Skocz do zawartości

Forester SF - wymiana uszczelek pokrywy zaworów, moment śrub


GreyD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie pisałem jeszcze nic w temacie z przywitaniami, ponieważ dopiero waham się, czy zakupić swoje pierwsze Subaru ;) Ogólnie - jestem z Poznania i chcę jechać we wtorek oglądać auto we Wrocławiu, choć ciągle coś nie umiem się przekonać...

 

W aucie teoretycznie są do wymiany uszczelki pokryw zaworów i jeden z amortyzatorów tylnych (bez Nivo) - jak w temacie konkretne pytanie dot. pierwszego z problemów. Nie boję się zabawy z autami i może pokusiłbym się o wymianę uszczelek samemu, jednak nie mogę nigdzie znaleźć dokładnie momentu z jakim trzeba przykręcić śruby (silnik 2.0T, według VINu z aukcji i ruskiej stronki z FAQ jest to EJ205), a całego manualu nie ściągnę (o ile gdzieś jest?), bo jestem w trakcie przeprowadzki i mam jedynie internet na kartę w komórce...

 

1. Jedyny temat z zagranicznego forum, podpowiada dla silnika EJ25 (?) siłę 5 +/-1 Nm (załącznik - śruby oznaczone T2) - czy to będzie prawidłowe?

2. Jaki numer uszczelek szukać do danego silnika?

3. Kwestia silikonu - w jakich miejscach należałoby go użyć i jaki?

4. Czy w Poznaniu /ew okolice jest jakikolwiek warsztat godny polecenia? lub ktokolwiek chociażby do wymiany poglądów ;)

 

5. Jakiś warsztat lub osoba z Wrocławia która pomogła by w przeglądzie przed zakupem?

 

Z góry thx :)

post-21370-0-66527200-1428159809_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też mam podobny problem u siebie w Forku muszę wymienić te uszczelki,a przy okazji świece,tylko nie wiem ,czy starczy mi tam miejsca żeby to ogarnąć bez lewarowania silnika. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silnik EJ205, można wymienić uszczelki bez lewarowania. Świece tak samo. Od góry trzeba odkręcić zbiorniczek spryskiwaczy, akumulator, filtr powitrza wlew oleju do silnika no i co tam komu pasuje tak żeby było wygodnie. Od dołu część kolektora wydechowego. Najlepej na kanale to robić albo na podnośniku. Mi wymiana świec zajęła 2-3 godz. Robiłem to pierwszy raz. Wymiana uszczelek ciut dłużej bo trzeba dokładnie odtłuścić pokrywy i brzegi głowicy. Trochę gimnastyki jest ale do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitan-hak,dzięki za informacje,może w najbliższym czasie wezmę się za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...