Skocz do zawartości

radio 2 din do kamery cofania


frommert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

muszę do Outbaka 2001 H6 zmienić radio i zamontować kamerę cofania. Samochodem oprócz mnie jeździ moja żona i ma mały problem.

Jako, że mam niewielki budżet wybrałem 3 radia z możliwością podłączenia kamery cofania, ale komletnie nie wiem co wybrać. Do tego muszę dobrać kamerę cofania o czym już nie mam zielonego pojęcia.

Radia które wybrałem to:

1. JVC KW-V10

2. Sony XAV-65

3. Pioneer AVH-170dvd

Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

Edytowane przez frommert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagany budżet co prawda przekroczysz, ale możliwości duuużo większe- czemu nie kombajn na "androidzie"?

 

http://allegro.pl/android-4-2-3g-wifi-car-pc-gps-dvd-bt-kamera-tv-i5198197255.html

lub bliżej źródła z niebezpieczeństwem VATu i cła http://www.dx.com/p/joyous-1024-600-hd-screen-android-4-4-4-car-radio-system-gps-navi-wifi-3g-dvr-obd-airplay-380780#.VSdRKvmsWao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W służbowym mam Blaupunkta New York za prawie 3k, dziwnym trafem ma łudząco podobna obsługę i menu jak GMS, teraz myślę o czymś na androidzie, jeżeli będzie choć w części tak dobre jak chińszczyzna GMS to będę zadowolony.

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaupunkt robił cały projekt dla GMSa. Na forum elektroda jest duży wątek o GMS - warto poczytać.

W sumie to zrezygnowałem z kamery na rzecz czujników Amervoxa to i radia będę chyba szukał innego, ale decyzji jeszcze nie podjąłem. Rozmawiałem z jednym z najlepszych warsztatów car-audio w Olsztynie i polecali GMS ale model 6401 - bardzo stabilny i niezawodny. Ja jestem w kropce, w sumie nie wiem co teraz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dalej bo ładny dźwięk plus automapa w porównaniu z możliwościami tabletu to mało: można uruchomić yanosika, Google maps, nagrywanie obrazu z przedniej kamery,torque ... A to jest już ciekawe, choć najlepiej przed zakupem byłoby zobaczyć ten chiński wynalazek w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że podobne mamy wymagania. To z allegro to kiszka ale już to www.dx.com/p/joyous-1024-600-hd-screen-android-4-4-4-car-radio-system-gps-navi-wifi-3g-dvr-obd-airplay-380780#.VSdRKvmsWao wydaje się być konkret. Ma większą rozdzielczość niż pozostałe które mi udało się znaleźć i androida 4.4

 

Wysłano z Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radio z Androidem, tyle że w Imprezie, jak dla mnie świetna sprawa. Wsiadam do auta, odpalam, radio się uruchamia, wrzucam wsteczny - mam obraz z kamery cofania, nie muszę czekać aż Android wystartuje żeby mieć obraz z kamerki. Jak tylko system się załaduje to łączy się po BT z moim telefonem, telefon natomiast wie że jak podłączy się po BT z radiem do ma odpalić Hotspota WiFi, do HotSpota natomiast łączy się radio i ma neta. Automatycznie startuje: Yanosik, program do nagrywania z przedniej kamerki (kamerka USB podpinana do radia), oraz Torque widget łączy się po OBD z kompem (statystki spalani) no i oczywiści zaczyna lecieć muzyka z karty SD. To wszystko bez ŻADNEJ mojej ingerencji, wystarczy że mam gdzieś przy sobie/aucie telefon i włożę kluczyk do stacyjki. Niczego ręcznie nie klikam nie ustawiam nie włączam. Ruszam i mam już Yanosika gotowego, mam video-rejestrator, mam google maps z info o korkach, mam pogodę, mam podgląd na parametry auta z OBD. Pasażer chce puścić Ci jakiś kawałek? Proszę bardzo, jest youtube, można spotify zainstalować. Do tego można podpiąć do radia sterowanie z kierownicy. Mam radio parę miesięcy dopiero ale nic się nie zdążyło w nim popsuć. Jak gra? Nie wiem bo niestety (a może i stety) nie mam dobrego słuchu, ale wydaje mi się że z fabrycznymi głośnikami w Imprezie to szału nie będzie. Chciałem kupić radio markowe z Androidem ale był wtedy (może teraz jest inaczej) tylko parrot z jakimś archaicznym starym Androidem i procesorem z jednym rdzeniem który nie dawał rady.

