Jump to content

Brak mocy w zakresie 2-3 tyś

Tomaxx89
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem nowym forumowiczem, posiadam forestera 2.0 122 km, ok 5 tyś temu założyłem instalacje gazową STAG pojazd był w naprawie w Józefowie u nieautoryzowanego serwisu Subaru który nic nie zdiagnozował oprócz wymiany świec i przewodów. Problem polega na tym iź od wolnych obrotów jest brak mocy aż do 3tyś. Po przekroczeniu 3 tyś jest odczuwalne jakby otworzył sie drugi zawór i wtedy dopiero auto zaczyna przyśpieszać. Być może temet ten był już wielokrotnie przerabiany na forum ale proszę o pomoc. Mam znajomego z takim samym silnikiem więc może zamieniłbym jakąś część w celu zdiagnozowania. Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.

Nie rozumiem, tak stwierdził mechanik z Józefowa. A co do tego tematu który niby się powtarza, nie ma zbyt wiele konkretów.

Edited by Tomaxx89

Na początek zmień mechanika. Wymianę świec i przewodów mogłeś sam zrobić. A po wymianie świec i przewodów poprawa na plus czy bez zmian? od kiedy  silnik stracił moc? tak z dnia na dzień czy po wizycie w warsztacie lub po montażu LPG? 

Tak gasnie wydaje mi sie ze spalanie wzroslo natomiast co jeszcze zauwazylem to ze po delikatnym wciskaniu gazu auto przyspiesza normalnie a gdy wcisne do podlogi to zamula i praktycznie nie przyspiesza. Znacie moze w okolicach minska mazowieckiego, siedlce, warszawa?