Jump to content

radio 2 din do kamery cofania

frommert
 Share

Recommended Posts

Witam,

muszę do Outbaka 2001 H6 zmienić radio i zamontować kamerę cofania. Samochodem oprócz mnie jeździ moja żona i ma mały problem.

Jako, że mam niewielki budżet wybrałem 3 radia z możliwością podłączenia kamery cofania, ale komletnie nie wiem co wybrać. Do tego muszę dobrać kamerę cofania o czym już nie mam zielonego pojęcia.

Radia które wybrałem to:

1. JVC KW-V10

2. Sony XAV-65

3. Pioneer AVH-170dvd

Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

Edited by frommert

Wymagany budżet co prawda przekroczysz, ale możliwości duuużo większe- czemu nie kombajn na "androidzie"?

http://allegro.pl/android-4-2-3g-wifi-car-pc-gps-dvd-bt-kamera-tv-i5198197255.html

lub bliżej źródła z niebezpieczeństwem VATu i cła http://www.dx.com/p/joyous-1024-600-hd-screen-android-4-4-4-car-radio-system-gps-navi-wifi-3g-dvr-obd-airplay-380780#.VSdRKvmsWao

Tylko te radia to totalna chinszczyzna. Ciężko nazwać to graniem a awaryjność. .

Miałeś czy 'wydaje Ci sie'? Chińczyk typu gms mają lepsze podzespoły niż nie jeden markowy :-)

Wysłano z Mi4

W służbowym mam Blaupunkta New York za prawie 3k, dziwnym trafem ma łudząco podobna obsługę i menu jak GMS, teraz myślę o czymś na androidzie, jeżeli będzie choć w części tak dobre jak chińszczyzna GMS to będę zadowolony.

Edited by PrzemekB

Ja się zastanawiam pomiędzy gms a androidem. Ten model co podałeś wygląda ok, ciekaw jestem czemu szukasz dalej. :) ICARTECH ma to samo co gms + nowe modele na androida ale niestety cenowo drogie.

Wysłano z Mi4

Blaupunkt robił cały projekt dla GMSa. Na forum elektroda jest duży wątek o GMS - warto poczytać.

W sumie to zrezygnowałem z kamery na rzecz czujników Amervoxa to i radia będę chyba szukał innego, ale decyzji jeszcze nie podjąłem. Rozmawiałem z jednym z najlepszych warsztatów car-audio w Olsztynie i polecali GMS ale model 6401 - bardzo stabilny i niezawodny. Ja jestem w kropce, w sumie nie wiem co teraz robić.

Szukam dalej bo ładny dźwięk plus automapa w porównaniu z możliwościami tabletu to mało: można uruchomić yanosika, Google maps, nagrywanie obrazu z przedniej kamery,torque ... A to jest już ciekawe, choć najlepiej przed zakupem byłoby zobaczyć ten chiński wynalazek w akcji.

Widzę że podobne mamy wymagania. To z allegro to kiszka ale już to www.dx.com/p/joyous-1024-600-hd-screen-android-4-4-4-car-radio-system-gps-navi-wifi-3g-dvr-obd-airplay-380780#.VSdRKvmsWao wydaje się być konkret. Ma większą rozdzielczość niż pozostałe które mi udało się znaleźć i androida 4.4

Wysłano z Mi4

Mam radio z Androidem, tyle że w Imprezie, jak dla mnie świetna sprawa. Wsiadam do auta, odpalam, radio się uruchamia, wrzucam wsteczny - mam obraz z kamery cofania, nie muszę czekać aż Android wystartuje żeby mieć obraz z kamerki. Jak tylko system się załaduje to łączy się po BT z moim telefonem, telefon natomiast wie że jak podłączy się po BT z radiem do ma odpalić Hotspota WiFi, do HotSpota natomiast łączy się radio i ma neta. Automatycznie startuje: Yanosik, program do nagrywania z przedniej kamerki (kamerka USB podpinana do radia), oraz Torque widget łączy się po OBD z kompem (statystki spalani) no i oczywiści zaczyna lecieć muzyka z karty SD. To wszystko bez ŻADNEJ mojej ingerencji, wystarczy że mam gdzieś przy sobie/aucie telefon i włożę kluczyk do stacyjki. Niczego ręcznie nie klikam nie ustawiam nie włączam. Ruszam i mam już Yanosika gotowego, mam video-rejestrator, mam google maps z info o korkach, mam pogodę, mam podgląd na parametry auta z OBD. Pasażer chce puścić Ci jakiś kawałek? Proszę bardzo, jest youtube, można spotify zainstalować. Do tego można podpiąć do radia sterowanie z kierownicy. Mam radio parę miesięcy dopiero ale nic się nie zdążyło w nim popsuć. Jak gra? Nie wiem bo niestety (a może i stety) nie mam dobrego słuchu, ale wydaje mi się że z fabrycznymi głośnikami w Imprezie to szału nie będzie. Chciałem kupić radio markowe z Androidem ale był wtedy (może teraz jest inaczej) tylko parrot z jakimś archaicznym starym Androidem i procesorem z jednym rdzeniem który nie dawał rady.

