Skocz do zawartości

"Strzelające" hamulce


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy to co słychać na filmikach to normalna sprawa? Występuje to po kilku ostrzejszych hamowaniach, nigdy na zimno czy przy normalnych hamowaniach.

 

No i też mnie interesuje co to strzela? Tarcza (łączenie z dzwonem) czy może coś w zaciskach (klocki)?

 

 

Druga sprawa której jestem ciekaw to pewien defekt tarczy. Na filmiku widać czarną kreskę wokół tarczy (wygląda to dużo gorzej niż jest w rzeczywistości). Jest to czarne bo się ubrudziło od klocka. W rzeczywistości jest to takie zgrubienie które nie ściera się równo  z resztą tarczy (nie jest to na całym obwodzie tarczy, z drugiej strony tego nie ma). Zrobiło to rysę na klocku.

W związku z tym postanowiłem przetoczyć tarczę, ale nóż tego nie wziął. "Spece" rozłożyli ręce.

 

 

 

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt stygnącego "żelazka". :mrgreen:

Występuje również i u mnie przy rozgrzanych hamulcach i tylko lekko lub wcale nie schłodzonych. ;)

Też zestaw od AP Racing,tarcza na aluminiowym dzwonie itp.Objawy od kilku sezonów takie same,bez ujemnych wpływów,przynajmniej ja takich nie stwierdziłem. :)

Co do ryski na tarczy,to być może jakiś mały defekt tarczy podczas produkcji,przy wyżłobieniu dość głębokiej rysy w klocku,może sprawić kłopot z obcieraniem klocka o tarczę i nagrzewanie się tarczy,klocków itd.

Może równie dobrze za jakiś czas ulec zatarciu i śladu po rysce nie będzie.Okaże się za parę lub naście tys.km. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :).

 

Jeśli chodzi o tą ryskę, wybrzuszenie to wygląda to tak jakby materiał w tym miejscu był dużo twardszy od reszty tarczy. Właśnie zamieniłem miejscami klocki w zacisku żeby tym równym zetrzeć to wybrzuszenie. Zobaczymy jak to wyjdzie :). Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@owad, cykanie  to mikroprzemieszczenia stykających się  materiałow i trących o siebie przy stygnięciu-możesz olać. Ale tą ryskę przesłałbym gdzieś na foto  do producenta tarczy czy coś , bo żeby  nie była przyczyną pęknięcia --chodzi o niejednorodność rozszerzania cieplnego.

 

Wszystkim niezłych jaj życzę na Święta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...