Skocz do zawartości

Zestaw naprawczy zacisku hamulca przedniego


Malkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie pytania:

 

1. Czy do mojego Forestera są różne typy zacisków hamulcowych przednich ?

2. Gdzie w PL można kupić zestawy naprawcze, tanio przez net ?

3. Czy można kupić same osłony gumowe tłoczka ?

 

Szukam na stronach w FR ale widzę że żaby mają ten sam odwieczny problem, zepsuła się gumka - trzeba zmienić zacisk, a najlepiej samochód  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszesz. Ja kupuje u Edwina. Szukaj Carfit albo Carsport. We francji jest kilku ktorzy maja czesci do subaru. W srode wracam do domu to ci wyslę linki. Ale i tak od Edwina szybciej dojdzie i bedzie taniej

Gdzie mieszkesz de Francji?

Edytowane przez dzioba
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salut, 

 

W 43 dép. przeniosłem się 4 lata temu z Le Puy en Velay, kilka km dalej do Rosières.

Czekam zatem na info, może być prv.

Ładną okolicę masz, w 2012 byliśmy na wakacjach w St. Raphael.


Panowie i Panie ponawiam pytanie, czy w modelu 99 był tylko jeden typ czy wiele typów zacisków hamulca przedniego ? Jaki jest ewentualny rozmiar gumki / tłoczka ? Zakładam że dla modelu SF jest to 43mm.

Edytowane przez Malkontent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO był jeden. Tzn. szukając do mojego starego SF-a MY01 nie było wyboru ani dylematu - wg. sklepu jeden zestaw pasował i faktycznie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przywiózł mi wczoraj ojciec 2 komplety naprawcze do przednich zacisków, ze sklepu z PL, cena obu 56 zł. Muszę dokupić tarcze, klocki i dot 3 i się za to zabrać.

 

Takie pytanie przy okazji hamulców, czy zmieniacie i jak często płyn hamulcowy ? Wielu producentów zaleca wymianę co 5 lat. Robię to w motocyklu (nawet częściej niż 5 lat) ponieważ układ jest bardzo krótki a mała ilość płynu szybko się przegrzewa i traci właściwości. 

Mam też książkę serwisową od Laguny (obecnie mojej żony), gdzie zaznaczono 1 wymianę płynu hamulcowego.

 

Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przywiózł mi wczoraj ojciec 2 komplety naprawcze do przednich zacisków, ze sklepu z PL, cena obu 56 zł. Muszę dokupić tarcze, klocki i dot 3 i się za to zabrać.

 

Takie pytanie przy okazji hamulców, czy zmieniacie i jak często płyn hamulcowy ? Wielu producentów zaleca wymianę co 5 lat. Robię to w motocyklu (nawet częściej niż 5 lat) ponieważ układ jest bardzo krótki a mała ilość płynu szybko się przegrzewa i traci właściwości. 

Mam też książkę serwisową od Laguny (obecnie mojej żony), gdzie zaznaczono 1 wymianę płynu hamulcowego.

 

Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie ??

Płyn hamulcowy powinno się wymieniać co 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...