej stacji obok, która daje dumpingowe ceny na gaz.

Po wymianie czujnika spalania stukowego nie zaobserwowałem zmniejszonego apetytu na paliwo, jednakże pokryła się ona z testowaniem spokojnej jazdy. Także nie wiem, czy wymiana miała jakikolwiek wpływ na spalanie.

Wczoraj sprawdziłem lambdę na stacji kontroli - wyniki w okolicach 1, więc raczej ok. Pomierzę jeszcze sondę na wszelki wypadek, ale nie sądzę by było z nią coś nie tak. Inna sprawa, że od czasu do czasu kasuję błąd 32 - czyli błąd sondy lub jej obwodu. Czytałem gdzieś jednak, że to błąd wskazujący na problem z grzałką a nie z samą sondą.

Co do zwiększonych oporów spalin...hmm, nie wiem jakie mogłyby być inne objawy takiej przypadłości.

Zastanawia mnie jeszcze jedna przypadłość, którą ciężko połączyć z wysokim spalaniem. Otóż praktycznie za każdym razem, kiedy wystartuję z zimnym silnikiem (czyt. po nocy) po przejechaniu około kilometra auto nagle gaśnie. Dzieje się to zazwyczaj przy dojeździe do świateł lub hamowaniu. Czasem po prostu gaśnie. Dzieje się to raz i później jest spokój. Dziwne, mam tak od jakiś 4 miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko... U mnie spalanie w mieście bez zmian czyli ok i 17-18 natomiast na trasie z Rzeszowa na Pomorze jaką ostatnio zaliczyłem z trzema dorosłymi, jedno małe dziecię i pełny bagażnik średnie spalanie wyszło 12 l. Prędkości zgodne z ograniczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko... U mnie spalanie w mieście bez zmian czyli ok i 17-18 natomiast na trasie z Rzeszowa na Pomorze jaką ostatnio zaliczyłem z trzema dorosłymi, jedno małe dziecię i pełny bagażnik średnie spalanie wyszło 12 l. Prędkości zgodne z ograniczeniami.

Czyli podobnie jak u mnie. Może te auta z automatami tak mają i nie ma co szukać dziury w całym?

18,7 litra... przy zwyczajnej, wręcz spokojnej jeździe po mieście. Nie, nie uważam żeby to było normalne. Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym temat najchetniej odpuścił, generalnie u mnie w aucie wszystko gra jak należy, jednak irytuje mnie to że tak dużo pali w porównaniu do tego co piszą inni forumowicze o spalaniu w mieście ok 15 l przy ciężkiej nodze. Jak ja bym swojego pałował to pewnie by łykał z 20 albo i lepiej..ból

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat.  Może przyda się komuś do porównania.

Średnia ze spalania przez ostatnie 80kkm to około 13 litrów w trasie i 16,5 w miescie. Mam dość ciężką nogę, także zakładam że można zejść do jakichś 11 i 15. Zauważyłem, że po regulacji zaworów spalanie nieznacznie spadło. Nie polecam tankowania na Ukrainie - pełen bak wypaliłem 2x szybciej niż polskiej/niemieckiej benzyny a autko przy odpalaniu na zimnym gasło przynajmniej ze 2-3 razy zanim zaczęło normalnie pracować. Już myślałem, że mojemu dziadlkowi zaczęło coś dolegać. Po zalaniu polską Pb wszelkie problemy zniknęły jak przy dotknięciu czarodziejską różdżką. Aha, i muszę jeszcze raz podkreślić: gaz gazowi nierówny. Tankuję na Orlenach (sorry za product placement) , jest żwawszy i lepiej chodzi niż na paliwach z innych stacji. Podobno nie wszystkie stacje z Orzełkiem mają dobre paliwo - niektóre są franczyzowe, ale staram się tankować zawsze na tych samych i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety AT robi różnice na niekorzyść spalania. 16l PB w jeździe miejskiej to normalne (silnik 2,5 NA + AT), a na LPG przy niekorzystnych warunkach pogodowych mój Forester łykał spokojnie 18-19l. Imho TTTM i korekty nie pomogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to fakt różnica między A/T a M/T  to wbrew pozorom nawet 3 litry. Znamiennym jest jednak fakt, że konkretne egzemplarze z identycznymi napędami mogą różnic się znacznie spalaniem między sobą. Mimo tego samego trybu jeżdżenia i kierowcy. Sprawdzone info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie wygląda tak (2005 2.5L)

 

trasa 240mil=387km a wchodzi około 44L gazu do mojej butli (prędkość na trasie 130km/h to będzie z 3 tys obrotów) 11.4 L/km

 

miasto hmm to tu jest już totolotek 14-23L/km

 

raz pamiętam że w pracy używałem auta do rozwożenia ulotek w mieście bardzo górzystym i w to zimie bez śniegu (2c) to spalanie mi wyszło 30.4 L/km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...