Jump to content

Manifold relative pressure , jakie wartosci dla WRX

blasterpl
 Share

Recommended Posts

Czy te wartości ciśnienia są prawidłowe , pomiar przy gwałtownym i  max wciśnięciu pedału gazu na postoju  :unsure:

post-8393-0-21583300-1428826452_thumb.jpg

Edited by blasterpl

A się czepiłeś tego doładowania , mnie interesuje jakie ma być ciśnienie (podciśnienie) w sprawnym WRX na wolnych obr a nie jakieś doładowanie , doładowanie to nie to samo co ciśnienie w dolocie ;)

Mam problem z jak podejrzewam nieszczelnym dolotem , zanim zacznę rozbierać chce się dowiedzieć jakie wartości ciśnienia są optymalne.

ale problem w tym, że nie masz pojęcia co sprawdzasz, wymyśliłeś sobie jakiś parametr który nie ma pokrycia w rzeczywistości i nie jest powiązany z problemem zamiast oddać auto do mechanika, żeby to sprawdzili jak należy... jak już chcesz bardzo wiedzieć to tak, podciśnienie na wolnych jest ok. ale dziury w dolocie i tak możesz mieć.

• Downvote 2

Auto ma LPG?

Luzy zaworowe sprawdzałeś?

Przewody podciśnieniowe do zaworu EVAP, sprawdałeś?

Uszczelki pod kolektorem i okularami nowe? Stare?

Powinienenś szukać nieszczelności za przepustnicą aż do komory spalania. Tam musisz coś znaleźć.

• Upvote 1

tak, podciśnienie na wolnych jest ok. ale dziury w dolocie i tak możesz mieć.

Nie można było tak od razu.

Paulus w odróżnieniu od niektórych nie bije piany tylko zadaje konstruktywne  i wnoszące coś do tematu pytania.

Auto na LPG , luzy zaworowe 1500km temu ustawiane , narazie nic nie sprawdzałem chce się jak najwięcej  dowiedzieć zanim zacznę pruć.

Skoro u mnie pokazuje -0.8 Bar to jednak coś nie tak , trochę za duże to podciśnienie.

Edited by blasterpl

najpierw upewnij się że twoj przyrzad pomiarowy jest sprawny w 100% i pokazuje wartości zbliżone do rzeczywistości , zwłaszcza na podcisnieniu, wysokie podciśnienie jest niczym złym , z reguły pokazuje na szczelny silnik... 

• Upvote 1

Dla silników podciśnienie graniczne to 0,35 bar. Każda wyższa wartość oznacza nieszczelność w układzie dolotowym i komorze spalania.

Wartość podciśnienia -0,8 bar jest wartością prawidłową (chyba, że mówimy o ciśnieniu bezwzględnym to wtedy już nie jest dobra :) ) to oznacza ciśnienie bezwzględne w kolektorze 0,2 bara. Taka wartość jest dość rzadko spotykana ale nie nierealna. Często widuję silniki z ciśnieniem 0,26 bar

Co do skanu to bardzo niepokojąca jest wartość zarejestrowana jako wartość teraźniejsza (-59 kPa), bo to oznacza ciśnienie bezwzględne 0,41 bar. Trochę za dużo ... natomiast wartość -81 jest ok.

Przyczyn musisz poszukiwać w rejonach podanych przeze mnie we wcześniejszej wiadomości.

Dla silników podciśnienie graniczne to 0,35 bar. Każda wyższa wartość oznacza nieszczelność w układzie dolotowym i komorze spalania.

Wartość podciśnienia -0,8 bar jest wartością prawidłową (chyba, że mówimy o ciśnieniu bezwzględnym to wtedy już nie jest dobra :) ) to oznacza ciśnienie bezwzględne w kolektorze 0,2 bara. Taka wartość jest dość rzadko spotykana ale nie nierealna. Często widuję silniki z ciśnieniem 0,26 bar

Co do skanu to bardzo niepokojąca jest wartość zarejestrowana jako wartość teraźniejsza (-59 kPa), bo to oznacza ciśnienie bezwzględne 0,41 bar. Trochę za dużo ... natomiast wartość -81 jest ok.

Przyczyn musisz poszukiwać w rejonach podanych przeze mnie we wcześniejszej wiadomości.

większej bzdury jak dodatnie podciśnienie to w życiu nie widziałem

większej bzdury jak dodatnie podciśnienie to w życiu nie widziałem

Faktycznie mój błąd, miało być ciśnienie bezwzględne 0,35 bar.