 

Żeby nie było że tak kolorowo to:

- Android startuje z 20-30s, do tego czasu nie ma Yanosika czy video-rejestratora.

- Jest sklep z aplikacjami, ale nie wszystkie są kompatybilne z tym urządzeniem. Nie znaczy to że nie da się ich zainstalować, po prostu są niewidoczne w sklepie, trzeba pobrać samemu apk i zainstalować ręcznie na radiu (tak miałem z Yanosikiem).

- Przyciski (fizyczne) od przerzucania piosenek działają tylko z domyślnym odtwarzaczem muzyki który jest kijowy (czyt. ubogi)

- Radia te są dość drogie

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radio z Androidem, tyle że w Imprezie, jak dla mnie świetna sprawa. Wsiadam do auta, odpalam, radio się uruchamia, wrzucam wsteczny - mam obraz z kamery cofania, nie muszę czekać aż Android wystartuje żeby mieć obraz z kamerki. Jak tylko system się załaduje to łączy się po BT z moim telefonem, telefon natomiast wie że jak podłączy się po BT z radiem do ma odpalić Hotspota WiFi, do HotSpota natomiast łączy się radio i ma neta. Automatycznie startuje: Yanosik, program do nagrywania z przedniej kamerki (kamerka USB podpinana do radia), oraz Torque widget łączy się po OBD z kompem (statystki spalani) no i oczywiści zaczyna lecieć muzyka z karty SD. To wszystko bez ŻADNEJ mojej ingerencji, wystarczy że mam gdzieś przy sobie/aucie telefon i włożę kluczyk do stacyjki. Niczego ręcznie nie klikam nie ustawiam nie włączam. Ruszam i mam już Yanosika gotowego, mam video-rejestrator, mam google maps z info o korkach, mam pogodę, mam podgląd na parametry auta z OBD. Pasażer chce puścić Ci jakiś kawałek? Proszę bardzo, jest youtube, można spotify zainstalować. Do tego można podpiąć do radia sterowanie z kierownicy. Mam radio parę miesięcy dopiero ale nic się nie zdążyło w nim popsuć. Jak gra? Nie wiem bo niestety (a może i stety) nie mam dobrego słuchu, ale wydaje mi się że z fabrycznymi głośnikami w Imprezie to szału nie będzie. Chciałem kupić radio markowe z Androidem ale był wtedy (może teraz jest inaczej) tylko parrot z jakimś archaicznym starym Androidem i procesorem z jednym rdzeniem który nie dawał rady.

 

Żeby nie było że tak kolorowo to:

- Android startuje z 20-30s, do tego czasu nie ma Yanosika czy video-rejestratora.

- Jest sklep z aplikacjami, ale nie wszystkie są kompatybilne z tym urządzeniem. Nie znaczy to że nie da się ich zainstalować, po prostu są niewidoczne w sklepie, trzeba pobrać samemu apk i zainstalować ręcznie na radiu (tak miałem z Yanosikiem).

- Przyciski (fizyczne) od przerzucania piosenek działają tylko z domyślnym odtwarzaczem muzyki który jest kijowy (czyt. ubogi)

- Radia te są dość drogie

Hej, dzięki za rozwinięcie tematu. Napiszesz jaki model posiadasz? Dokładnie takie opcje mnie interesują.

 

Wysłano z Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio wygląda spoko, też się nad nim zastanawiałem. Napisz obowiązkowo jak wrażenia po odpaleniu :-)

 

Wysłano z Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czyms takim można instalować mapy HERE ? Normalnie jak w każdym urządzeniu z androidem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...