Skocz do zawartości

Jak wyłączyć bright ?


misiekgdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki mały problem z funkcją bright. Uruchomiła mi się przy zmianie akumulatora a jak się później dowiedziałem to poprzedni właściciel wymienił zegarek z przyciskiem bright na taki bez tego przycisku ale przed zamianą wyłączył funkcje a stary zegarek umieścił w śmietniku. Szukałem na allegro i na olx zegarka z bright ale nic niema, a już mnie to zaczyna denerwować że nic nie widzę na panelu klimy czy radia jak słońce przyświeci a teraz będzie tego słońca coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a już mnie to zaczyna denerwować że nic nie widzę na panelu klimy czy radia jak słońce przyświeci a teraz będzie tego słońca coraz więcej.

Witaj w klubie :). Na panelu radia w subaru nic nie widać nawet gdy słońce nie świeci - przynajmniej u mnie. Trzeba poczekać do zmroku he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki mały problem z funkcją bright. Uruchomiła mi się przy zmianie akumulatora a jak się później dowiedziałem to poprzedni właściciel wymienił zegarek z przyciskiem bright na taki bez tego przycisku ale przed zamianą wyłączył funkcje a stary zegarek umieścił w śmietniku. Szukałem na allegro i na olx zegarka z bright ale nic niema, a już mnie to zaczyna denerwować że nic nie widzę na panelu klimy czy radia jak słońce przyświeci a teraz będzie tego słońca coraz więcej.

Po wyjęciu aku podświetlanie domyślnie pozostaje wygaszone. Dopiero naciśnięcie "BRIGHT" powoduje rozświetlenie wyświetlacza LCD zegarów. Załączam schematy wersji 2005 (zegarek posiada BRIGHT) i 2006 zegarek nie posiada tej funkcji. Ze schematu wersji 2005 wynika, że przycisk "bright" steruje bazą tranzystora, by sygnał z BIU (pin A30) podłączony do kolektora pinem 2 zegarka trafiał na emiter podłączony do masy. Może się mylę, ale krótkotrwałe podanie na pinie 2 masy powinno spowodować rozświetlenie LCD. :)

CLOCK_2005.pdf

CLOCK_2006.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ostatnio sprzątałem w garażu i wyrzuciłem taki wyświetlacz...z BRIGHT nawet byłem przed chwilą sprawdzić czy się nie uchował...niestety. :) Napisz na forum w dziale kupie że potrzebujesz nie do końca sprawny... oby tylko ten przycisk był...na pewno ktoś takowy posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...