Skocz do zawartości

Impreza GT, nowy zakup, kilka pytań.


Lewy_Rally

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Na początku chciałbym się przywitać bo jestem tu nowy ponieważ od niedawno jestem posiadaczem pierwszego Subaru i jest to Impreza GT 94'   
Z auta jestem na razie bardzo zadowolony ale jest kilka rzeczy, które chce poprawić... 
Auto ma wsadzony ECU Master na 2 mapach, 0,5 bara i 1 bar, auto zaczyna jechać od 3500-4000 tys obr/min co mnie trochę denerwuje. Rozmawiałem ze znajomym, który siedzi w Subaru i mówił, że te GT'tki tak mają. I tu moje pytanie? Czy to prawda i czy można to poprawić lub zniwelować wgrywając inną mapę? Czy ktoś na forum tym się zajmuje   
Drugie pytanie dotyczy rozrządu, na jakich częściach to najlepiej zrobić i czy tłumik drgań również zmienia się zawsze wraz z wyminą rozrządu? 
Trzecie dotyczy intercooler'a. Chcę go wymienić bo jest trochę pognieciony i przy okazji wsadziłbym jakiś większy, jaki najlepiej wsadzić, podobno podejdzie od WRX'a new age, jest dużo większy? Wolałbym wsadzić taki aby pozostał na swoim miejscu, a nie wylądował w zderzaku 

Chciałbym jeszcze pomodzić przy hamulcach, czy 4 tłoczkowe od WRX'a pasują P&P ? Trzeba zmieniać też jarzma? 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Lewy_Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym jeszcze pomodzić przy hamulcach, czy 4 tłoczkowe od WRX'a pasują P&P ?

 

Podejda bez problemu.

 

Co do tmic - jak na drugim forum pisalem, jak chcesz cos wiekszego, a nieprzesadnie klopotliwego, to TMIC z WRX powinien dac rade.

Duzo tego i niedrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drugie pytanie dotyczy rozrządu, na jakich częściach to najlepiej zrobić i czy tłumik drgań również zmienia się zawsze wraz z wyminą rozrządu? 

Najlepiej oryginalny Subaru,nawet jeśli trochę droższy,to spokój na 100tys.km jest wart różnicy w cenie.Zmieniamy kompletny rozrząd łącznie z tłumikiem i czasem z pompą wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym jeszcze pomodzić przy hamulcach, czy 4 tłoczkowe od WRX'a pasują P&P ?

 

Podejda bez problemu.

 

Co do tmic - jak na drugim forum pisalem, jak chcesz cos wiekszego, a nieprzesadnie klopotliwego, to TMIC z WRX powinien dac rade.

Duzo tego i niedrogo.

 

Czyli na moje jarzma wchodzą normalnie tak? Tarcze też trzeba zmieniać pod te zaciski? 

Właśnie chyba się skuszę na ten od WRX, dużo jest zabawy żeby go tam upchnąć? :)

Sory, że tak wypytuje o wszystko ale to jest mój pierwszy Subek. 

 

 

 

Drugie pytanie dotyczy rozrządu, na jakich częściach to najlepiej zrobić i czy tłumik drgań również zmienia się zawsze wraz z wyminą rozrządu? 

Najlepiej oryginalny Subaru,nawet jeśli trochę droższy,to spokój na 100tys.km jest wart różnicy w cenie.Zmieniamy kompletny rozrząd łącznie z tłumikiem i czasem z pompą wody.

 

No własnie nie wiedziałem jak jest z tym tłumikiem. Zmienię komplet wraz z pompą :)

 

 

 

 

A jeszcze pytanie co do poliuretanu na przód, gdzie najlepiej kupić i jakiej firmy? 

Edytowane przez Lewy_Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...