Żeby nie było że tak kolorowo to:

- Android startuje z 20-30s, do tego czasu nie ma Yanosika czy video-rejestratora.

- Jest sklep z aplikacjami, ale nie wszystkie są kompatybilne z tym urządzeniem. Nie znaczy to że nie da się ich zainstalować, po prostu są niewidoczne w sklepie, trzeba pobrać samemu apk i zainstalować ręcznie na radiu (tak miałem z Yanosikiem).

- Przyciski (fizyczne) od przerzucania piosenek działają tylko z domyślnym odtwarzaczem muzyki który jest kijowy (czyt. ubogi)

- Radia te są dość drogie

• Like 1

Mam radio z Androidem, tyle że w Imprezie, jak dla mnie świetna sprawa. Wsiadam do auta, odpalam, radio się uruchamia, wrzucam wsteczny - mam obraz z kamery cofania, nie muszę czekać aż Android wystartuje żeby mieć obraz z kamerki. Jak tylko system się załaduje to łączy się po BT z moim telefonem, telefon natomiast wie że jak podłączy się po BT z radiem do ma odpalić Hotspota WiFi, do HotSpota natomiast łączy się radio i ma neta. Automatycznie startuje: Yanosik, program do nagrywania z przedniej kamerki (kamerka USB podpinana do radia), oraz Torque widget łączy się po OBD z kompem (statystki spalani) no i oczywiści zaczyna lecieć muzyka z karty SD. To wszystko bez ŻADNEJ mojej ingerencji, wystarczy że mam gdzieś przy sobie/aucie telefon i włożę kluczyk do stacyjki. Niczego ręcznie nie klikam nie ustawiam nie włączam. Ruszam i mam już Yanosika gotowego, mam video-rejestrator, mam google maps z info o korkach, mam pogodę, mam podgląd na parametry auta z OBD. Pasażer chce puścić Ci jakiś kawałek? Proszę bardzo, jest youtube, można spotify zainstalować. Do tego można podpiąć do radia sterowanie z kierownicy. Mam radio parę miesięcy dopiero ale nic się nie zdążyło w nim popsuć. Jak gra? Nie wiem bo niestety (a może i stety) nie mam dobrego słuchu, ale wydaje mi się że z fabrycznymi głośnikami w Imprezie to szału nie będzie. Chciałem kupić radio markowe z Androidem ale był wtedy (może teraz jest inaczej) tylko parrot z jakimś archaicznym starym Androidem i procesorem z jednym rdzeniem który nie dawał rady.

Żeby nie było że tak kolorowo to:

- Android startuje z 20-30s, do tego czasu nie ma Yanosika czy video-rejestratora.

- Jest sklep z aplikacjami, ale nie wszystkie są kompatybilne z tym urządzeniem. Nie znaczy to że nie da się ich zainstalować, po prostu są niewidoczne w sklepie, trzeba pobrać samemu apk i zainstalować ręcznie na radiu (tak miałem z Yanosikiem).

- Przyciski (fizyczne) od przerzucania piosenek działają tylko z domyślnym odtwarzaczem muzyki który jest kijowy (czyt. ubogi)

- Radia te są dość drogie

Hej, dzięki za rozwinięcie tematu. Napiszesz jaki model posiadasz? Dokładnie takie opcje mnie interesują.

Wysłano z Mi4