Jump to content

Forester 2.0 NA 2001 dziwne zachowanie silnika

JedrulaL
 Share

Recommended Posts

Witam.
Mam taki dziwny problem z moim niedawno kupionym Forkiem z LPG.
Mianowicie silnik po odpaleniu na benzynie utrzymuje obroty w okolicy 1,5tys, po chwili powoli opuszcza koło 800 zaczyna szarpać, wtedy podciąga  do 1,5-2tys. obrotów, sytuacja powtarza się do momentu aż silnik albo sam zgaśnie albo zagrzeje się i po lekkim dodaniu gazu z pedała przełączy na LPG. Jak np. ruszę na benzynie to jedzie ale szarpie, na LPG dużo lepiej, nie gaśnie.
Chciałem się spytać jaka może być tego przyczyna, świece sprawdzone, co prawda są to zwykłe do benzyny a nie do gazu, ale wcześniej problemów nie było.
Jakie potencjalne przyczyny tego zachowania mogę jeszcze sam sprawdzić bez wizyty w warsztacie, śrubokręt mi nie obcy więc chciał bym możliwie dużo zrobić samemu.

Przy instalacji LPG zawory trzeba kontrolować/regulować znacznie częściej,co ok.50tys. przebiegu.Kiedy to było robione?

Edited by cybel

A "misfire" na cyindrach pojawiają się?

Zacząłbym,tak jak powiedział Cybel,od sprawdzenia luzu zaworowego.A jak luz będzie sprawdzony to trzeba zajrzeć w układ zapłonowy.

Wszystko to można zrobić samemu chociaz lepiej znaleźć kogoś kto to już robił,a koszt to duży nie jest.

Check engine się nie świeci, myślałem jeszcze nad wymianą przewodów NW bo na dość stare wyglądają.

Zaworów wolę sam nie ruszać.

Gdzieś czytałem że można jeszcze odłączyć akumulator żeby mapy zresetować, nie iwem czy to ma sens.

Zacznij od sprawdzenia/ustawienia luzu.Przewody swoją droga można wymienić,ale gdyby to była ich wina to według mnie check powinien się świecić.

Akumulator zostaw sobie na koniec ;)