Skocz do zawartości

pompa sprzegla


bartek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Od kazdego? Bez roznicy z jakim silnikiem?:P to trzeba leciec do sklepu i dzialac wieczorem :P

z lanosika elegancko pasuje tylko ta pierwsza gumka ale to nie koniec moich problemów ze sprzęgłem, zacznę od początku. Sprzęgiełko chodziło elegancko lecz zapukała do mych drzwi panewka. Silnik wyremontowałem, tarczy sprzęgła było dokładnie 7.4mm. Myślę obije sobie odrazu okładziną organiczną i dalej będzie śmigać. Silnik złożony wleciał do budy i bach sprzęgła nie ma, okazało się ze sprzęgło wypada z docisku. Po "regeneracji" tarcza miała grubość 8mm i z docisku było coś trochę zdjęte.  Kupiłem nowy docisk i łożysko, złożyłem wszytko i sprzęgła dalej nie ma. Na próbę zmieniłem ten "popychacz" z wysprzęglika na dłuższy i dalej nic. No to co może pompka? zmieniłem tą gumkę i  nic, założyłem używany wysprzęglik no i co?.. dalej nic :P

Z powrotem na próbę ten dłuższy popychacz i o dziwo po pod pompowaniu sprzęgło zaczęło działać poprawnie, chodź jazdy testowej nie było jedynie w garażu na odpalonym biegi wrzucałem.

Podsumowując

Przed regeneracją sprzęgło działało i łożysko nie wypadało z docisku a po regeneracji, zmianie wysprzęglika i założeniu dłuższego popychacz w wysprzęgliku sprzęgło wróciło.

Możliwe że przy regeneracji została zrobiona za gruba tarcza i teraz jest za krótki oryginalny ten popychacz?

Już nie mam pomysłów co zrobić z tym sprzęgłem..

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba tak zrobię, jak nie pompka to juz tylko źle zregenerowana tarcza zostaje. W jak mają być ułożone te gumki w pompce? bo już głupieje i chcę mieć pewność że dobrze złożyłem


Subarak lata az milo ;) juz wszystko ogarniete, chyba cala noc dzis przejezdze hehe tylko do 3tys obrotow jak to wytrzymac :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...