Skocz do zawartości

Terkotanie ?


pawel_zf2003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W koncu zakupilem swoje pierwsze subaru :). Ogolnie super auto. Wiem ze sprzeglo sie konczy (kupilem po przegladzie w ASO) i to w zasadzie koniec wad. Ale pojawila sie jeszcze jedna. Taka dziwna.

Jak wylaczam auto i wyjmuje kluczyk ze stacyjki za schowkiem nad panelem radia slychac takie dziwne terkotanie. Trwa to roznie.1 - 4 sek. W koncu cisza i koniec. Jak wylacze sam zaplon (tak ze radio dalej gra) tego terkotania nie ma. Mial ktos cos podobnego ?.

Edytowane przez pawel_zf2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za schowkiem jest jest modul wentylatora i filtr przeciwpylkowy. Zdejmij schowek i zobacz co sie tam dzieje.

Tu masz instruktaz jak sie do tego dobrac (pomin rozbieranie panelu od strony srodkowej, wystarczy tylko zdjac ta boczna klapke od strony drzwi): 

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamykające się (skrzypiące) klapki nawiewów? A różnica w czasie trwania bierze się z aktualnych nastaw wentylacji (i drogi jaką musi pokonać klapka żeby wrócić do pozycji wyjściowej - że tak to naukowo ujmę :P)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Powoli ogarniam temat i niestety zaczyna trzeszczec nawet w czasie jazdy. Wystarczy ze zmniejsze temperature do 16 stopni, klima cos tam przelacza i zaczyna trzeszczec (terkotac). Trwa to jakis czas i cisza. Czy od strony schowka da sie do tego dobrac, czy trzeba demontowac cala gore (jak powiedzial mi znajomy mechanik). Problem w tym, ze sprawa o tyle pilna, ze malzonka strasznie mi o to marudzi. K..a wszystko sprawdzilem przed zakupem auta (maglowany w serwisie Subaru) a o klimie zapomnialem. Przy kupnie ustawiona byla na 20 stopni a wtedy nie terkocze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wylaczam auto i wyjmuje kluczyk ze stacyjki za schowkiem nad panelem radia slychac takie dziwne terkotanie. Trwa to roznie.1 - 4 sek

 

Takie cos mam od kilku lat, takze powiedzialbym TTTM :) Ale jesli terkocze podczas jazdy, to juz cos innego. Jesli tylko podczas chlodzenia, to moze sprezarka i dzwiek sie niesie?

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyjscia. Zaczne od schowka. Na rozbieranie calej gory jestem za cienki :(

Znalazlem taki obrazek. Moze komus sie przyda.

system.jpg

Obstawiam u siebie na klopoty z 12.

PS. Nie wiem czy wolno mi bylo wstawic to zdjecie. Jakby co to prosze admina o usuniecie :)


 

Jak wylaczam auto i wyjmuje kluczyk ze stacyjki za schowkiem nad panelem radia slychac takie dziwne terkotanie. Trwa to roznie.1 - 4 sek

 

Takie cos mam od kilku lat, takze powiedzialbym TTTM :) Ale jesli terkocze podczas jazdy, to juz cos innego. Jesli tylko podczas chlodzenia, to moze sprezarka i dzwiek sie niesie?

 

T.

Terkocze przez chwile. Pewnie poki klapki sie nie poustawiaja. Ale jest to wk... :(

Edytowane przez pawel_zf2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuscilem na razie temat. Trzeby by rozbierac jednak caly kokpit. A terkocze kilka chwil przy wlaczonym nawiewie na twarz. W trybie auto jak wlacza sie wlasnie taki nawiew to chwile poterkocze i spokoj. Jak manualnie ustawie na nogi czy na szybe, to wogole jest cisza. Dlatego gra chyba nie warta swieczki. Moze kiedys przy nieoczekiwanym przyplywie gotowki :).

Edytowane przez pawel_zf2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odswieze temat bo moze komus sie przyda. Ponoc TTTM :).

Mozna dostac sie do calego mechanizmu faktycznie od strony schowka.  Z wymiana ciut ciezej. Okazalo sie ze wyrabia sie jakis slimak i do wymiany caly silniczek napedzajacy te wszystkie blokadki klimatronika. Na ten moment znajomy mechanik jakos to to ustrojstwo ponaprawial, ale uczciewie powiedzial, ze gwarancji nie daje. Zeby bylo dobrze, trzeba wymienic ten silniczek. Mam jezdzic az padnie calkiem i zrobimy jak sie nalezy :). Czekam tylko na odpowiedz z Subaru jak z dostepnoscia i cena tego ustrojstwa. Poki co roboty jest na jakies 3-4 godziny. I co najwazniejsze, nie trzeba rozbierac calej deski, czego sie mocno obawialem.

 

PS. Zapomnialem dodac. Wrocilem jednak do tematu, bo oprocz terkotania wystapily niestety inne bardziej przykre konsekwencje. Przestaly sie otwierac nawiewy na twarz. Nie lecialo z nich zadne powietrze, co w tych temperaturach bylo malo komfortowe.

Edytowane przez pawel_zf2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...